O bibliotece

Od września 2014 roku biblioteka mieści się w sali nr 19 i składa się z czytelni i wypożyczalni. Bibliotekę prowadzą panie: Agnieszka Rutkowska-Sagata, Maria Gryka i Dorota Wierzchowska. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 20 tys. egzemplarzy książek i płyt. W każdym roku szkolnym uczniowie szkoły uczestniczą w lekcjach bibliotecznych. Angażujemy się również w życie kulturalne dzielnicy Wilanów uczestnicząc w spotkaniach z pisarzami w Bibliotece Publicznej dzielnicy Wilanów. 

Biblioteka szkolna organizuje wiele ciekawych imprez i spotkań. Uczniowie klas młodszych uczestniczą w spotkaniach z teatrzykiem kamishibai prowadzonymi przez p. Dorotę Wierzchowską. Szkolna biblioteka bierze czynny udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek  8.00 - 16.00
Środa  14.00 - 17.00
Czwartek  8.00 - 16.00
Piątek  8.00 - 14.00

Zaczynamy

1 września 2022

Zaczynamy nowy rok szkolny.

Uczniom życzymy sukcesów i powodzenia, zaś nauczycielom wytrwałości. Abyśmy jak najdłużej byli razem.

 

 

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia 2021

obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnistwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

czytaj dalej

Dzień Rodzeństwa

10 kwietnia 2021

Dzień Rodzeństwa w USA zwany czasami Narodowym Dniem Rodzeństwa jest świętem obchodzonym co roku 10 kwietnia. Święto ma na celu upamiętnienie rodzinnych relacji braci i sióstr.

czytaj dalej

O kobietach

8 marca 2021

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki. 

czytaj dalej

Dzień kota

17 lutego 2021

Dzisiaj jest Dzień Kotów, Kotek i Kociątek!

Waszych ukochanych zwierzątek i wiernych przyjaciół.

Zachęcamy do tworzenia:

1. Napisz krótkie opowiadanie o kotku - swoim domowym lub wymarzonym!
2. Mój kot - wykonaj pracę plastyczną wybraną techniką!
3. Poszukaj najciekawszego (Twoim zdaniem ) motywu literackiego w literaturze polskiej i obcojęzycznej, którego bohaterem jest kot!- podaj tytuł książki, bajki, baśni, autora, bohatera oraz krótko opisz jego przygody!
4. Napisz lepieja, fraszkę lub wierszyk o kotku!

czytaj dalej