Wolontariat

                                                                                                

Koordynator wolontariatu: Pani Magdalena Janowska
Opiekunowie: Pani Agnieszka Zawistowska, Pani Anna Stanisławska

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec ludzi oraz zwierząt. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka.

Czytaj...

Jak to będzie...

30.05.2021 r. Po trzech latach nauki z jedną panią, w jednej sali lekcyjnej, gdzie nauka przeplatała się z zabawą nadchodzi chwila pożegnania i rozstania.

czytaj więcej...

Pomóżmy potrzebującym dzieciom!

                                                                                                        Pomagamy, bo lubimy!
Przez kilka lat działalności nasze Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało wiele zbiórek, których celem była m.in. pomoc potrzebującym dzieciom, zwierzętom czy ludziom w kryzysie bezdomności. Do tej pory wszystkie te działania zamykały się w granicach Polski. Tym razem chcemy ruszyć nieco dalej, bo aż na Zanzibar i wesprzeć Fundację Pilipili, która wspomaga lokalną społeczność tej wyspy.
czytaj więcej...

Światełko pamięci

30.03.2021 r.  Zgodnie z naszą tradycją wybraliśmy się przed nadchodzącymi świętami na Cmentarz Wilanowski, w celu zaopiekowania się opuszczonymi grobami.

czytaj więcej...

Warsztaty

22.02.2021r. Staramy się cały czas poserzać swoją wiedzę na temat wolontariatu, w tym celu bierzemy udział w szkoleniach i warsztatach rozwojowych. 

czytaj więcej...