SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE HISTORYCZNYM

25 maja w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się finałowa Gala Ogólnopolskiego Projektu Historycznego „Łączka i inne miejsca poszukiwań 2022/2023". Byliśmy tam i my - uczniowie z klasy 1c Wiktoria Nadolska, Lena Osak, Ustyna Maksysko, Karolina Jastrzębska, Magdalena Pietras, Szymon Gieleciński, Bartosz Kaczorowski, Szymon Włodarczyk

czytaj więcej

Odznaka Szkoły eTwinning 2023!

Nasza szkoła znalazała się w zaszczytnym gronie szkół, którym przyznano odznakę eTwinning School Label 2023! W tym roku wyróżniono 4485 placówek edukacyjnych z całej Europy, w tym 78 polskich szkół. Placówki wyróżnione Odznaką Szkoły eTwinning stanowią doskonały przykład korzyści płynących z udziału w eTwinningu dla całej szkoły. Aktywnie wdrażają i promują wartości i metody pedagogiczne eTwinningu, stanowią punkt odniesienia dla lokalnej społeczności i są wzorem do naśladowania dla innych szkół. 

czytaj więcej

II Wilanowski Fotomaraton

Lubisz robić zdjęcia? Znasz Wilanów? Masz ochotę powalczyć o drona?
Zapraszamy do udziału w fotograficznej grze plenerowej w której nagrodą główną jest dron DJI Mini 2.  Udział jest bezpłatny.
6 godzin. 6 tematów. 6 zdjęć. 
Termin: 21 maja 2023 roku

Czytaj więcej

MATURA 2023

Kochani Maturzyści! Życzymy Wam bystrości umysłu i lekkiego pióra. Zadań i tematów, które pozwolą na wykazanie się wiedzą i umiejętnościami, optymizmu i dużo wiary, że efekty Waszej pracy będą satysfakcjonujące. Powodzenia! 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Już niedługo upragniona "majówka". Ten wolny czas to nie tylko czas odpoczynku, ale również czas pamięci - 3 Maja - tego dnia Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Pomimo że dokument ten został podpisany 232 lata temu, to nadal niesie on wiele uniwersalnych przesłań i jest wzorem konsensusu między zwaśnionymi politycznymi stronami. Dlatego w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to ważne wydarzenie.

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Zadbajmy wspólnie o naszą planetę🌍

Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez ELEKTROŚMIECI". Przez cały następny tydzień od 24.04 do 28.04.2023 w naszej szkole organizujemy zbiórkę elektrośmieci. Wszystkie zużyte sprzęty składamy obok altany śmietnikowej od ulicy Wiertniczej 26.

Czytaj więcej

MATH SHOT - Nasz autorski projekt matematyczny na eTwinning

Od lutego 2023 roku w naszej szkole aktywnie realizujemy nasz autorski projekt Math Shot! Jest to pierwszy matematyczny projekt w naszej szkole na międzynarodowej platformie eTwinning. Do współpracy zaprosiliśmy szkoły z Chorwacji i Hiszpanii. Projekt buduje wspólne płaszczyzny między matematyką a sztuką fotografii, poprawia myślenie matematyczne, popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną oraz inspiruje do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii. 

czytaj więcej

Międzynarodowy projekt eTwinning z religii

Od marca 2023 roku uczniowie naszego Liceum z kl. 1e i 1f pod kierunkiem pani Anny Bilip biorą udział w międzynarodowym projekcie z Religii na platformie eTwinning. Tytuł projektu w którym bierzemy udział to Kobiety w Biblii, Kobiety w Koranie. Dzięki aktywności uczestników powstały już: logo, banner, filmy o szkole, odbyło się spotkanie nauczycieli z Turcji i Polski oraz przydzieliliśmy obowiązki nad głównymi zadaniami projektu.

Czytaj więcej

Kurs językowy w ramach Akredytacji programu Erasmus+ na lata 2022-2027

Kolejni nasi nauczyciele odbyli kurs w ramach programu otrzymanej Akredytacji Programu Erasmus+. Panie Marzena Gałecka-Borowska, Dorota Zwolenik oraz Małgorzata Jurys uczestniczyły w kursie dla nauczycieli w Europass Teacher Academy we Florencji, gdzie w międzynarodowym towarzystwie ćwiczyły swoje komptenecje językowe. 

"Słodka paczka" trafiła do adresata

Już po raz drugi Wolontarial naszego liceum włączył się w akcję "Słodka paczka" organizowaną dla pacjentów Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Konstancinie-Jeziornie. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie słodycze zostały przekazane na ręce dyrektor szkoły przyszpitalnej, pani Pauliny Ambroziak. 

"Słodka paczka" to akcja mająca na celu zebranie słodyczy, które przez kolejne tygodnie będą codziennie trafiały do pacjentów, którzy z różnych powodów nie otrzymują paczek z domów. Jak podkreśla dyrektor Ambroziak - dzięki ludziom dobrej woli, którzy dzielą się dobrem z innymi, wszyscy uczniowie naszej szkoły - pacjenci oddziału zamkniętego szpitala będą mieli szansę na otrzymanie czegoś słodkiego na podwieczorek. Pani dyrektor chce także przekazać ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę, podzielili się słodyczami oraz zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia. 

czytaj więcej

Nagrody w konkursie rozdane

W poniedziałek, 27 marca 2023r. w XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie odbyło się wręczenie nagród laureatom VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "La vie est courte, l'art est long".  

Laureaci spotkali się z organizatorami i zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz attaché ds. edukacji Ambasady Francji. Nagrody, jak co roku ufundowała dyrekcja naszego liceum oraz wydawnictwo Hachette. W tym roku do tego grona dołączyło Muzeum Narodowe w Warszawie. Honorowy patronat nad konkursem objęło Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) w Warszawie.

czytaj więcej