Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się w hali sportowej,

w piątek, 21 czerwca br. o godz. 9.00

Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do swoich sal lekcyjnych.

Projekt "Plaża Wilanów"

Uczniowie klasy 3c naszego liceum zakończyli właśnie projekt zagospodarowania przestrzennego obszaru "Plaży Wilanów". Projekt ten jest zwieńczeniem trzyletniej nauki przedmiotu elementy gospodarki przestrzennej. 

Przedmiot elementy gospodarki przestrzennej jest realizowany w naszym liceum we współpracy i pod patronatem Politechniki Warszawskiej. Przez trzy lata uczestniczą w wykładach i konsultacjach na Wydziale Geodezji Politechniki Warszawskiej. W klasie trzeciej musieli zmierzyć się z zadaniem wykonania makiety przedstawiającej ich wizję zagospodarowania terenu przy ratuszu miejskim w Wilanowie. 

czytaj więcej

Współpraca z Czechami na finiszu

Projekt eTwinning „Facing History and Ourselves Through Storytelling”, który realizujemy z czeską 1st International School of Ostrava wchodzi w ostatnią fazę. 

Po kilku miesiącach współpracy, spotkaniach online oraz wizycie naszych uczniów w Ostravie nadszedł moment podsumowania e-Twinningowej pracy. Z tego powodu w czwartek, 23 kwietnia odbyło się spotkanie online, podczas którego uczestnicy zapoznali z ich ostatnim wspólnym zadaniem - napisaniem opowiadania. Z pomocą online'owej ankiety, uczniowie zadecydowali o szczegółach i formie realizacji tego zadania.

W najbliższych tygodniach, w 5 zespołach stworzą ebooka, który zwieńczy miesiące wspólnych działań projektowych.

czytaj więcej

Kolejne kursy Erasmus+ za nami

W ubiegłym tygodniu troje nauczycieli zakończyło tygodniowe kursy realizowane w ramach programu Erasmus+. Szkolenia odbyły się w stolicy Grecji, Atenach.

Pani Magdalena Janowska uczestniczyła w kursie doskonalącym znajomość języka angielskiego, natomiast panowie Mikołaj Sankowski i Piotr Stankiewicz poznawali nowoczesne narzędzia TIK uatrakcyjniające prowadzenie lekcji. 

czytaj więcej

Pamięci pomordowanych w Katyniu

W czwartek, 11 kwietnia klasa 2E uczciła pamięć ofiar pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Uczniowie wraz z opiekunami udali się do pobliskiego Konstancina-Jeziorny, gdzie w 2010 roku, na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, zbudowano pomnik poświęcony pamięcy 11 mieszkańców tej miejscowości, którzy zginięli z rąk NKWD w 1940 roku. Tam zapoznali się z tragiczną historią Polaków, uczcili ich pamięć chwilą ciszy, złożyli kwiaty i zapalili znicz. 

W 2010 roku krewna zamordowanego w Charkowie por. rez. dr. Jana Gutkowskiego, pani Hanna Gutkowska opublikowała tekst o zbrodni katyńskiej, który przytaczamy poniżej. 

czytaj więcej

Dzień otwarty dla kandydatów do liceum

Jeśli chciałbyś rozpocząć naukę w naszej szkole - przyjdź na Dzień Otwarty dla kandydatów, który organizujemy już 9 kwietnia 2024 r. (wtorek) o godz. 18.00

Spotkanie rozpoczniemy na sali gimnastycznej, gdzie opowiemy krótko o profilach trzech klas, które otworzymy we wrześniu, o realizowanych przez nas projektach. Przedstawimy także nauczycieli uczących w naszym liceum. Po krótkiej prezentacji zaprosimy na spacer po szkole. Hala sportowa, basen, nowoczesne pracownie, komfortowa strefa wypoczynku to tylko wybrane atrakcje. W każdej sali będą na naszych Gości czekać uczniowie i nauczyciele, którzy ze szczegółami opowiedzą o szczegółach życia w naszej szkole. 

Więcej o profilach klas, zdjęcia z naszych imprez oraz wirtualny spacer po szkole w zakładce REKRUTACJA.

Mobilność nauczycieli

Za nami pierwsza mobilność nauczycieli w ramach programu Erasmus+.

Dzięki akredytacji Narodowej Agencji Programu Erasmus+ Pani Anna Zalewska i Pani Anna Janicka odbyły 6 dniowy kurs w stolicy Grecji-Atenach. Kurs pt. "Google for education: Search, Collaborate and Create prowadzony był w szkole językowej Europass.

W kursie uczestniczyli również nauczyciele z Włoch, Cypru i Hiszpanii.