Wolontariat

                                                                                                

Koordynator wolontariatu: Pani Magdalena Janowska
Opiekunowie: Pani Agnieszka Zawistowska, Pani Anna Stanisławska

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec ludzi oraz zwierząt. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka.

Czytaj...

Dary dla Domu Samotnej Matki

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz Domu Samotnej Matki "Bezpieczna Przystań" w Zielonce.
Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc. Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

czytaj więcej...

Szlachetna Paczka 2023

Jak co roku wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pakowali Szlachetną Paczkę, tym razem dla Pana Romana. Zaprawieni w bojach szybciutko poradzili sobie z 13 paczkami.

czytaj więcej...

Światełko pamięci

15.12.2023r.  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na Cmentarz Wilanowski, w celu zaopiekowania się opuszczonymi grobami.

Wolontariusze posprzątali opuszczone, zapomniane groby  i zapalili znicze jako symbol pamięci.  

czytaj więcej...

Kiermasz-podziękowania

W zeszłym tygodniu-30 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, którego celem była zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich-przyjaciele osób starszych. Stowarzyszenie organizuje akcję "Podaruj Wigilię".
Zapewniają osobom starszym nie tylko wigilijną kolację, ale też upominki i troskliwą obecność.

czytaj więcej...