IV WILANOWSKI TURNIEJ GRY W WARCABY
Dnia 10.06.26r. w Szkole Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego odbył się finał IV Dzielnicowego Turnieju Gry w Warcaby dla uczniów klas 1-3. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Pana Ludwika Rakowskiego. Uczniowie rozegrali wyrównane i pełne emocji pojedynki, wykazując się logicznym myśleniem, skupieniem i sportową postawą. Po zaciętych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców, wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:
w kategorii klas pierwszych I miejsce zajął Antoni Paciorek z klasy 1b,
w kategorii klas drugich II miejsce zajął Piotr Zenc z klasy 2a,
w kategorii klas trzecich II miejsce zajęła Zuzanna Rola z klasy 3a.
Ponadto przyznano tytuł Mistrza Mistrzów turnieju, który zdobył Antoni Paciorek z klasy 1b - wielkie brawa za wspaniały wynik.
Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!

POKAZ ILUZJI "SZKOŁA SZTUCZEK"
Dnia 10.06.256r. uczniowie klas 1-3 SP wzięli udział w wydarzeniu, które na długo zapadnie w ich pamięci. Była to wyjątkowa inicjatywa kulturalna, która udowodniła, że prawdziwa magia dzieje się na styku wyobraźni i nauki "Szkoła sztuczek - spotkania z iluzją" w wykonaniu Pana Macieja Piskorza. Projekt oferował interaktywne pokazy podczas których uczniowie mogli z bliska doświadczyć zjawisk pozornie niemożliwych. Dzieci odkrywały fascynujące tajniki ludzkiej percepcji, koncentracji oraz krytycznego myślenia. Sporo emocji wzbudziły numery interaktywne, w których ochotnicy mieli okazje stanąć na scenie i pomóc magikowi w jego sztuczkach. Uśmiechom i gromkim brawom nie było końca. Był także czas na wspólne zdjęcia i autografy.


IV Dzielnicowy Turniej Gry w Warcaby
Zbliżają się wewnątrzszkolne rozgrywki do IV Dzielnicowego Turnieju Gry w Warcaby.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-3 do udziału we wspólnej rywalizacji w atmosferze dobrej zabawy i fair play.
Terminy rozgrywek:
dla uczniów klas 1 - w środę 20 maja o godz. 12.30
dla uczniów klas 2 - w czwartek 21 maja o godz. 12.30
dla uczniów klas 3 - w piątek 22 maja o godz. 12.30
Prosimy, aby rodzice zainteresowanych uczniów przesłali zgłoszenia za pośrednictwem dziennika elektronicznego do nauczycieli świetlicy.
Zwycięzcy w rozgrywkach szkolnych zakwalifikują się do finału.
Finał turnieju odbędzie się: 10 czerwca 2026 r. w SP nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego.
W czasie finału zostaną wyłonieni zwycięzcy i rozdane nagrody.
Regulamin turnieju:
https://drive.google.com/file/d/190vfHlpo5ryJaRopF03lrS54ZGJQ8XOL/view?usp=drive_link
SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!
KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA"
Dnia 09.04.26r. odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu plastycznego
"NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA".
Laureatami konkursu zostali:
•miejsce I ex aequo: Sara Roslava klasa 1a, Dawid Jałocha klasa 1b, Katarzyna Popławska klasa 3a,
•miejsce II ex aequo: Michalina Taranko klasa 1b, Zuzanna Rola klasa 3a, Zuzanna Piątek klasa 3b,
•miejsce III ex aequo: Konstancja Plasota klasa 1b, Piotr Zenc klasa 2a, Matylda Piątosa klasa 3a.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY
Dnia 20.03.26r. obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Wody. Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne "Troszczymy się o zasoby wody słodkiej i słonej. Chroń wody i morze".
Składały się na nie: prezentacja multimedialna, rozwiązywanie quizów, rebusów i krzyżówek. Uczniowie dowiedzieli się czym jest woda, jak długo woda krąży na Ziemi, jak należy postępować z odpadami, co daje nam segregacja odpadów. Omówiliśmy zagadnienie Śladu wodnego, a także kwestię tego w jaki sposób możemy chronić wodę w naszym domu.
Dzieci zapoznały się z ponadto z książeczką edukacyjną "Rysunki i zagadki hydrologa - Aktywni Błękitni".
KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA"
Zapraszamy uczniów klas 1-3 SP do udziału w konkursie plastycznym
"Najpiękniejsza pisanka".
Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej pisankę wielkanocną na kartce papieru (format A3) dowolną techniką
płaską (rysunek. malowanie, wycinanka, wydzieranka, techniki mieszane).
Prace wraz z metryczką (imię i nazwisko autora, klasa) należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 01.04.2026r.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po dniu 08.04.2026r.
Dla laureatów przewidziane są nagrody oraz dyplomy.
Zaparaszamy do udziału!!
Regulamin konkursu:
https://drive.google.com/file/d/1kQlN6Un1swA1JJRHAWP7uiAsxmfQflAJ/view?usp=sharing
DZIEŃ KOBIET
Dnia 09.03.26r. obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kobiet. W ramach tego święta przygotowane zostały rozmaite atrakcje dla dziewcząt: pogadanka o roli kobiet , wspólne gry i zabawy (quizy, konkursy),
warsztaty tworzenia makijażu z wykorzytsaniem face chartów, warsztaty tworzenia kolorowych kwiatów z papieru.
Ponadto dzieczęta obdarowane zostały upominkami. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie ich zakupu.
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA SZKOŁA MA 100 LAT".
Zapraszamy uczniów klas 1-8 SP do udziału w konkursie plastycznym
"Moja szkoła ma 100 lat".
Tematem Konkursu jest przedstawienie, za pomocą pracy plastycznej Szkoły Podstawowej nr 261 w Warszawie obchodzącej jubileusz 100-lecia.
Prace należy wykonać w formacie A4 dowolną techniką plastyczną.
Praca konkursowa musi być wykonana samodzielnie.
Prace należy dostarczyć do dnia 1 kwietnia 2026 roku do świetlicy szkolnej.
Każda praca powinna być opisana drukowanym tekstem na odwrocie i zawierać:
imię i nazwisko oraz klasę autora.
Prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na portalu społecznościowym szkoły.
REGULAMIN:
https://drive.google.com/file/d/1qFNq0fCAjXreHfbxefyHG2UHpZ6RgGtA/view?usp=drive_link
KARNAWAŁOWY BAL STULECIA
Dnia 06.02.2026r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal karnawałowy klas młodszych, nawiązujący do rocznicowych obchodów 100-lecia szkoły.
Wspólna zabawa przyniosła mnóstwo radości, a uśmiechy nie znikały z twarz uczestników. O szaloną oprawę taneczną zadbał Wodzirej.
Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców SP nr 261 za sfinansowanie zabawy.


DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY "JESIENNE MANDALE"
Dnia 16 stycznia 2026r. odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród Laureatom konkursu plastyczno-technicznego: "Jesienne mandale".
Laureatami konkursu zostali:
• miejsce I: Anna Dębek SP400, Natalia Nilsson SP261,
• miejsce II ex aequo: Zuzanna Rola SP261, Artur Wesołowski SP400,
• miejsce III ex aequo: Marcel Biskupski SP261, Aleksandra Krawiec SP261,
• wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Jachimska SP400, Konstancja Plasota SP261, Michał Walasek SP261.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY "SŁOMKĄ I SZNURKIEM".
Dnia 18.12. 25r. odbyło się w świetlicy wręczenie nagród oraz dyplomów Laureatom konkursu
"Słomką i sznurkiem zdobione".
I miejsce ex aequo:Kornelia Plasota, Konstancja Plasota
II miejsce ex aequo: Mia Macewicz, Anna Macewicz
III miejsce ex aequo: Zofia Ostrowska, Natalia Nilsson
wyróżnienia: Sara Roslawa, Katarzyna Popławska, Adam Andrzejczak
Gratulujemy!



KIERMASZ CHARYTATYWNY
W ramach akcji Pola Nadziei dla Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie odbył się w naszej szkole w dniach 16-17.12.2025r. świąteczny kiermasz charytatywny.
Sprzedawaliśmy ozdoby świąteczne, biżuterię i kartki wykonane przez dzieci ze świetlicy, a także słodkości przygotowane przez wolontariuszy ze szkolnego
koła wolontariatu.
Wspólnie zebraliśmy kwotę 4439,89zł
Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
MIKOŁAJKI
Dnia 9 grudnia 2025r. obchodzilismy w świetlicy szkolnej mikołajki.
Z pomocą wolontariatu przygotowany został szereg gier i zabaw dla dzieci: dekorowanie pierniczków, konkurencje zwinnościowe,
rzucanie do celu, dekorowanie choinki oraz zagadki.
Za aktywne uczestnictwo w zabawach uczniowie obdarowani zostali drobnymi upominkami.
KONKURS PLASTYCZNY "SŁOMKĄ I SZNURKIEM ZDOBIONE"
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie “słomką i sznurkiem zdobione”
Zadaniem konkursowym jest wykonanie ozdoby świątecznej inspirowanej sztuką ludową.
Prace wraz z opisem i zgodami przyjmujemy do 15.12 do godz 13.00 w świetlicy szkolnej.
Prace zostaną wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu charytatywnego.
Warunkiem udziału w konkursie jest:
Stworzenie ozdoby z okazji Świąt Bożego narodzenia inspirowanej sztuką ludową,
Dołączenie krótkiego opisu wykonanej pracy z uwzględnieniem swojej inspiracji,
Podpisanie pracy konkursowej Imię, nazwisko, klasa,
Dołączenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikację pracy na cele konkursowe,
Zgoda na sprzedaż pracy konkursowej podczas kiermaszu charytatywnego,
Dostarczenie prac do 15.12.2025 do godziny 13.00 do świetlicy szkolnej sp 261.
komisja konkursowa dokona oceny prac i wyłoni zwycięzców.
Rozdanie nagród odbędzie się do 19.12.2025.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY "JESIENNE MANDALE"
Zapraszamy uczniów klas 1-3 wilanowskich szkół podstawowych do udziału w dzielnicowym konkursie
plastyczno-technicznym "JESIENNE MANDALE".
PRACA KONKURSOWA:
Mandale są to obrazy malowane w kole. Praca konkursowa musi być wykonana w całości z darów jesieni (np. dynie, kukurydza, kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina, liście, itp.).
- rozmiar pracy: format A3 lub A4,
- jedno dziecko może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę.
KRYTERIA OCENY:
- inwencja twórcza wykonującego,
- ogólny wyraz artystyczny,
- pomysłowość,
- estetyka wykonania,
- zgodność tematu pracy z regulaminem.
ZGŁOSZENIA:
Prace konkursowe (z załącznikiem nr 1, załącznikiem nr 2 oraz metryczką) należy dostarczyć do świetlicy do dnia 08.12.2025 r.
REGULAMIN:
Regulamin oraz załączniki do wydruku:
https://drive.google.com/file/d/1GhWV6GZ52yW_pheyRhxmQfjPf80erHkh/view?usp=sharing
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
KONKURS RECYTATORSKI
"POEZJA PATRIOTYCZNA".
Dnia 07.11.25r. odbył się konkurs recytatorski "Poezja patriotyczna".
Wzięło w nim udział 12 uczniów klas 1-3 SP.
Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także piękną interpretację patriotycznych utworów poetyckich.
Po owocnych naradach komisja wyłoniła następujących laureatów:
miejsce I ex aequo:
Katarzyna Popławska klasa 3a,
Dawid Oguala klasa 2a,
miejsce II ex aequo:
Klara Marecik klasa 2a,
Alan Karpiński klasa 3a,
miejsce III ex aequo:
Ela Özsever klasa 2a,
Maciej Bińkowski klasa 2a.
Wyróżnienie:
Julia Szajewska klasa 1a.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, życząc dalszych sukcesów, niegasnącej miłości do poezji i wiary we własne talenty!!

DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień 30 września 2025r. należał do naszych Chłopaków, mogli się oni poczuć docenieni i wyjątkowi.
Było mnóstwo śmiechu, sportowych zmagań, kreatywnych zabaw, wspólnej zabawy, niespodzianek i drobnych upominków.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Dnia 15 września 2025r. obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Kropki. Zajęcia te miały na celu budowanie pozytywnej samoioceny uczniów,
wiary we własne możliwości, świadomowe rozwijanie talentów i twórczego myślenia.
Podczas zajeć plastyczno-technicznych dzieci stworzyły kolaż, którego motywem przewodnim były kropki.
ROK SZKOLNY 2024/2025
WAKACJE
Z okazji zbliżających się wakacji podczas zajęć plastyczno-technicznych dzieci wykonały statek, którym będą mogły udać się w rejs podczas najbliższych wakacji.
Życzymy Wszystkim Słonecznych, Pełnych przygód i Bezpiecznych wakacji!!
LOT POLAKA W KOSMOS
Dla upamiętnienia historycznego lotu Polaka w kosmos Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego
dzieci na zajęciach plastyczno-technicznych wykonały z kartonu rakietę kosmiczną Falcon 9 (25 czerwca 2025 r. godz. 8.31 przylądek Canaveral na Florydzie).

III DZIELNICOWY TURNIEJ GRY W WARCABY
Dnia 10.06.25r. odbyły się finałowe rozgrywki w Dzielnicowym Turniej Gry w Warcaby
pod honorowym patronetam burmistrza Dzielnicy Wilanów Pana Ludwika Rakowskiego.
Turniej przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 z wilanowskich szkół podstawowych.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli 2 miejsce:
1) w kategoriach klas 1: Piotr Zenc klasa 1a,
2) w kategoriach klas 2: Zuzanna Rola klas 2a,
3) w kategoriach klas 3: Olaf Dyła klasa 3a.
Serdecznie Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.
DZIEŃ DZIECKA
W dniu 10.06.2025 r. obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Dziecka. Był to czas wypełniony atrakcjami. Przygotowane zostały dla nich drobne słodkóści oraz pyszna lemoniada. Odbyły się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, rozgrywki w piłkę nożną.
Do dyspozycji uczniów klas 1-4 SP był także dmuchaniec, który stanowił bardzo dużą atrakcję i cały czas cieszył się wielkim zainteresowaniem.
Wielkie podziękowania składamy Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji dla dzieci.


III DZIELNICOWY TURNIEJ GRY W WARCABY
Zapraszamy zainteresowanych uczniów klas 1-3 SP na wewnątrzszkolne rozgrywki do III Dzielnicowego Turnieju Gry w Warcaby.
Zgłoszenia uczestników przyjmujemy w świetlicy szkolnej do dnia 22.05.25r.
Termin rozgrywek wewnątrzszkolnych:
piątek 23 maja 2025r. o godz. 9.45
Jeżeli w tym czasie uczniowie zgłoszeni do Turnieju będą mieli lekcje, to wychowawcy klas zwolnią danego ucznia na czas rozgrywek, a po zakończeniu wrócą na lekcje.
Zwycięzcy rozgrywek na poziomie klas 1-3 SP zakwalifikowani zozstaną
do finału turnieju.
Finał turnieju odbędzie się 10 czerwca 2025r. w SP nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego.
Przypominamy, że uczniowie, którzy zapiszą się do Turnieju, muszą dostarczyć podpisane przez rodziców Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (zał. nr 2). Podpisane oświadczenie należy dostarczyć do wychowawcy świetlicy.
Regulamin, oświadczenie oraz zasady rozgrywania gry - kliknij tutaj
SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!
KONKURS "WIELKANOCNY STROIK ".
Dnia 12.05.25r. odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom dzielnicowego konkursu plastyczno-technicznego "Wielkanocny Stroik".
Laureatami konkursu zostali:
• miejsce I ex aequo: Barbara Turek SP261, Gabriela Śliwa SP400, Ina Kiełczyńska SP400,
• miejsce II ex aequo: Kornelia Baka SP400, Sonia Rusiecka SP400,
• miejsce III ex aequo: Zuzanna Rola SP261, Kacper Kuźniar SP400,
• wyróżnienia otrzymali: Gaja Żulewska SP261, Gaja Jakubczyk SP400, Alicja Żebrowska SP400.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
Składamy podziękowanie dla Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 261 w Warszawie oraz Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowj nr 400 za ufundowanie nagród dla wyróżnionych dzieci.
KIERMASZ WIOSENNY
W ramach akcji Pola Nadziei dla Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie odbył się w naszej szkole dnia 10.04.2025r. kiermasz charytatywny,
podczas którego sprzedawaliśmy żonkile zasadzone i ścięte przez naszych wolontariuszy, ozdoby wykonane przez świetlicą szkolną oraz słodycze przyniesione porzez naszych uczniów.
Wspólnie zebraliśmy 2948,13zł.
Dziękujemy za zaangażowanie!!
DZIEŃ KOBIET
Dnia 7 marca 2025r. obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Kobiet. To czas, kiedy skupiamy się na docenianiu i celebrowaniu kobiet w naszym otoczeniu.
W ramach tego święta przygotowany został szereg zabaw, konkursów i aktywności dla dziewcząt.
Odbyły się warsztaty projektowania ubioru, makijażu i tworzenie biżuterii.
Dziewczętom zostały złożone życzenia oraz wręczone upominki.
BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 18.02.2025r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie z klas 1-3 SP zamienili się w księżniczki, batmanów, piłkarzy oraz inne postacie z bajek i kreskówek.
Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach prowadzonych przez wodzireja, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.
To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie Balu dla uczniów klas 1-3 SP.


"ZIMA ZAMKNIĘTA W SŁOIKU".
Dnia 19.12.2024r. odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom międzyszkolnego konkursu "Zima zamknięta w słoiku".
Laureatami konkursu zostali:
• miejsce I: Zuzanna Zawadzka SP 358
• miejsce II: Anna Macewicz SP 261,
• miejsce III: Mira Wolfigiel SP 358,
Wyróżnienia otrzymali:
Kornelia Plasota SP 261, Ksawery Dudek SP 261, Jan Starzyński SP 261, Katarzyna Popławska SP 261, Laura Góral SP 358, Kajetan Andrzejczak SP 358, Franciszek Tudek SP 358, Alisa Kushmar SP 358.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
W dniach 12-13.12.2024r. obył się w naszej szkole Kiermasz Charytatywny dla Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie w ramach akcji Pola Nadziei.
Zebraliśmy kwotę
4193,83 zł!
Dziękujemy za zaangażowanie !!!
KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA ".
Dnia 13.12.2024r. odbyło się w świetlicy wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu plastyczno-technicznego pt. "Kartka bożonarodzeniowa".
Laureatami konkursu zostali:
• miejsce I ex aequo:
Maciej Mierzwa klasa 1a,
Aleksander Pieńkos klasa 2a,
Gaja Żulewska klasa 3b,
• miejsce II ex aequo:
Zuzanna Rola klasa 2a,
Kornelia Konstantynowicz klasa 3b,
• miejsce III ex aequo :
Mika Góral klasa 2a,
Jakub Mierzwa klasa 2a,
• wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Krawiec klasa 1a,
Klara Marecik klasa 1a,
Róża Szajewska klasa 2a,
Teodor Gołębiowski klasa 1b.
Prace konkursowe wykorzystane zostały do stworzenia świetlicowej choinki.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

MIKOŁAJKI
Dnia 6 grudnia 2024 roku obchodziliśmy w naszej świetlicy Mikołajki, które przyniosły wiele radości i świątecznej atmosfery. Przygotowany został szereg wesołych zabaw i gier:
mikołajkowe krzyżówki, tor przeszkód, warsztaty plastyczne, choinka na drabinkach, wieża z prezentów oraz multimedialne zabawy mikołajkowe.
Każdy mógł popisać się swoimi zdolnościami lub stworzyć coś wyjątkowego.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców SP nr 261 za zakup nagród mikołajkowych dla uczniów oraz klasie 4a SP za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu zabaw mikołajkowych.

DZIELNICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
"JESIENNY WILANÓW OCZAMI DZIECI"
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki dzielnicowego konkursu fotograficznego pt. JESIENNY WILANÓW OCZAMI DZIECI.
Laureatami konkursu zostali:
• miejsce I: Zuzanna Piątek SP261,
• miejsce II: Zuzanna Rola SP261,
• miejsce III: Aleksandra Lewandowska SP400,
• wyróżnienia otrzymali: Anna Obszyńska SP400, Katarzyna Popławska SP261, Hubert Mikiciuk SP400, Viktor Pastena SP400.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!



KONKURS MIĘDZYSZKOLNY "ZIMA ZAMKNIĘTA W SŁOIKU"
Wraz ze Szkołą Podstawową nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 SP uczęszczających do świetlicy szkolnej
do wzięcia udziału w konkursie "Zima zamknięta w słoiku".
Tematem konkursu jest świąteczno-zimowy krajobraz zamkniętyw słoiku.
Zapraszamy do własnoręcznego wykonanania zimowego krajobrazu przy wykorzystaniu słoika z wieczkiem, elementu zieleni, śniegu (wykonanego np. ze styropianu) oraz innych elementów.
Każdy uczestnik zgłasza jedną pracę konkursową.
Prace należy dostarczyć do koordynatorów konkursu do dnia 13.12.2024r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 16.12.2024r.
Zapraszamy do udziału!!!
KONKURS RECYTATORSKI
"POEZJA PATRIOTYCZNA"
Dnia 18.11.2024 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski ,,Poezja patriotyczna”. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Byli to uczniowie klas I-III SP.
Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie.
Komisja miała niemałe wątpliwości, kogo nagrodzić i wyróżnić, ponieważ uczestnicy recytowali z ogromnym zaangażowaniem i talentem
Po owocnych naradach wyłoniono następujących laureatów:
Miejsce 1 Alan Karpiński klasa 2a
Miejsce 2 Wojciech Krawiec klasa 3a
Miejsce 3 Ksawery Dudek klasa 1a
Wyróżnienie:
Aleksandra Krawiec klasa 1a
Ela Özsever klasa 1a
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom , życząc dalszych sukcesów, niegasnącej miłości do poezji i wiary we własne talenty!!



DZIELNICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
"JESIENNY WILANÓW OCZAMI DZIECI".
Zapraszamy do udziału w dzielnicowym konkursie fotograficznym "JESIENNY WILANÓW OCZAMI DZIECI".
Uczestnicy: uczniowie klas 1-3
Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie oraz Szkołę Podstawową nr 400 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Praca konkursowa:
- zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego np. budowle, ulice, pomniki, naturę w Wilanowie w jesiennej odsłonie,
- fotografia może być w pionie lub poziomie, w kolorze, wydrukowana na papierze fotograficznym w formacie 15cm x 21cm,
- praca powinna zawierać metryczkę z tyłu fotografii – imię i nazwisko autora, klasę, szkołę; wraz z pracą należy złożyć oświadczenie rodziców lub prawnych opiekunów wyrażających zgodę na udział dziecka w konkursie (link na dole ogłoszenia);
Prace konkursowe należy złożyć w świetlicy lub w portierni SP400 do dnia 25.11.2024 r.
Wyniki zostaną ogłoszone po 26.11.2024 r.
Link do regulaminu oraz zgody na udział w konkursie i publikację wizerunku uczestnika:
https://drive.google.com/file/d/1fPFGDBUCG7YKrS7APIijAsKpOxb-GXWl/view?usp=sharing
KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
"KARTKA BOŻONARODZENIOWA"
Zapraszamy uczniów klas 1-3 SP do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym "Kartka bożonarodzeniowa".
Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartką świąteczną w formacie A4 . Wykonana powinna być ręcznie ze sztywnego papieru, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie itp. (kartka nie może zawierać gotowych elementów ozdobnych).
Podpisane prace składamy do dnia 13.12.24r. do świetlicy szkolnej.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!
OSTATNIE PROMIENIE LATA
Wdniu 11 października 2024r. odbyło się w świetlicy wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu fotograficznego "Ostatnie promienie lata".
Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 SP.
Laureatami konkursu zostali:
miejsce I
Zuzanna Rola klasa 2a
miejsce II
Katarzyna Popławska klasa 2a
miejsce III
Natalia Krym klasa 3b
Gratulujemy zwyzięzcom!!!
DZIEŃ CHŁOPAKA
Obchodzony 30 września Dzień Chłopaka na stałe wpisał się w kalendarz imprez świetlicowych.
Dzień ten stanowi doskonałą okazję nie tylko do wspólnego świętowania, ale i integracji grupy świetlicowej.
Chłopcy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.
Przygotwany został dla nich szereg aktywności sportowo-rekreacjnych z pomocą uczniów klasy 4a SP.
Między innymi: wyścigi z balonami, slalom w magicznych okularach, pajęczynka czy trening piłki nożnej.
Chłopcy zostali obdarowani upominkami za aktywne uczestnictwo we wspólnej zabawie.
Składamy wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia!!


ROK SZKOLNY 2023/2024
II DZIELNICOWY TURNIEJ GRY WARCABY
W dniu 04.06.24r. odbył się w szkole Podstawowej nr 358 II Dzielnicowy Turniej Gry w Warcaby.
Rozgrywki finałowe rozegrane zostały pomiędzy najlepszymi zawodnikami z wilanowskich szkół podstawowych na poziomach klas 1, 2 oraz 3.
Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły:
Gabriela Dyła klasa 1a - III miejsce w kategorii klas 1
Olaf Dyła klasa 2a - III miejsce w kategorii klas 2
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

NAJBARDZIEJ FANTAZYJNE WIOSENNE NAKRYCIA GŁOWY
W dniu 24.05.24r. odbyło się rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastyczno-technicznego
pt. NAJBARDZIEJ FANTAZYJNE WIOSENNE NAKRYCIA GŁOWY.
Udział w konkursie wzięło ponad 20 uczniów z 3 wilanowskich szkół.
Laureatami konkursu zostali:
• miejsce I ex aequo: Kornelia Plasota SP261, Kacper Kuźniar SP400;
• miejsce II ex aequo: Barbara Turek SP261, Hanna Chęcińska SP400;
• miejsce III: Viktoriia Vasylenko SP358;
• wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Popławska SP261, Łucja Kiszkiel SP400, Zofia Kiszkiel SP400, Livia Poczynajło SP358.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


DZIEŃ DZIECKA
Dnia 29 maja 2024r. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tegorocznego Dnia Dziecka dla uczniów klas 1-3 SP.
W świetlicy szkolnej przygotowane zostały dla dzieci zabawy i konkurencje sportowe "na wesoło".
Pojawił się także kącik artystyczny. Uczniowie malowali farbami na foliach oraz na płótnie.
Za aktywne uczestnictwo w zabawach dzieciaki otrzymywały nagrody oraz drobne upominki.
Przy naszej szkole pojawił się także uwielbiany przez dzieci dmuchaniec.
Po intensywnej zabawie dzieci częstowane były lemoniadą.
Był to dzień, który dostarczył najmłodszym uczniom ogromnej radości.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców SP, która sfinansowała moc atrakcji dla dzieci w postaci: dmuchanej zjeżdżalni, nagród oraz lemoniady.
Dzieciom z okazji ich święta, życzymy ogromu powodów do radości !!!

DZIEŃ MATKI
W dniach 20-23.05.24r. odbywały się w naszej świetlicy zajęcia edukacyjne oraz warsztaty plastyczno-techniczne poświęcone Dniu Matki.
Dzieci poznały historię obchodzenia Dnia Matki w Polsce i na świecie, zasady redagowania życzeń.
Podczas zajeć warsztatowych przypomniane zostały barwy podstawowe i pochodne, a także zasady ich łączenia.
Dzieci wykonały laurki w których samodzielnie napisały życzenia.
II DZIELNICOWY TURNIEJ GRY W WARCABY
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III wilanowskich szkół podstawowych, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Podczas turnieju uczniowie będą rywalizować w grze warcaby. Turniej składa się z dwóch etapów:
I. Rozgrywki wstępne odbywają się na poszczególnych poziomach (pierwszoklasiści, drugoklasiści oraz trzecioklasiści) w macierzystej szkole podstawowej do dnia 10 maja 2024 r.
W dniach 22-26.04.24r. odbędą się rozgrywki wstępne.
II. Do finału przechodzą uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w rywalizacji wstępnej .
1. Organizatorzy
• Szkoła Podstawowa nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego w Warszawie,
ul. św. U. Ledóchowskiej 10
• Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie, ul. Wiertnicza 26
Uczniowie klas I-III zainteresowani wzięciem udziału w Turnieju proszeni są o zgłoszenie się do świetlicy szkolnej do dnia 19.04.2024r.
3. Finał turnieju odbędzie się: 4 czerwca 2024 r. w SP nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego.
W czasie finału zostaną wyłonieni zwycięzcy i rozdane nagrody.
Zapraszamy do udziału!!!
Regulamin turnieju - kliknij tutaj
KIERMASZ WIELKANOCNY
20 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole wiosenny kiermasz charytatywny.
Zebraliśmy kwotę 2600zł!
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dołączyli się do naszej akcji.
Uczniom klas 1-3 SP za przygotowanie ozdób i kartek, a także wolontariuszom za pyszne wypieki oraz ciasta.
Kwota 1200zł została przelana fundacji Avalon, celem wsparcia leczenia Zofii Wyszomirskiej. Postanowiliśmy także wspomóc leczenie i rehabilitację mamy jednego z nauczycieli naszej szkoły. Początkiem marca przebyła Ona udar mózgu. Na ten cel przekazaliśmy kwotę 1200zł.
Pozostała część dochodu, a mianowicie kwota 200zł zasili prowadzoną w naszej szkole akcję "Różowa skrzyneczka".
Dziękujemy!
DZIELNICOWY KONKURS "JESTEŚMY RÓŻNI, A JEDNAK TACY SAMI".
Dnia 12.03.2024r. w urzędzie dzielnicy Wilanów podczas II konferencji Dzielnicowego Centrum Integracji odbyło
się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Jesteśmy różni, a jednak tacy sami".
Z dumą pragniemy donieść, że wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica, Antonina Rola z klasy 3a SP.
Zajęła ona 3 miejsce w kategorii komiks klas 1-3.
Składamy serdeczne gratulacje Antosi i życzymy jej dalszych sukcesów!!
DZIEŃ KOBIET
Dnia 8 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Kobiet.
Z okazji tego sympatycznego, marcowego święta przygotwaliśmy z pomocą chłopców szereg atrakcji dla dziewcząt.
Odbyły się rozgrywki sportowe, konkurs z zakresu wiedzy przyrodniczej, projektowania kostiumów.
Dziewczęta miały także możliwość tworzenia kwiatów oraz tworzenia makijażu z wykorzystaniem facechartów.
Składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców SP za zakup upominków, którymi tego dnia obdarowane zostały dziewczęta.
Wszystkim wspaniałym Kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W dniach 19-23.02.24r. odbyły się w ramach Bezpiecznego Dnia Internetu zajęcia świetlicowe mające na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w Internecie. Był to udział w lekcjach online organizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. W czasie lekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, jak również sieciaki i sieciuchy, dowiedziały się dlaczego należy korzystać z Internetu z umiarem oraz jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci.
Ponadto słuchaliśmy Słuchowisk nawiązujących do tematyki bezpieczeństwa w sieci.
WALENTYNKI
W naszej świetlicy tydzień 12-16 lutego 2024r. upłynął w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Dzieci wykonały gazetkę tematyczną z walentynkowymi akcentami.
Wykonane zostały także przez uczniów kartki walentynkowe, które wręczone adresatom zostały 14 lutego przez naszą walentynkową pocztę.
"KARNAWAŁOWY ŚWIAT RECYKLINGU"
Dnia 12 lutego 2024 r. w świetlicy szkolnej odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom konkursu plastyczno-technicznego "Karnawałowy świat recyklingu".
Laureatami konkursu zostali:
Jakub Mierzwa klasa 1a
Pola Borowska klasa 3b
Emil Kucewicz klasa 3a
Gabriela Szulim klasa 3a
Gratulujemy!
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za ufundowanie nagród oraz sfinansowanie balu karnawałowego uczniom klas 1-3.
Zespół do spraw promocji SP
Świetlica szkolna

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 5 lutego 2024r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 SP.
Sala gimnastyczna zamieniona została w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w kolorowych , ciekawych i nietuzinkowych strojach. Pojawili się bohaterowie znanych i lubianych bajek.
Zabawa obfitowała w szerego wspólnych gier, zabaw i konkursów. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie w rytm muzyki porywającej do tańca. Wrażeń i radości nie było końca.
Podczas balu odbyła się prezentacja strojów wykonanych przez dzieci biorące udział w konkursie "Karnawałowy świat recyklingu".
Imprezę poprowadził Wodzirej dla Dzieci.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców SP za sfinansowanie karnawałowej zabawy dla dzieci.

"KARNAWAŁOWY ŚWIAT RECYKLINGU"
..czyli karnawałowy autorski strój ekologiczny
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III SP do wzięcia udziału w konkursie "Karnawałowy świat recyklingu".
Przedmiotem konkursu jest wykonanie autorskiego stroju ekologicznego według własnego pomysłu i zaprezentowanie go w dniu balu karnawałowego 05.02.2024r. Przy wykonywaniu stroju mogą pomagać członkowie rodziny. Materiały, z których zostanie wykonane przebranie muszą pochodzić z recyklingu (papier, karton, tektura, gazety, tkaniny, folia, plastikowe butelki, nici, włóczka itp.)
Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie prosimy o dostarczenie karty zgłoszenia do dnia 02.02.24r. do wychowawcy klasy, bądź do świetlicy szkolnej.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po dniu 05.02.24r.
Regulamin konkursu - kliknij tutaj
KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
"NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA"
Dnia 20 grudnia odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom konkursu plastyczno-technicznego
„NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”.
Laureatami konkursu zostali:
- miejsce I ex aequo: Ignacy Mikita, Lena Piasecka, Adam Andrzejczak;
- miejsce II ex aequo: Felicja Zyśk, Zuzanna Piątek, Lena Kierepka;
- miejsce III ex aequo: Zuzanna Dybowska, Martyna Kobiałka, Kornelia Plasota, Zuzanna Bancerz;
- wyróżnienia otrzymali: Paulina Niemczykiewicz, Julia Majcherczyk, Oliwia Miazga.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS RECYTATORSKI
"WIERSZE POD CHOINKĘ"
By zaakcentować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, 19 grudnia w naszej szkole został zorganizowany konkurs recytatorski pt. „ Wiersze pod choinkę „. Uczestnicy z klas 1-3 recytowali utwory związane ze świątecznym czasem . Ciekawa i wzruszająca interpretacja wierszy sprawiła, że niełatwo było wybrać najlepszych.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
1 miejsce : Matylda Biniek kl. 3b , Katarzyna Popławska 1a
2 miejsce: Julia Majcherczyk 3a, Iga Kużdżał 3b
3 miejsce: Wojciech Krawiec 2a
Wyróżnienia:
Matylda Piątosa 1a, Róża SzaJewska 1a,
Małgorzata Kozłowska 2a,
Alina Mańka 3a
KONKURS DZIELNICOWY "JESIENNE NAKRYCIA GŁOWY"
Dnia 13 grudnia 2023r. odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród laureatom dzielnicowego konkursu plastyczno-technicznego: "Najbardziej fantazyjne jesienne nakrycia głowy".
Dzieci odebrały nagrody z rąk Pani Wicedyrektor Anny Zalewskiej. Na koniec odbył się mały poczęstunek i ogrom gratulacji.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. .
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Dnia 30 listopada odbył się w naszej szkole organizowany przez świetlicę szkolną oraz wolontariat szkolny Kiermasz Świąteczny.
Celem kiermaszu była zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich - przyjaciele osób starszych. Stowarzyszenie organizuje akcję "Podaruj Wigilię". Zapewniają osobom starszym nie tylko wigilijną kolację, ale też upominki i troskliwą opiekę.
Zdołaliśmy uzbierać 3492,50zł. Całośż została przelana na konto Stowarzyszenia.
Dziękujemy za pyszne wypieki przyniesione przez Wolontariuszy oraz ozdoby wykonane przez dzieci ze świetlicy szkolnej!!!
A także wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
BOHATRERON W NASZEJ SZKOLE
W listopadzie dzieci z klas 1-3 wzięły udział w akcji "Bohateron w Twojej szkole". Służy ona podniesieniu poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego. Zrealizowaliśmy zajęcia: "Bohaterem być kiedyś i dziś".
Zajęcia te przykuły uwagę naszych uczniów. Dzieci mogły dzięki nim poznać znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo.
Dzieci miały także możliwość obejrzenia przedstawienia "Niebajka o powstaniu Warszawskim". W prosty i zrozumiały sposób wyjaśniało ono dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotycznyi co zrobić, by móc się nazwać patriotą..
W ramach podziękowań dla Wszystkich Powstańców Dzieci wykonały gazetki mające na celu ukazać Dumę z naszych Powstańców oraz Wolności, którą dla nas wywalczyli...
KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
"NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA".
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1-3 SP do udziału w konkursie plastyczno-technicznym "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna".
Do uczestników konkursu należy wykonanie w formie przestrzennej ozdoby choinkowej o dowolnym kształcie z zastosowaniem dowolnych technik (bombki, figurki i zawieszki). Każda ozdoba musi spełniać podstawowy warunek – dać się zawiesić na choince. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.Pracę konkursową należy opatrzyć czytelną metryczką (imię, nazwisko, klasa).
Prace składamy do świetlicy szkolnej do dnia 15.12.23r.
Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi po 18.12.23r.
Zapraszamy do udziału!!!
KONKURS RECYTATORSKI
"WIERSZE POD CHOINKĘ".
Świetlica szkolna wraz z Zespołem ds. promocji SP zaprasza wszytskich chętnych uczniów z klas 1-3 SP do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Wiersze pod choinkę".
Chęć wzięcia udziału uczniowie wraz z kartą zgłoszenia zgłaszają do swoich wychowawców. Wychowawcy przeprowadzą eliminacje.
Konkurs odbędzie się dnia 20 grudnia 2023r.
Zapraszamy wszytskch zainteresowanych do zapoznania się z Regulaminem konkursu oraz wziecia w nim udziału.
KONKURS RECYTATORSKI
"JESIEŃ W POEZJI"
Dnia 6.11.2023r. w naszej świetlicy odbył się Konkurs Recytatorski ,,Jesieńw poezji”. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Byli to uczniowie klas I-III.
Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
• miejsce I - Marysia Popis z kl. 3a
• miejsce II ex aequo - Wojtek Krawiec 2a, Kornelia Konstantynowicz 2b oraz Pola Borowska 3b
• miejsce III ex aequo - Alina Mańka 3a oraz Kasia Popławska 1a
Wyróżnienia otrzymali:
Eryk Dobrzański 2b, Ola Kulczyk 3a, Antonina Rola 3a oraz Maja Sulbińska 3b.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie,
a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów
i zapraszamy za rok.
Organizatorzy


LATO W SŁOIKU ZAMKNIĘTE...
CZYLI DARY JESIENI
Złota Jesień zagościła do naszej świetlicy. W mijającym tygodniu dzieci podczas zabaw na dworze nazbierały dary jesieni (liście, szyszki, żołędzie). Wykonały z nich najrozmaitsze ozdoby. Powstały dynie przyozdobione liścmi, jesienne lampiony, jesienne drzewka oraz słoiki z jesiennymi przetworami.
W trakcie zajęć uczniowie poznali charakterystyczne cechy tej pory roku, odbyła sie pogadanka nt. prac wykonywanych jesienią w sadzie i ogrodzie, a także na temat darów jesieni i ich przyrządzania oraz przechowywania. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania, a także poznaliśmy podstawowe gatunki grzybów i zasady ich zbierania.
DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
"NAJBARDZIEJ FANTAZYJNE JESIENNE NAKRYCIA GŁOWY"
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w Dzielnicowym konkursie plastyczno-technicznym: "Najbardziej fantazyjne jesienne nakrycia głowy".
Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 uczęszczających do warszawskich szkół podstawowych zlokalizowanych w dzielnicy Wilanów.
Praca konkursowa powinna być przestrzenna, wykonana dowolną techniką (mile widziane ukazanie darów jesieni), wielkość pracy również dowolna.
Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 24.11.2023r.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po dniu 27.11.2023r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału!!!
Regulamin konkursu - kliknij tutaj
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Z okazji przypadającej na dzień 14.10.23r. 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej zajęcia w świetlicy poświęcone zostały poznaniu historii powstania Dnia Edukacji Narodowej, jak również poznaniu specyfiki pracy nauczyciela oraz innych pracowników szkoły.
Dzieci skupiły się przede wszystkim na wyrażeniu swoich podziękowań dla nauczycieli, wychowawców oraz innych zatrudnionych w szkole osób...

DZIEŃ UŚMIECHU ORAZ DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
W dniu 6 października w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Uśmiechu oraz Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Uśmiechu przypada co roku w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą święta był twórca symbolu żółtej buzi tzw. "smiley face". Harvey Ball. Symbol ten reprezentuje bezinteresowny uśmiech i radość życia. Motto tego dnia brzmiało "Uśmiechnij się!!!".
Tego dnia obchodziliśmy także przyadający na 7 października Dzień Tabliczki Mnożenia.
Z racji tego świeta odbyło się u nas wielkie obliczanie.
Dzieci udowodniły, że tabliczka mnożenia nie jest im straszna i może być fajną zabawą. Dzieci dzielnie rozwiązywały przygotowane działania oraz wykonały symbol akcji: "Sowę".

DZIEŃ CHŁOPAKA
Świętowanie Dnia Chłopaka wpisało się na stałe w kalendarz imprez świetlicowych.
W dniu 29 września zaprosiliśmy wszystkich chłopców do wspólnej zabawy.
Dziewczynki przygotowały dla chłopców tablicę z życzeniami z okazji ich święta. Chłopcy z kolei podjęli się trudnego zadania, ponieważ za zadanie mieli zastanowić się nad cechami "Super Chłopaka".
Tego dnia odbył się także konkurs z zakresu wiedzy przyrodniczej z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Eduelo. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie:
Michał Jegliński klasa 2a, David Protic klasa 2a, Leon Rams klasa 2a oraz Zbigniew Szmurło klasa 1a.
Na dworze chłopcy podjęli się rozmaitych zmagań sportowych. Był to pląs: "Ojciec Abraham", kostki z ćwiczeniami, gra ogonki oraz rozgrywki piłkarskie.
Chłopcy obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami, za zakup których serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP nr 261.
Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego!!
ROK SZKOLNY 2022/2023
I DZIELNICOWY TURNIEJ GRY W WARCABY
Dnia 14 czerwca 2023r. odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 261 im. St. Kostki Potockiego w Warszawie oraz Szkołę Podstawową nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego
I Dzielnicowy Turniej Gry w Warcaby pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Pana Ludwika Rakowskiego.
Przeznaczony Był on dla uczniów klas I-III ze szkół podstawowych w Wilanowie.
Uczestnicy rozgrywek finałowych brali udział w rozgrywkach w poszczególnych kategoriach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie oraz klasy trzecie.
Laureatami Turnieju zostali:
Klasy pierwsze:
Miejsce I
Olaf Dyła SP nr 261
Miejsce II
Jan Mierzejewski SP nr 358
Miejsce III
Bronisław Bożyczko SP nr 400
Klasy drugie:
Miejsce I
Antoni Ziółkowski SP nr 358
Miejsce II
Maria Rembiś SP nr 400
Miejsce III
Antonina Rola SP nr 261
Klasy trzecie:
Miejsce I
Kacper Ptaszek SP nr 358
Miejsce II
Radosław Zyśk SP nr 261
Miejsce III
Karim Żmuda SP nr 400
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

DZIEŃ DZIECKA
Piękna, słoneczna pogoda, strefa warsztatowa oraz moc radości. Tak właśnie obchodziliśmy Dzień Dziecka.
Pojawiło się malowanie twarzy, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz malowanie kredą autoportretów na chodniku, a także konkursy z nagrodami.
Dla dzieci przygotowane zostały warsztaty balonowe. Zajęcia z balonami dały dzieciom niepowtarzalną możliwość nauki poprzez wspaniałą zabawę. Powstały niesamowite kwiaty oraz zwierzątka.
Ponadto odbył się dla dzieci pokaz iluzji w wykonaniu pana Macieja Piskorza. W trakcie pokazu zaprezentowane zostały sztuczki, które zadziwiały i rozśmieszały do łez. Na pokaz składało się wiele gagów i sztuczek. Dzieci angażowane były do udziału w czarowaniu, wykonywały magiczne gesty i wypowiadały zaklęcia..




DZIEŃ MATKI
Jak corocznie 26 maja obchodziliśmy w świetlicy Dzień Matki. Święto to ma na celu okazanie mamom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Niezależnie od kultury, szerokości geograficznej czy języka, dzieci na całym świecie w Dniu Mamy wyrażają swoją miłość najpiękniej jak potrafią.Własnoręcznie przygotowana przez dzieci laurka jest dla każdej mamy piękną pamiątką o magicznej mocy. .
Dzieci wykonywały laurki oraz portety swoich mam..
KIERMASZ WIELKANOCNY
Dnia 31 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Mai Pałuchy- naszej byłej uczennicy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji! Dziękujemy za pyszne wypieki i piękne ozdoby świąteczne!
Zebraliśmy kwotę 2631 zł.!
Cały dochód został przekazany na leczenie Mai.
Pozdrawiamy
Świetlica szkolna i Szkolne Koło Wolontariatu SP
WIELKANOC
Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję pozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność, wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne.
Powstały przepiękne kurczaki, króliki, kartki świąteczne i kolorowe, wiosenne kwiaty. Cała ta radosna twórczość została zaprezentowana w naszej sali.
Stworzyliśmy także grę "Policz zajączki".

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
Dnia 2 kwietnia w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień książki dla dzieci. Święto ustanowiono celem promowania literatury wśród najmłodszych czytelników
Z tej racji celebrowaliśmy w świetlicy zwyczaj wspólnej lektury.
Po wspólnym czytaniu odbył się quiz wiedzy z zakresu literatury dziecięcej, z wykorzystaniem interaktywnych materiałów i zadań zamieszczonych na platformie Wordwall.
Uczniowie, którzy najlepiej sobie poradzili z przeprowadzonymi zadaniami nagrodzeni zostali literaturą dziecięcą.
POWITANIE WIOSNY
W pierwsze dni kalendarzowej wiosny w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia wprowadzające uczniów w tematykę bieżącej pory roku. Przygotowane przez wychowawców świetlicy gry i zabawy o tematyce wiosennej dostarczyły dzieciom pozytywnych wrażeń i były okazją do zintegrowania grupy.
Nie zabrakło również zagadek związanych z Wiosną.
Podczas zajeć plastyczno-technicznych dzieci farbami udekorowały materiał, z którego uszyliśmy płaszcz dla Pani Wiosny..
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "PISZEMY KOMIKS"
Dnia 9 marca odbyło się w świetlicy wręczenie nagród oraz dyplomów Laureatom konkursu "Piszemy Komiks".
Konkurs współorganizowany był przez świetlicę szkolną oraz Bibliotekę SP. Służył on rozwijaniu zainteresowań komiksem wśród dzieci i młodzieży, zdolności artystycznych, kreatywności i pomysłowości.
Laureatami zostali:
Miejsce I
Wojciech Krawiec klasa 1a SP
Miejsce II
Zofia Popławska klasa 3a
Miejsce III
Zofia Kopacka klasa 3b
Wyróżnienie
Olaf Dyła klasa 1a
Nagroda Specjalna
Sonia Dobrzeniecka (nauczyciel świetlicy)
Serdecznie gratulujemy zwyzięzcom!!!
DZIEŃ KOBIET
Dnia 8 marca obchodziliśmy w naszej swietlicy "Dzień Kobiet". Z tej okazji zorganizowane zostały liczne konkursy i atrkacje dla dziewcząt.
Dziewczynki wzięły udział w kalamburach: "Dzieczwczynki Disneya". Czytaliśmy krótkie biografie kobiet, które zmieniły i nadal zmieniają świat.
Podczas przygotowanych zajęć dziewczęta projektowały ubiór. Dzieci zaznajomiły się z techniką rysowania postaci, kompozycją ubioru (ich kolorem oraz doborem tkanin).
Miały także możliwość wcielić się w rolę maikjażystek i zaprojektować maikijaż.
Dzień zakończył się quizem przyrodniczym, przeprowadzonym na platformie edukacyjnej Eduelo.
Najlepsze wyniki uzskały w nim:
Matylda Biniek klasa 2b
Gabriela Choińska klasa 2a
Gabriela Smolarz klasa 2b
Czas upłynął nam w miłej atmosferze, a nasze dziewczęta miały okazję poczuć się tego dnia naprawdę wyjątkowo. Otrzymały także nagrody oraz drobne upominki, ufundowane przez Radę Rodzicó SP 261.

ZABAWA KARNAWAŁOWA
W dniu 8 lutego odwiedził nas Teatr Katarynka. Dzieci obejrzały komediową bajkę "Polarna Przygoda" o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzili oni polarnego potwora, który okazał się być zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawił się pomocny polarnik, który pomógł mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzały się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokazała ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszona została również tematyka dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.
Po obejrzanym spektaklu w naszej sali gimnastycznej odbył się Bal Karnawałowy dla wszytskich uczniów klas 1-3 SP. Atrakcjom nie było końca..

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Miniony tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był tematyce Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie oprócz pracy twórczej chętnie opowiadali za co kochają te ważne dla nich osoby. Niezwykle cenią sobie ich przyjaźń, pomoc, zaufanie i przekazywanie tradycji rodzinnych.
Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo. Wśród tradycyjnych prac znalazły się kolorowo zdobione laurki z życzeniami czy portrety dziadków.
Bardzo praktycznym prezentem okazały się być zakładki do książek czy czasopism.
Przygotowywanie podarunków było świetną okazją dla uczniów do wykazania się kreatywnością.

KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ
Dnia 22.12.2022r. w naszej świetlicy odbył się „Konkurs Piosenki Świątecznej”. Wzięło w nim udział 9 uczniów. Byli to uczniowie klas I-III.
Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne nad którymi pracowali
w ostatnim czasie. Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
miejsce I zajęli ex aequo: Lena Piasecka, Pola Borowska oraz Kacper Kowalski z 2b, a także Zosia Popławska z 3a
miejsce II ex aequo: Alicja Mościcka z 2a i Gabrysia Szulim z 2a
miejsce III ex aequo Antosia Rola z 2a oraz Ola Żak i Małgosia Kozłowska z 1a
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie,
a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów
i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


PODZIĘKOWANIE
W imieniu dzieci świetlica szkolna chciałaby złożyć podziękowanie Radzie Rodziców SP nr 261 za otrzymane wsparcie. Zakupiony został dywan interaktywny w kwocie 12 tys. zł oraz zabawki w kwocie ponad 3tys. zł.
Dziękujemy przewodniczącemu Rady Rodziców SP Panu Albinowi za montaż dywanu interaktywnego.
Zakupione zostały zabawki i klocki konstrukcyjne, klocki magnetyczne oraz sprzęt sportowy.
Magiczny Dywan z pakietem Fun z całą pewnością zachęci dzieci do twórczej zabawy i nauki. Zabawy z wykorzystaniem interaktywnej pomocy bez wątpienia wzbudzaja ogromne zainteresowanie dzieci. Zakupiony dywan to urządzenie stanowiące wyjatkową pomoc edukacyjną. Wyposażony jest w pakiet 210 gier (50 gier pakiet EDU, 50 gier zabawowo-ruchowych, 10 gier EKO oraz 100 gier język angielski).
Dzieci uwielbiają zabawę z multimediami. Interaktywne gry i zabawy wspierają ich wszechstronny rozwój, kreatywność, umiejętności rozwiązywania problemów oraz zdolności do pracy zespołowej. Dzieci uczyc się będą w toku zabawy, co jest dla nich szczególnie atrakcyjną formą przyswajnia wiedzy.


DOBRO POWRACA - RELACJA Z CHARYTATYWNEGO KIERMASZU...
Dnia 16 grudnia 2022 roku odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. którego inicjatorami byli opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu SP oraz świetlica szkolna. Nabyć można było świąteczne upominki, kartki oraz pyszne wypieki. W organizację kiermaszu włączyło się bardzo wiele osób, którym składamy serdeczne podziękowania.
Uczniom klas młodszych za wykonanie dekoracji i ozdób świątecznych, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za dostarczenie świątecznych wypieków.
Zebraliśmy kwotę 1166zł. Pieniądze te zostały przekzane Fundacji Dzielna Matka, która udziela pomocy rodzinom dzieci z niepełnosprawnościom sprzężoną.
MIKOŁAJKI
Dnia 6 grudnia udaliśmy się z dziećmi przebywającymi w świetlicy do Centrum Sportu Wilanów, by wziąć udział w Wilanowskich obchodach Mikołajek.
Zapach choinek, feeria świateł, słodkie niespodzianki, animacje, warsztaty kulinarne i sportowe dla dzieci, a na rozpoczęcie imprezy – spektakl świąteczny. Atrakcji dopełniły wspólne zabawy i konkursy, warsztaty taneczne oraz stoiska kreatywne.
Zdecydowanie był to dzień pełen przedświątecznych emocji i niezapomnianych wrażeń!!!







ZAĆMIENIE SŁOŃCA
Dnia 25 października 2022 roku Ksieżyc znalazł się pomiędzy Ziemią, a Słońcem i zachodziło zjawisko częściowego zaćmienia Słonca. Dzieki uprzejmości rodziców jednej z naszych uczennic dzieci przebywające w świetlicy mogły to spektakularne zjawisko astronomiczne obserwować przez specjlany miksropskop. Bardzo im za tę możliwość dziękujemy!!

MISIE W KRAINIE MODY
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, ponieważ właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto to nie ma jednak długiej tradycji, ponieważ obchodzone jest dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Podczas zajęć czytelniczych przeczytane zostały dzieciom opowieści o misiach.
Dzieci obejrzały bajkę, traktującą o misiu.
Natomiast podczas zajęć plastyczno-technicznych dzieci wykonały autorski projekt koszulki z kultową maskotką misia.



ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ
Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym uczniom od dnia 7 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały także patriotyczne prace plastyczne.
KONKURS RECYTATORKI JESIEŃ W POEZJI
Dnia 28.10.2022r. w naszej świetlicy odbył się Konkurs recytatorki: "Jesień w poezji. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III SP. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.
Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury.
Wyłonieni zostali następpujący zwycięzcy:
miejsce I
Marysia Popis klasa 2a
miejsce 2
Kajetan Ćmikieiwcz-Gast klasa 3b
miejsce 3 ex aequo
Wojciech Krawiec klasa 1a
Zofia Popławska klasa 3a
Wyróżnienia:
Gabriela Smolarz klasa 2b
Lena Piasecka klasa 2b
Dnia 3 listopada zostały dzieciom wręczone dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratualcje i życzymy dalszych sukcesów.
ZŁOTA POLSKA JESIEŃ
Zajęcia w ostatnim tygodniu października poświęciliśmy zagadnieniu złotej polskiej jesieni. Dzieci zapoznawane były z bogactwem , jaki oferuje nam ta pora roku. Rozwijana była ich wrażliwość na piękno jesiennego obrazu.
Odbywały się pogadanki na temat darów jesieni oraz sposobów ich przechowywania. Dzieci poznawały witamminki z sadów i ogrodów.
Podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły na własnoręcznie zaprojektowanych i wykonanych tłach, prace przedstawiające sezonowe warzywa i owoce. Zamieszczone one zostały na naszej gazetce.
Korzystając ze słonecznej aury mogliśmy część zajeć zrealizować na dworze i przyległym do naszej szkoły parku.
Na boisku odbywały się integracyjne zajęcia ruchowe. Najwięcej radości zdecydowanie dały dzieciom zabawy z kolorowymi liśćmi, których w naszym parku jest bez liku. Szczególnie ich podrzucanie oraz bieganie po nich.

KONKURS PLASTYCZNY "MOJA SZKOŁA W CZTERECH PORACH ROKU"
W dniu 28 października odbyło się w świetlicy wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konursu plastycznego zorganizowanego z okazji obchodów 70-lecia
XXXVIII LO im. Stanisława Kostki Potockiego konkursie plastycznym: "Moja szkoła w czterech porach roku".
Laureatami konkursu zostali:
Miejsce 1 ex aequo:
Marysia Rogulska klasa 3b SP
Wojciech Krawiec klasa 1a SP
Miejsce 2 ex aequo:
Antonia Rola klasa 2a SP
Ksawery Malewski klasa 3c SP
Miejsce 3 ex aequo:
Łucja Marcinkiewicz klasa 2a
Zofia Popławska klasa 3a
Wyróżnienie:
Aleksandra Andrzejczak klasa 4d
Emilia Rakowska klasa 4c
Anna Kielasińska klasa 3b
Dziękujemy wszystkim Dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie.
Dostarczone prace zachwycały pomysłowością, estetyką wykonania oraz kreatywnością.
ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT
Zwierzęta to istoty, bez których życie człowieka byłoby nudne i pozbawione radości. Dlatego też dnia 04.10.2020 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt”. Został on ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Podczas wydarzeń organizowanych z tej okazji zwraca się uwagę społeczeństwa na wiele aspektów dotyczących życia zwierząt: bezdomność, krzywdzenie zwierząt, warunki bytowe w schroniskach, warunki w jakich żyją zwierzęta. Szczególnie zachęca się do adopcji bezdpmnych zwierząt.
W świetlicy odbyły się pogadanki oraz dyskusje z uczniami uwzględniając powyższe aspkety. W Światowym Tygodniu Zwierząt zajęcia czytelnicze poświęcone zostały zwierzętom i związanej z nimi tematyce.
Z racji Światowego Tygodnia Zwierząt podczas zajeć ruchowych pojawiły się zabawy, takie jak: wyścig żab, zwinne wiewiórki, trykające barany oraz gąski gaski dodomu.
Podczas zajęć świetlicowych pracowaliśmy w grupach metodą projektu. Dzieci po zapoznaniu się z problemami, które dotykają zwierząt stworzyły zwierzęta zamieszkujące naszą planetę oraz zredagowały prośby zwierząt do ludzi.
W dalszej kolejności stworzony został globus,na którym znalazły się nasze zwierzaki kierujące swoje prośby do ludzi.
Tym sposobem powstał :"Apel zwierząt do ludzi".
Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół!!!
DZIEŃ CHŁOPAKA
W dniu 30 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka.
Dzieci miały okazję zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i zabawach.
Rywalizacja sportowa obejmowała trzy kategorie: celność - rzut do kosza w magicznych goglach; zwinność - gra w ogonki; wytwałość - mecz piłki nożnej z dodatkowymi zasadami.
Chłopcy zmagali się z zagadkami matematycznymi oraz łamigłówkami logicznymi. Rozwiązali współnie quiz tematyczny opracowany na Dzień Chłopaka na portalu interaktywnym Wordwell.
Przeprowadzony został także konkurs wiedzy przyrodniczej, którego Laureatami zostali:
miejsce I
Julian Sztykiel klasa 2b
miejsce II
Jakub Jankowiak klasa 2b
miejsce III
Antoni Szopa klasa 3a
Na uczestników czekały Dyplomy "Super Chłopaka" oraz drobne upominki.
Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Dnia 29 września przyłączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej świetlicy zorganizowania została akcja głośnego czytania dla uczniów.
Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej.
Tego dnia w roli lektora wystąpił nauczyciel pracujący w szkolnej bibliotece oraz uczniowie z klas starszych.
Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, zagadki i quizy nt treści opowiadań w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem..
DZIEŃ JABŁKA
Najbardziej znany polski owoc, jakim niewątpliwie jest jabłko obchodzi swoje święto 28 września. Obchody Dnia jabłka w naszej świetlicy rozpoczęły się od rozmów na temat wyglądu jabłek; koloru, kształtu oraz ich smaku. Dzieci poznawały różne gatunki tego owocu, a także pomysły na wykorzystanie ich w potrawach oraz przetworach. Podczas zajęć dzieci zajadały się jabłkami.
Przygotowały także w grupie pracę plastyczną, której bohaterem było między innymi jabłko.
Zajęcia miały na celu wspólną zabawę oraz zachęcenie dzieci do spożywania jabłek jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.
POWITANIE JESIENI
Wraz z pojawieniem się kalendarzowej jesieni dzieci wzięły udział w cyklu zajęć wprowadzających je w tematykę nadchodzącej pory roku.
Uczniowie wspólnie określali cechy charakterystyczne dla tej pory roku, obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie podczas zabaw na świeżym powietrzu. Podczas zajęć świetlicowych dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze, grały w obrazkowe jesienne memory.
Chcąc utrwalić uroki jesieni dzieci ozdobiły tablice w świetlicy szkolnej przepięknymi pracami plastycznymi. Klasy starsze stworzyły jesienne drzewko, z kolei pierwszaki tworzyły portrety Pani Jesieni. Ponadto uczniowie wykonali prace: "Jesień przez dziurkę od klucza..".
Przeprowadzone zajęcia dostarczyły dzieciom pozytywnych wrażeń i były okazją do zintegrowania grupy świetliczaków.

DZIEŃ NOSOROŻCA
Z okazji przypadajacego na dzień 22 września Dzień Nosorożca dzieci podczas zajęć świetlicowych podjęły się próby rozweselenia smutnego i nieszczęśliwego nosorożca. Dzieci wysłuchały czytanego przez nauczyciela utworu: "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?".
Odbyły się fruwające zabawy ruchowe. Ciekawostki oraz informacje o życiu tych wielkich zwierząt towarzyszyły zajeciom plastycznym.
Każdy uczeń samodzielnie wykonywał swojego Nosorożca.
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ GŁUCHYCH I JĘZYKA MIGOWEGO
Dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych włączyły się do świętowania Tygodnia Głuchych, solidaryzując się z osobami Głuchymi. Międzynarodowy Tydzień Głuchych i Języka Migowego ma za zadanie zwrócenie uwagi na problemy, prawa i osiagnięcia osób głuchych, a Międzynarodowy Dzień Głuchych obchodzony jest corocznie w ostatnią niedzielę września. Z tej okazji w naszej świetlicy zostały dzieciom przybliżone informacje o środowisku Głuchych. Odbyły się rozmowy oraz dyskusje. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zwroty grzecznościowe w PJM. Wszyscy biorący udział w zajęciach z zaangażowaniem i ciekawością podejmowali próby „migania”.
Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały motyle, które są symbolem osób Głuchych. Jest to ogólnie przyjęty, międzynarodowy znak Głuchych. Natomiast przyjętym kolorem symbolizującym Głuchych jest turkus. Kolor turkusowy jest symbolem zaufania, nadziei i wiary w siebie i innych ludzi.
KONKURS PLASTYCZNY
"MOJA SZKOŁA W CZTERECH PORACH ROKU"
Z okazji zbliżających się obchodów 70lecia XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki Potockiego zapraszamy uczniów klas I-IV do
wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja szkoła w czterech porach roku".
Praca konkursowa powinna przedstawiać fasadę budynku naszej szkoły w tle czterech pór roku.
Prace należy dostarczyć wychowawcom świetlicy lub Pani A. Artyszuk (sala 120) do dnia 14.10.2022 r.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom nastąpi po 17.10.22 r.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału!!!
ROK SZKOLNY 2021/2022
POZNAJEMY ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS
W dniu 7 czerwca w świetlicy odbyły się zajęcia przyrodnicze „Poznajemy zwierzęta wokół nas”. Zostały one zorganizowane i przeprowadzone we współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej. Dzieci wyszukiwały ciekawe informacje o różnych zwierzęta w atlasach i encyklopediach. Tym samym dzieci poznały encyklopedie zgromadzone w księgozbiorze podręcznym biblioteki szkolnej, doskonaliły umiejetność posługiwania się encyklopediami, nabyły umiejetność dobrania encyklopedii do rodzaju poszukiwanych informacji oraz dokonywania selekcji informacji. W dalszej kolejności dzieci przystąpiły do malowania wybranego przez siebie zwierzaka w jego naturalnym środowisku..
"POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU"
Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. Szkoły i biblioteki organizują imprezy i wydarzenia czytelnicze, popularyzują ideę codziennego czytania dzieciom. Działanie te służą rozbudzaniu pasji czytelniczych wśród młodego pokolenia.
Tegorocznemu Tygodniu Czytania przyświecało hasło: „Polscy autorzy dla klimatu”. Akcja ta miałą na celu pokazanie, co piszą polscy autorzy i jak mobilizują nas do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.
Nasza świetlica wraz z Biblioteką Szkoły Podstawowej przyłączyła sie do wspomnianej akcji. W dniach 28 maja - 4 czerwca 2022r. prezentowaliśmy dzieciom literaturę ostatnich lat , która opisuje fascynujący świat przyrody, a także staraliśmy się nakłonić dzieci do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz klimatu i przyrody. Odbyły się także warsztaty plastyczne. Tworzyliśmy prace z wykorzystaniem materiałów z recyklingu..

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
"LAPBOOK - MÓJ SPOSÓB NA LEKTURĘ"
W dniu 2 czerwca nastąpiło wręczenie nagród Laureatom konkursu plastyczno-technicznego: "Lapbook - mój sposób na lekturę",
zorganizowanego przez Świetlicę oraz Bibliotekę Szkoły Podstawowej.
A oto zwycięzcy:
I miejsce - Kajetan Ćmikiewicz-Gast kl. 2b
II miejsce Ex aequo - Lena Bak kl. 3a i Helena Dróżdż kl. 3a
III miejsce Ex aequo - Marta Zagłoba kl. 3a i Nina Rosiak kl. 3a
Wyróżnienia otrzymują:
Pola Borowska kl. 1b
Marta Kielasińska kl. 2b
Anna Kielasińska kl. 2b
Daria Faminykh kl. 2c
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Dzieci otrzymały pamiatkowe dyplomy oraz nagrody.

DZIEŃ MATKI
26 maja jest dniem szczególnym, bo poświęconym wszystkim Mamom. Dzieci pamiętają o tym wyjątkowym Dniu i starają się najlepiej jak tylko potrafią umilić go swoim Mamom, a tym samym podziękować za miłosć, ciepło i troskę, które otrzymują każdego dnia. Dzieci przez cały tydzień przygotowywały się na to święto. Na zajęcicach plastycznych tworzone były laurki oraz przestrzenne bukiety kwiatów..
ŚWIĘTA MAJOWE
W dniu 29 kweitnia podczas zajecia świetlicowe poświęcone zostały Świętom Majowym. Odbyła się rozmowa nt. majowych świąt narodowych (1maja, 2maja, 3maja).Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie dlaczego je obchodzimy. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe, znaczenie słowa Ojczyzna, poznaliśmy historię państwa polskiego i związane z nią legendy.
Podczas części warsztatowej dzieci otrzymały Karty pracy dotyczące Świąt Majowych, tworzyły plakat, wykonywały flagi..
LEKCJE Z KLASĄ.. "JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE?"
W ramach zajęć świetlicowych przystąpiliśmy do realizacji projektu przygotowanego przez Uniwersytet Dzieci: Lekcje z klasą: "Jak odczytywać emocje?".
Zrealizowany został cykl 8 zajęć tematycznych. Na tematykę składało się m.in. :"Jak uczyć się koncentracji uwagi?", "Jak trenować myślenie?", "Jak ludzie przeżywają emocje?". Proponowane scenariusze obfitowały w szereg zajęć warsztatowych, gry i zabawy ruchowe, zestawy zadań oraz ćwiczeń.
Różnorodność proponowanych form i technik pracy przypadła dzieciom do gustu, dzięki czemu bardzo chętnie brały one w nich udział.
Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający ukończenie Projektu. Natomiast każde dziecko, biorące udział w zajęciach pamiątkowy Dyplom..
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Ziemi. Odbyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie dzieciom, że Ziemia to nasz Dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. W ramach zajęć dzieci wykonywały plakaty zachęcające do dbania o środowisko: obowiązku segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii oraz sadzenia drzew i krzewów. Dzieci rysowały mapę mysli: "Jak możemy dbać o naszą planetę?".Ponadto dzieci wykonywały prace plastyczno - techniczne: "Globus".
Zapraszamy do Galerii zdjęć..

KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniu 7 kwietnia 2022r. odbył się w naszej świetlicy Charytatywny Kiermasz Wielkanocny.
Kupujący mogli nabyć dekoracje i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów oraz świąteczne wypieki.
Dzięki Państwa szczodrości i zaangażowaniu zebraliśmy kwotę: 1263,02zł i 1 euro.
Zebrane fundusze zostaną w całości przeznaczone na zaspokojenie bieżących potrzeb uczniów z Ukrainy, uczęszczających do naszej szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację oraz przygotowanie Kiermaszu Wielkanocnego.
Uczniom klas młodszych za wykonanie dekoracji i ozdób świątecznych, uczniom klas starszych za dostarczenie świątecznych wypieków oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc w przeprowadzeniu Kiermaszu.
Życzymy Wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych!
WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNO - TECHNICZNE
W okresie poprzedzającym Wielkanoc zajęcia świetlicowe przybrały formę warsztatów plastyczno - technicznych. Dzieci podjęły się trudu zaprojektowania i tworzenia ozdób wielkanocnych. Powstawały zajączki z drewnaniancyh szablonów, pisanki, kartki wielkanocne oraz szereg innych dekoracji.
Wykonane przez dzieci dekoracje i ozdoby trafią do sprzedaży podczas Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego. Tym samym podjęte przez dzieci działanie służyło udzieleniu pomocy znajdującym się w potrzebie uczniom z Ukrainy.
Powstały wyjątkowe prace, a czas ten upłynął im w miłym przedświatecznym nastroju..

KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY
"MÓJ SPOSÓB NA LEKTURĘ - LAPBOOK"
Z okazji przypadającego na dzień 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Świetlica szkolna wraz z Biblioteką Szkoły Podstawowej ogłasza konkurs czytelniczo - plastyczny: "Moj sposób na lekturę - Lapbook".
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypożyczenie i przeczytanie wybranej przez siebie książki z Biblioteki Szkolnej, a następnie zaprojektowanie i samodzielne wykonanie przez ucznia lapbooka w formacie nie większym niż A4 przy zamknięciu.
Lapbook to własnoręcznie wykonana ksiażka tematyczna, pełna kopertek i kieszonek wypełnionych zebranymi informacjami, skrytek z ilustracjami i schowków z ciekawostkami.
apbook może zawierać: wiadomości i ciekawostki na temat wybranej przez uczestnika książki, refleksje po lekturze, propozycje zabaw, konkursów, ilustracje (własne lub zaczerpnięte z książki bądź internetu).
Każda praca konkursowa powinna być opatrzona metryczką. Metryczka powinna zawierać: imię i nazwisko ucznia, klasę, do której uczęszcza.
Prace należy przynieść do 9 maja 2022 r. do wychowawców świetlicy lub do Biblioteki Szkoły Podstawowej.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po dniu 15 maja 2022r.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.
Regulamin konkursu - kliknij tutaj
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!
DZIEŃ KOBIET
W dniu 8 marca obchodziliśmy w naszje świetlicy Dzien Kobiet.Z tej okazji zostały zorganizowane liczne konkursy sprawnościowe, zabawy integracyjne na dworze oraz zajęcia plastyczne.
Dziewczynki rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: tor przeszkód czy rzut woreczkiem do celu. W trakcie warsztatów plastycznych dziewczynki wybraną przez siebie metodą oraz techniką wykonywały Krokusy.
Z kolei chłopcy tego dnia podjęli się stworzenia przestrzennych tulipanów. Obdarowywali nimi swoje koleżanki, jak również inne bliskie im kobiety.
Dzień ten upłynął w wyjątkowo miłej atmosferze, dzięki czemu nasze dziewczęta miały okazję poczuć się tego dnia naprawdę wyjątkowo.
Każda z nich otrzymała drobny upominek. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupu podarunków dla naszych Dziewczynek!!
KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ MASKĘ"
W dniu 25 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie organizowanego przez Świetlicę Szkolną konkursu na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową oraz wręczenie nagród laureatom. Celem edukacyjnym podjętej inicjatywy było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej uczniów. W ocenie dostarczonych prac uwzględnione zostały: trudność wykonania, wkład pracy autorów oraz wrażenia artystyczne (pomysłowość, atrakcyjność).
Dzieci zastosowały w swoich pracach różne formy oraz techniki plastyczne. Jak przystało na Karnawał zdecydowana większość praca zdobiona była za pomocą cekinów, brokatu i różnych piór. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem..
Laureaci konkursu: Miejsce I Maja Sulbińska klasa 1b Emilia Rakowska klasa 3c Miejsce II Ryszard Szczepaniuk klasa 1a Mateusz Walasek klasa 2a Miejsce IIIAntonina Gensler klasa 3d Alicja Żuczek klasa 3d Wyróżnienie: Anna Kielasińska klasa 2b Hanna Turek klasa 2c Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które zechciały wziąć udział w naszym konkursie !!!
GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE
Zabawy dla dzieci w grupie to idealny sposób na to, aby dzieci się wzajemnie poznały w radosnej i luźnej atmosferze. Ich rolą jest budowanie zaufania, umiejętności pracy w grupie i przełamywania barier w kontaktach z innymi. Dzięki takim formom aktywności dzieci mają możliwość poznawać swoje otoczenie, samych siebie. Ponadto uczą się nawiązywania współpracy oraz rozwiązywania konfliktów.
W t6ym względzie szczególnym powodzeniem cieszą sie zabawy konstrucyjne klockami oraz zabawy ruchowe.
ZIMA W POEZJI DZIECIĘCEJ
W dniu 24 lutego odbył się w naszej Świetlicy konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III.
Konkurs służył zainteresowaniu dzieci poezją, odkrywaniu i rozwijaniu umiejetności recytatorskich u uczniów.
Każdy z uczestników przygotowywał jeden wybrany przez siebie wiersz o tematyce zimowej.
W finale konkursu wzięło udział 7 uczniów. Kryterium oceny stanowiło: poprawne i płynne deklamowanie, zgodność doboru tekstu z tematyką konkursu, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyróżnieni zostali:
Hanna Krosnowska klasa 2b
Kajetan Ćmikiewicz - Gast klasa 2b
Helena Dróżdż klasa 3a
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie.
DZIEŃ KOTA
17 lutego obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Kota.
Podczas wspólnej rozmowy dzieci uwrażliwiane były na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół, szczególnie tych pozbawionych właścicieli. Zastanawialiśmy się w jaki sposób można im pomóc. Poznaliśmy zwyczaje kotów.
Odbyła się zabawa matematyczna na podstawie wiersza M. Golec "Kotek i ja" oraz zabawy ruchowe.
Uczniowie wzięli także udział w zajęciach plastycznych. Wybraną przez siebie techniką dzieci wykonywały sylwetki kotów..
WALENTYNKI
W dniu 14 lutego podczas zajęć świetlicowych odbyła się rozmowa z dziećmi o Walentynkach. Dzieci poznały zwyczaje walentynkowe oraz historię patrona. Odbyła się także krótka rozmwa o uczuciach. Uczniowie podjęli sie próby rozróznienia uczuć pozytywnych od negatywnych.
Dzieci wykonywały także drobne upominki dla bliskich osób: serca origami oraz walentynki..
BEZPIECZNE FERIE
W dniach 27-28 stycznia prowadzone w formie zdalnej zajęcia świetlicowe poświęcone zostały kwestii bezpiecznego wypoczynku dzieci podczas ferii zimowych. Służyły one uświadomieniu uczniom zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. Wykonane z dziećmi zadania miały na celu kształtowanie u dzieci myślenia przyczynowo - skutkowego, odróżniania miejsc zabaw bezpiecznych od niebezpiecznych, dokonywania trafnej oceny postępowania równieśników oraz konieczności dostosowywania ubioru do warunków pogodowych. Nie obyło się bez zimowych prac plastycznych..
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W dniach 21 oraz 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To szczególne dni, kiedy to wszystkie wnuki wyrażają swoim Babciom i Dziadkom miłość, szacunek oraz wdzięczność za ich trud, opiekę oraz oddanie.
Podczas zajęć świetlicowych dzieci uczestniczyły w dyskusji nt. dziadków (kim są moi dziadkowie, jakie cechy szczególnie w nich sobie cenię, w jaki sposób mogę się im odwdzieczyć za okazywaną troskę). Odczytaliśmy wiersz "Dla Babci i Dziadziusia". Część zajęć odbyła się w formie stacjonarnej, a część w formie zdalnej.
W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonały laurki dla Dziadków oraz zredagowały w nich życzenia.
Podczas zajęć zdalnych dzieci wykorzystały swoje dłonie do stworzenia prac przedstawiających Dziadków. Powstały również kolejne laurki z życzeniami.
"ZIMA W POEZJI DZIECIĘCEJ"
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim. Każdy uczestnik przygotowuje jeden wybrany przez siebie wiersz o tematyce zgodnej z tematem konkursu.
Konkurs odbędzie się w dniach 24-25 lutego o godzinie 9.00 w świetlicy szkolnej.
Zgłoszenia do konkursu należy kierować do pani Anny Artyszuk lub pani Klaudii Karmonik podając: Imię i nazwisko uczestnika, klasę, tytuł wiersza oraz autora.
Ksero wiersza należy dostarczyć do sali 225 do dnia 23 lutego.
Kryteria oceny konursowych występów: poprawne i płynne deklamowanie, zgodność doboru tekstu z tematyką konkursu, interpretacja tekstu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny.
O wszelkich zmianach uczestnicy będą informowani na bieżąco.
BAŁWANKI
Praca plastyczna Bałwanek to świetny pomysł na kreatywną pracę plastyczną w zimowej aurze.
Dzieci wycinały kontury bałwanka z papieru, po czym przyklejały je do kartki. W dalszej kolejności przyozdabiały je według własnego pomysłu.
Finalnie powstały przeurocze zimowe prace plastyczne..
KONKURS "MASKA KARNAWAŁOWA"
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1-3 do udziału w świetlicowym konkursie plastyczno- technicznym "Maska karnawałowa".
Zadaniem uczestników jest wykonanie maski karnawałowej dowolną techniką i z wykorzystaniem dowolnych materiałów.
Prace konkursowe należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 18 lutego 2022 r.
Praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
ZAJĘCIA TANECZNE
Zajęcia sportowo - ruchowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci, w tym również zajęcia taneczno -ruchowe. Chętnie biorą w nich udział również chłopcy. Dzięki takiej formie zabawy dzieci mają możliwość usprawnić swoją motorykę, kształtować koordyancję wzrokowo - słuchową oraz koncentrację uwagi. A temu wszystkiemu towarzyszy wspaniała zabawa..
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
W dniu 16 grudnia odbyły się w Świetlicy szkolnej kreatywne warsztaty, przygotowane z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podjęliśmy się twórczych i artystycznych działań, które miały na celu stworzenie świątecznych kartek, ozdób, dekoracji choinkowych oraz choinek. W trakcie zajęć dzieci samodzielnie tworzyły kreatywne prace, malowały je farbami, dekorowaly wybranymi świątecznymi symbolami nadając im bożonarodzeniowy nastrój.

Prace zostały obsypane brokatem, dzięki czemu nabrały one świątecznego blasku. Zajęcia te pobudziły dziecięcą wyobraźnię, kreatywność, ale przede wszystkim wprawiły w magię Świąt Bożego Narodzenia. Wykonanymi pracami dzieci będą mogły udekorować swoje domy, choinki bądź też obdarować bliskie osoby.

KAMPANIA "IDĄ ŚWIĘTA"
Nasza Świetlica przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej: "Idą Święta, nie o Sms-ie, a o kartce pamiętaj", której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Dzieci samodzielnie stworzyły kartki od podstaw, a następnie własnoręcznie napisały w nich życzenia. Doświadczenie to było dobrą okazją, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić lub nabyć nowe umiejętności manualne. Szczególna uwaga dzieci została zwrócona na to, że poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysyłamy kartki. Ponadto sprawiamy tym osobom ogromną radość.
Kartki wykonane przez dzieci trafią do osób o których w szególności powinniśmy pamiętać. Zostaną one przesłane do Domu Dziecka oraz Domu Seniora.
MIKOŁAJKI W NASZEJ ŚWIETLICY
Dzień 6 grudnia jest szczególnie radosnym dniem dla wszystkich dzieci. Tego dnia w świetlicy dzieci poznały legendę świętego Mikołaja, tradycje i zwyczaje mikołajkowe. Nie zabrakło oczywiście konkursów i zabaw z nagrodami. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych, zmierzyć się z zadaniami logicznymi oraz plastyczno - technicznymi..
Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców SP nr 261 za sfinansowanie zakupu drobnych upomników dla dzieci.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "JESIENNE MANDALE"
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w organizowanym przez Świetlicę konkursie plastyczno - technicznym "Jesienne Mandale".
Otrzymaliśmy prace, w których widać było ogrom pracy oraz zaangażownia ze strony twórców. Prace zachwycały estetyką wykonania, pomysłowością, kreatywnością i techniką wykonania...

Laureaci konkursu: Miejsce I Zofia Popławska klasa 2a Kurkowski Ryszard klasa 2a Miejsce II Ryszard Szczepaniuk klasa 1a Ksawery Malewski klasa 2c Miejsce III Maciej Dzwonkowski klasa 2c Wyróżnienie: Zuzanna Janicka klasa 2c Oliwier Kubów klasa 1a A oto laureaci z dyplomami oraz nagrodami..
BARBÓRKA
W dniu 3 grudnia 2021 roku obchodziliśmy w Świetlicy Barbórkę, czyli Święto Górników.
W trakcie zajęć dzieci zostały zapoznane ze świętem górników oraz ich pracą, postacią Św. Barbary, wyglądem munduru galowego i stroju roboczego górników.
W dalszej kolejności Dzieci rozwiązywały karty pracy oraz wykonywały Czako górnicze w trakcie warsztatów plastyczno - technicznych.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć dzieci poznały historię tej uwielbianej przez wszystkich zabawki, a która to powstała na cześć prezydenta Teodora Roosevelta. Przy okazji dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądały pierwsze misie. Chętne dzieci prezentowały przyniesione przez siebie maskotki.
Dzieci rozwiązywały zagadki i karty pracy, w których przewijała się postać Misia. Tego dnia nie obyliśmy się bez czytania literatury dziecięcej (miś w świecie literatury) oraz warsztatów plastyczno - technicznych (projektowanie ubioru dla Misia).
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W związku z powyższym w naszej świetlicy odbył się cykl zajęć o tematyce patriotycznej. Część tych zajęć odbyła się podczas zajęć zdalnych. Dzieci zapoznały się symbolami narodowymi - flagą, godłem, hymnen - oraz krótką historią obchodów tego Święta. Dzieci rozwiązywały zadania, łamigłówki, zagadki oraz rebusy nawiązujące do wspomnianego Święta.
Podczas zajęć plastyczno - technicznych uczniowie wykonywali godło Polski oraz kotyliony.
EUROPEJSKI DZIEŃ WYNALAZCY
W dniu 9 listopada szczególną uwagę poświęcamy wynalazcom i odkrywcom, którzy zmienili świat. Podczas naszych zajęć dzieci poznały wybranych wynalazców, ich wynalazki oraz wykorzystanie ich w różnych dziedzinach. Dzieci wspólnie zastanawiały się jaki wpływ mają one na życie człowieka. Z uwagi na zawieszenie zajęć stacjonarnych odbyły sie one w formie zdalnej.
W dalszej części zajęć dzieci otrzymały nie lada wyzwanie. Wcieliły się w rolę odkrywców i tworzyły własne wynalazki, które to mogłyby w jakiś sposób ułatwić zycie człowieka. A oto pomysły dzieci:
Lena - kubek robot "Roloko 1", który sprząta, gotuje i tworzy tęcze z czekolady, Gabrysia - Latający mikser, który sam miksuje, Remigiusz - Przelewator wody do filtrowania , Olga - Świecznik lub pojemnik na kredki, Tymek - Ugniatarka do jedzenia ,Amelka - Kręcący się kotek na tęczy .
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Swoje Święto obchodzą także Bohaterowie bajek. Dzień 5 listopada jest Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. Dzień ten stwarza nie tylko możliwość wspaniałych zabaw, ale przede wszystkim służy rozwijaniu zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. To właśnie bajki dają dzieciom okazję do odkrywania nowych przygód, rozweselają i bawią, rozwijają dzieciecą fantazję.
W dniu 3 listopada podczas zajęć świetlicowych dzieci opowiadały o postaciach z bajek, które są im szczególnie bliskie. Pomogły im w tym, uprzednio przygotowane plakaty. W nastepnej kolejnośći przeszliśmy do odgadywania nazw bajkowych bohaterów oraz tytułów wybranych bajek.
Oczywiście dzień ten nie mógł sie obejść bez współnego czytania " Ksiegi Bajek i Baśni".
EDUKACJA INFORMATYCZNA
W ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia z zakresu edukacji informatycznej. Skupiamy się na tym, by dzieci w toku zabawy zaznajamiały się z technologiami komputerowymi. Każdorazowo przypominamy dzieciom o zasadach bezpiecznej i higienicznej pracy przy komputerze. Podczas zajęć przeprowadzonych w dniu 2 listopada dzieci tworzyły "Pejzaż Jesienny" w edytorze grafiki. Dzieci pracowały w ulepszonej wersji kultowego programu Microsoft, w programie Paint 3D.
Tym samym miały możliwość tworzenia swoich prac w wersji trójwymiarowej, a efekty były niesamowite...
ŚWIĘTO DYNI
Dnia 28 października obchodziliśmy w świetlicy Święto Dyni. Przygotowane zostały zajęcia edukacyjne, które w głównej mierze skupiały się na zdrowotnych właściowściach tego warzywa.
Poznaliśmy rodzaje dyń oraz sposoby ich wykorzystania w naszym menu.
Dzieci wiedzą już co to jest karoten oraz dowiedziały się dlaczego olej z pestek dyni jest zdrowszy od tłuszczu zwierzęcego.
Odbyły się dyniowe zabawy ruchowe.
Podczas zajęć plastycznych dzieci miały możliwość wykazania się kreatywnością oraz twórczym zaangażowaniem
dekorując według własnego uznania dynię lub tworząc jej przestrzeny model.
KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY
"JESIENNE MANDALE"
Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczno - techniczny"Jesienne mandale".
Jesień jest jedną z najpieknięjszych pór roku ze względu na bogactwo kolorów oraz ogromną ilość skarbów , które posłużą do stworzenia prac konkursowych.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3. Mile widziana pomoc rodziców. Mandale to obrazy malowane w kole. Do ich wykonania należy wykorzystać "Dary Jesieni". Przy pracy można użyć gotowych wzorów mandali lub szablonów o tematyce jesiennej (np. szablon liścia, grzyba itp.).
Jeden uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę. Rozmiar pracy: format A3 lub A4.
Prace konkursowe składamy do wychowawców Świetlicowych do dnia 5 listopada 2021 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastapi po dniu 15 listopada 2021 roku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!!!
DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW
Zajęcia zorganizowane z okazji Dnia Warzyw i Owcoów miały na celu uświadamianie dzieci, że warzywa i owoce powinny być podstawą codziennej diety, dzięki której jesteśmy zdrowi i czujemy się dobrze.
Dzieci rozwiązywały zagadki o owocach, wymyśłały przepisy na potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców.
Poznaliśmy części jadalne i wartości odżywcze warzyw.
W dalszej części zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne metodą wydzieranki..
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Światowy Dzień Zwierząt obchodzony 4 października został ustanowiony, by propagować ideę troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.
Podczas zajęć świetliocwych skupiliśmy się na uświadomieniu dzieciom potrzeby ochrony zwierząt, kształtowanie rozumienia zależności zwierząt od człowieka i wpływu człowieka na życie zwierząt.
W tym dniu odbyła się w świetlicy pogadanka nt. miejsca zwierząt w życiu człowieka. Poznaliśmy Deklarację praw Zwierząt.
Dzieci w grupach zastanawiały się jakich działań może się podjąć dziecko na rzecz zwierząt.
W dalszej kolejności podczas warsztatów plastycznych wykonywaliśmy dowolne zwierzątko.
Dzieci tworzyły swoje prace z plasteliny lub darów jesieni..
DZIEŃ CHŁOPAKA
Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej Świetlicy Dzień Chłopaka. Zostało przygotowanych wiele gier, zabaw i atrakcji z nagrodami dla naszych chłopców. Obejmowały one różne formy aktywności, tak by każdy w miarę swoich chęci oraz możliwości mógł w nich uczestniczyć.
Dla osób chcących zmierzyć się z niemałym wyzwaniem intelektualnym, mieliśmy do wyboru:
karty pracy z zakresu mnożenia, dzielenia, kodowania, rachunku matematycznego, sylabizowania, rozwiązywanie labiryntów ortograficznych.
Z kolei dla wszytskich fanów sportu i aktywności fizycznej przygotowane zostały rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. .
Każdy z chłopców, który podjął się uczestnictwa w jednej z oferowancyh atrakcji otrzymał odznakę "Super Chłopaka" oraz nagrodę rzeczową. Wychowawcy Świetlicy składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zakup nagród rzeczowych dla dzieci.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
W dniu 29 września 2021 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronką wydarzenia jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisałą z myślą o dzieciach. Celem tego święta jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W rolę czytających wcieliły się chętne dzieci. Czytaliśmy wiersze o tematyce jesiennej: "Dwa wiatry" Juliana Tuwima, "Jesienią" Marii Konopnickiej, "Pani Jesień" Zofii Dąbrowskiej oraz "Jesienne niebo" Marii Jasnorzewskiej - Pawlikowskiej.
Po wysłuchaniu wspomnianych utworów dzieci otrzymały za zadanie wykonanie ilustracji do wybranego wiersza.
EDUKACJA EKOLOGICZNA
W celu rozwijania u dzieci poczucia troski i odpowiedzalności za otaczającą nas przyrodę podejmujemy się w Świetlicy realizacji zajęć z zakresu edukacji ekologicznej.
W trakcie naszych zajęć dzieci poznały terminy dotyczące przyrody i jej ochrony, skupiliśmy się na dostarczeniu wiadomości na temat przyczyn zanieczszczynia środowiska oraz sposobów zapobiegania tym zanieczyszczeniom.
Po części teoretycznej dzieci otrzymały za zadanie wskazanie konkretnych działań, których może się podjąć każdy człowiek w celu ochrony przyrody. Swoje pomysły przedstawiły w formie plakatów..
POWITANIE JESIENI
Dnia 23 września 2021 roku pożegnaliśmy lato i powitaliśmy Jesień. Ropoczęliśmy od dyskusji nt. zmian zachodzących w przyrodzie.
Dzieci poznały czym są "dary jesieni" , do czego są wykorzystywane przez ludzi. Wysłuchaliśmy wspólnie utworów muzycznych o tematyce jesiennej, po czym przystąpiliśmy do wykonania prac plastycznych. Dzieci młodsze wykonywały za pomocą farb dowolny pejzaż jesienny..
Pozostałe dzieci miały za zadanie wyciąć szablon liścia oraz nadać mu jesienną kolorystkęza pomocą farb. Aby usprawnić motorykę małą dzieci nanosiły farbę własnymi palcami.
JESIENNE AKWARIUM
Jesień zbliza się wielkimi krokami, a jak wiadomo ta obfituje w wielobarwne liście. Podczas zabaw na dworze dzieci nazbierały te, które zdążyły już opasćć.
Wykorzystaliśmy je podczas zajęć plastycznych do stworzenia naszych prac, które stanowiło akwarium z rybkami.
To właśnie z liści dzieci tworzyły swoje rybki. .
ŻYJ ZDROWO
Podczas zajęć świetlicowych w klasach pierwszych dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, a także korzyści płynące ze zdrowego stylu życia. Szczególna uwaga została zwrócona także na kwestię higieny w życiu codziennym.
Po zakończonych rozmowach i dyskusjach dzieci miały za zadanie stworzyć "Mój talerz zdrowia"..
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Miedzynarody Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy obchodzone w dniu 15 września na całym świecie.
Dlatego też tego dnia postawiliśmy na kreatywne zabawy.
Dzieci otrzymały karty pracy, w których to miały za zadanie za pomocą kropek odwzorować figurę w przkształceniu symetrii osiowej.
Podczas zajeć popołudniowych dzieci miały możliwość kolorowania w ogromnej kropce stworzonej na dziedzińcu naszej szkoły. Efekt był niesamowity, powstało wyjątkowe dzieło. które cieszyło nasze oczy do najbliższych opadów deszczu...
ŚWIATOWY DZIEŃ FAIR PLAY ORAZ
NARODOWY DZIEŃ SPORTU
W dniu 9 września 2021 roku dzieci z naszej Świetlicy wzięły udział w imprezie sportowej zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Celem tej inicjatywy było promowanie aktywności, zdrowego trybu życia oraz wybranych dyscyplin sportowych wśród dzieci. Rozwijanie pozytywnych uczuć moralnych takich jak: ambicja, koleżeństwo, postawy "fair paly" podczas rywalizacji sportowej. Kształtowanie charakteru dzieci przez uczenie zgodnej zabawy.
W trakcie tego wydarzenia odbyły się treningi i zawody sportowe na świeżym powietrzu. Dzięki temu wydarzeniu dzieci miały możliwośc spróbowania swoich sił w wybranych dyscyplinach sportowych.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci wszelkiego rodzaju biegi, zwłaszcza te z przeszkodami.
Uczestnictwo w zabawach ruchowych dostarczyły dzieciom ogromu radości oraz niepowtarzalnej zabawy.
ZABAWY INTEGRACYJNE
W trakcie prowadzonych zajęć staramy się stosować różnorodne metody i formy pracy. z uwzględnieniem zabaw integracyjnych.
Prowadzone zabawy integracyjne mają na celu budowanie pozytywnych relacji w grupie świetlicowej, kształtowanie u dzieci pełnego uczestnictwa w życiu grupy, rozwijanie przyjaznych stosunków z rówieśnikami. Ponadto służą one twórczej ekspresji ruchowej oraz świetnej zabawie..
MASKI KARNAWAŁOWE
Sprawdzonym pomysłem na prace plastyczne podczas Karnawału jest tworzenie masek. W trakcie tych zajęć dzieci doskonaliły sprawności manulane poprzez wycinanie określonych kształtów . Przyozdabiały je według własnego uznania , wykorzystując dowolne materiały. Dzięki temu rozwijały swoją kreatywność, pomysłowość oraz inwencję twórczą...
ZIMOWY PEJZAŻ
Celem uwrażliwienia dzieci na piękno i tajemniczość zimowego piękna w trakcie zajeć plastycznych dzieci miały za zadania wykonanie zimowego pejzażu. Przed przystąpieniem do wykonywania pracy plastycznej odbyło się wspólne omówienie cech i kolorystyki zimowego krajobrazu.
Powstałe pejzaże...
ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY
ROZSTRZYGNIĘCIE
Dnia 5 lutego 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie Świątecznego konkursu plastyczno - technicznego.
Z uwagi na fakt, iż nauka odbywała sie w formie zdalnej dzieci nadsyłały zdjęcia wykonanych przez siebie prac droga emailową. Podczas oceny i nagradzania prac brane pod uwagę były: oryginalność, pomysłowość oraz esteteyka wykonania.
Składamy serdeczne ppodziękowania wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie.
W konkursie wyróżnieni zostali:
Krzysztof Zych klasa 1 a
Mateusz Walasek klasa 1a
Maja Wójcik klasa 1b
Mateusz Łukiewicz klasa 2c
Karolina Walasek klasa 3a
Zwycięskie prace prezentowały się tak...
"PTAKI ZIMĄ"
Wraz z nastaniem zimy poruszamy z dziećmi tematy dotyczące pomocy zwierzętom. Skupiliśmy się na tym w jaki sposób możemy pomóc ptakom przetrwać zimę. Dzieci nauczyły się rozpoznawać i nazywać zimowe ptaki oraz zostały uświadomione o konieczności systematycznego ich dokarmiania.
Po zakończoniu części edukacyjnej przeszliśmy do części warsztatowej. Dzieci wykonywały techniką origami Gile..
ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY
Serdecznie zapraszamy dzieci uczęszczające do świetlicy do wzięcia udziału w konkursie świątecznym.
Konkurs podzielony jest na grupy wiekowe: dzieci z klas pierwszych przygotowują kartkę świąteczną, dzieci z klas drugich – stroik świąteczny, dzieci z klas trzecich świąteczną/bożonarodzeniową szopkę.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykorzystanie w swoich pracach elementów naturalnych, ekologicznych, takich jak np. szyszki, sianko, orzechy, łupiny po orzechach, gałązki itp. oraz elementów wykorzystywanych do recyklingu (pudełka, opakowania po jogurcie, nakrętki).
Konkurs trwa od 4.12.2020 do 18.12.2020, prosimy o wysyłanie zdjęć swoich prac (minimum trzech, zrobionych z różnej perspektywy) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceniać prace będą nauczyciele świetlicy.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi po feriach zimowych, tj. 25.01.2021.
Zapraszamy do zabawy!!!
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 6 listopada organizowane w Świetlicy zajęcia poświęcone zostały obchodom 102 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zajecia te miały na celu utrwalenie wiadomości na temat Narodowego Święta Niepodległości, kstzałtowanie tożsamości narodowej i postawy patriotycznej, budzenie dumy narodowej z bycia Polakiem.
W trakcie wspomnianych zajęć odbyła się projekcja filmu edukacyjnego, pogadanka oraz warsztaty plastyczne w trakcie których dzieci wykonywały Kotyliony..
Biało - czerwone kotyliony stanowią nieodłączny element obchodów Dnia Niepodległości. Oto efekty żmudnej pracy dzieci..
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
"NAJBARDZIEJ FANTAZYJNE JESIENNE NAKRYCIE GŁOWY"
W dniu 30.10.2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie Świetlicowego konkursu plastyczno-technicznego "Najbardziej fantazyjne jesienne nakrycie głowy".
Celem przewodnim konkursu było rozwijanie zdolności i inwencji twórczej dzieci, uwrażliwienie ich na piękno przyrody oraz propagowanie różnych metod i technik jako środka artystycznego wyrazu.
Dostarczone prace okazały się być wyjątkowe. Zaskakiwały niezwykłymi pomysłami, formą wykonania, a także ciekawym doborem materiałów.
Dziękujemy serdecznie wszytskim Małym Projektantom "Jesiemmych Kapeluszy" za udział w naszym konkursie. A oto niektóre z dostarczonych prac...

Laureatami konkursu zostali:
MIEJSCE I:
1.Zofia Popławska - klasa 1a
2.Maja Wójcik - klasa 1b
3. Vladimir Gourinovitch - klasa 3c
MIEJSCE II:
1. Zuzanna Janicka - klasa 1c
2. Alicja Żuczek - klasa 2d
3. Jan Gładki - klasa 2a
MIEJSCE III:
1. Maria Przasnek - klasa 3c
2. Ksawery Malewski - klasa 1c
WYRÓŻNIENIE:
Oliver Pasternak - klasa 2d
Zespół Świetlicy Szkolnej składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców Zs nr 79 za zakup nagród dla wyróżnionych dzieci.
DZIEŃ DYNI
Dynia to warzywo, które bez wtąpienia kojarzy się z jesienią. Nie tylko dostarcza wrażeń estetycznych, ale także może być wykorzystana w kuchni do sporzadzenia zdrowych dań, jak i posłużyć do nie lada zabawy. Z racji święta dyni poświęciliśmy jej zajęcia tematyczne. Składała sie na nie część edukacyjna oraz warsztaty plastyczne. Dzieci rowiązywały dyniowe labirynty, dyniowe zadania matematyczne oraz wykonywały ćwiczenia artykulacyjne głosek szumiących lub innych..
W trakcie warsztatów powstały harmonijkowe dynie z papieru z efektem 3D...
JESIENNE SOWY
Podczas warsztatów podjęliśmy się wykonania sów. Jest to prosta, ale bardzo efektowna praca. Do ich wykonania wykorzytsaliśmy liście. Manulane i twórcze zabawy pozwalają nam wzbogacać osobowość dzieci. Rozwój wyobraźni, zdolności manulanych, możliwość ekspresji emocji oraz ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. A to wszystko dzięki sztuce...
MEDIA CYFROWE W EDUKACJI
Podczas kolejnych zajęć z zakresu kształcenia multimedialnego dzieci miały za zadanie korzystając z aplikacji learningapps odszukać ukryte hasło. Kolejne zadanie stanowiło połączenie nazw przedmiotów z ich nazwami. Learningapps to zestaw aplikacji za pomocą których tworzymy interaktywne gry i zadania, a tym samym wspieramy proces uczenia się dzieci..
ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Biorąc pod uwagę fakt powrotu do szkoły oraz nastanie jesieni podczas ostatnich zajeć z elementami języka angielskiego skupiliśmy się na poznaniu słownictwa związanego ze szkołą oraz jesienią. Na zajęcia te składały się projekcje multimedialne oraz szereg zabaw i aktywności manulanych. Prowadzone w świetlicy zajęcia mają na celu oswajać dzieci z językiem obcym, dawać możliwość osłuchania się z językiem obcym, rozwijać ich zdolności i umiejetności językowe. Ponadto mają za zadanie dostarczać dzieciom radości i poczucia sukcesu.
JESIENNE PARASOLE
Trójwymaiorowe parasole stanowią świetny sposób na wprowadzenie trochę radości w jesienną , szarą aurę. Aby wykonać tę pracę, dzieci musiały wykazać się nie lada prycyzją oraz sprawnoscią manulaną..
Wykonanie parasoli w formie przestrzennej dało dzieciom znacznie więcej satysfakcji oraz usprawniło ich małą motorykę.
MEDIA CYFROWE W EDUKACJI
Sprostanie wymogom przyszłości w których dominują nowe media cyfrowe tworzy koniecznosć edukacji młodego pokolenia w zakresie poznawania i mądrego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie podczas zajęć z mediów cyfrowych w edukacji wczesnoszkolnej poznały historię mediów cyfrowych. Posłużyła do tego bajka autorstwa nauczyciela świetlicy. Po zakończeniu części teoretycznej dzieci przeszły do działań praktycznych. Mianowicie podjęli sie oni próby odzwierciedlenia poznanych mediów cyfrowych przy użyciu programu komputerowego Paint.
ZAJĘCIA SPORTOWO - REKREACYJNE
Organizowane zajęcia świetlicowe uzwględniają także rozwój sfery ruchowej dzieci. Prowadzone zajęcia sportowo-rekreacyjne mają na celu rozbudzanie zainteresowań aktywnością ruchową, motywowanie do aktywności ruchowej, wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad współżycia społecznego, rozwijanie wiary we własny siły oraz przełamywanie lęków. Przy sprzyjajacej pogodzie zajęcia takie organizowane są na boisku szkolnym. Dzieci chętnie biorą w nich udział, a towarzyszy temu ogrom radości i uśmiechu...
Świetlicowy konkurs plastyczno - techniczny
Świetlica szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - technicznym
"Najbardziej fantazyjne jesienne nakrycie głowy".
Pracę należy wykonać w formie przestrzennej, wielkość dowolna. Praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko autora, klasę. Prace ocenią jurorzy powołani przez Organizatorów.
Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 16.10.2020 r. Finał konkursu odbędzie się 23.10.2020 r.
Regulamin konkursu - kliknij tutaj
Zapraszamy do udziału!!!
ROK SZKOLNY 2019/2020
ŚWIETLICOWE OBCHODY DNIA KOBIET
Dnia 6 marca 2020 roku w świetlicy miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z okazji tej przygotowany został dla dziewcząt szereg konkursów oraz zabaw z nagrodami. Dziewczęta wzięły udział w konkursie plastycznym, rozwiązywały łamigłówki matematyczne oraz polonistyczne. Dzięki tym atrakcjom z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień.
Wszystkie wyróżnione dziewczęta otrzymały nagrody.. Zespół Świetlicy składa serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zakup nagród, którymi mogliśmy obdarować wszystkie Dziewczęta.
ZAJĘCIA SENSORYCZNE Dnia 7 lutego w świetlicy przeprowadzone zostały warsztaty z elementami sensoplastyki. Z uwagi na fakt, że tegoroczna zima poskąpiła nam śniegu, dzieci miały możliwość poczuć urok tej pory roku tworząc sztuczny śnieg. Do wykonania wspomnianego śniegu wykorzystana została skrobia ziemniaczana oraz pianka do golenia. Z przygotowanej masy można było lepić kule czy bałwana. Taka sensoryczna zabawa daje dzieciom możliwość poznawania świata wszystkimi zmysłami oraz rozwija ich sprawności manulane. Dzieci podczas zabawy..
WALENTYNKI Prowadzone dnia 5 lutego zajęcia w świetlicy zostały poświęcone nadchodzącym Walentynkom. Zajęcia rozpoczęły się krótką dyskusją dotyczącą historii walentynek, tego skąd przywędrowała do Polski ta tradycja oraz jak jest celebrowana. W dalszej części przeszliśmy do zajęć warsztatowych, podczas których dzieci wykonywały walentynkowe zakładki do książek. Posłużyliśmy się w pracy kolorowymi kartkami papieru, drewnianą szpatułką, klejem oraz kawałkiem sznurka. Praca warsztatowa w toku..
Efektem pracy były niesamowite zakładki, które niejednego czytelnika zachęcą do sięgnięcia po książkę. A oto ich prezentacja..
ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO"WINTER SPORTS" Zima w pełni, dlatego też podczas zajęć z elementami języka angielskiego skupiliśmy się na poznaniu nazw wybranych zimowych dyscyplin sportowych. Dzieci w grupach lub indywidulanie zapoznawały się z nowym słownictwem. Następnie słownictwo to zostało utrwalone na forum grupy..
ZIMOWY KRAJOBRAZ Tegoroczna zima nie rozpieszcza nas ani śniegiem, ani mrozem, dlatego postanowiliśmy wykonać pejzaż zimowy, przedstawiajacy domy w śniegu. Do wykonania tych prac wykorzystane zostały kartki kolorowego papieru, patyczki higieniczne, wata kosmetyczna oraz sztuczny śnieg. Uczniowie doskonalili swój warsztat plastyczny z zastosowaniem różnych technik (rysowanie, wycinanie, przyklejanie)..
MASKI KARNAWAŁOWE Z uwagi na fakt, że karnawał w pełni dnia 24 stycznia zajęcia świetlicowe zostały poświęcone temu zagadnieniu. W części wstępnej dzieci dowiedziały się czym jest karnawał, kiedy jest obchodzony oraz jakie są zwyczaje karnawałowe w różnych krajach świata. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały maski karnawałowe. Posłużyły im do tego wykonane z bloku technicznego wzory, które dzieci dekorowały w dowolny sposób przy użyciu farb, brokatów, cekinów, kolorowej krepiny oraz piórek...
KONKURS "OZDOBA CHOINKOWA"-ROZSTRZYGNIĘCIE Dnia 17 stycznia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plstycznego "Ozdoba Choinkowa". Celem konkursu było kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych oraz rozwijanie zdolności manualnych dzieci. Wpłynęło wiele przepięknych prac, w których autorzy wykazali się kreatywnością i pomysłowością, dlatego też wybór lauratów nie należał do łatwych. Przedstawiamy listę zwycięzców: Miejsce I Aleksandra Andrzejczak klasa 1dMiejsce II Karen Wasilewska klasa 2cMiejsce III Stanisław Stasiuk klasa 3d Wyróżnienia: Lena Obuchowska klasa 2bMateusz Łukiewicz klasa 1cMaja Stępnikowska klasa 3dRóża Stępnikowska klasa 1d Laureaci oraz uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni..Składamy serdeczne podziekowania wszystkim Dzieciom, które wzięły udział w konkursie oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Dnia 17 stycznia 2020 roku odbyły się w świetlicy zajęcia, których tematem przwodnim było zbliżające się Święto Dziadków. Zajęcia te służyły podtrzymywaniu tradycji obchodzenia uroczystosci rodzinnych i okolicznościowych, wzmacnianiu kontaktu między dziećmia dziadkami. W toku zajęć dzieci chętnie opowiadały o swoich dziadkach oraz aktywnościach, których się razem podejmują. Po wspólnej dyskusji przeszliśmy do warsztatów plastycznych, podczas których dzieci wykonywały unikatowe kalendarze dla swoich dziadków.Wykorzystane w tym celu zostały kolorowe kartki papieru oraz druk kalendarza na 2020 rok. Kalendarze wykonane zostałe techniką origami..
KONKURS PLASTYCZNY "OZDOBA CHOINKOWA" Termin składania prac konkursowych dobiegł końca. Złożone przez dzieci prace są wyjątkowe, autorzy tych prac wykazali się nibywałą kreatywnością i pomysłowością. Każda z prac jest niepowtarzalna. Technika jak i forma wykonywanych prac okazała się być różnorodna. Wśród prac znalazły się oczywiście bombki, zawieszki oraz łańcuch choinkowy. 
ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO "CHRISTMAS IS COMING" Ostatnie zajęcia z języka angielskiego prowadzone w świetlicy poświęcone zostały oczywiście Świętom Bożego Narodzenia. Dzieci w trakcie tych zajęć wzobacały słownictwo związane ze Świetami. Podczas pierwszego ćwiczenia dzieci zaznajamiały się z tym słownictwem za pomocą podpisanych ilustracji. Po chwili dzieci miały za zadanie w grupie dopasowywać odpowiednie nazwy do ilustracji świątecznych..
W dalszej części dzieci otzrymywały karty pracy, które rozwiązywały indywidualnie bądź w grupie, a ich zadanie polegało na rozwiązaniu Świątecznej krzyżówki oraz na wykreślaniu świątecznej słów w diagramie... W dalszej kolejności dzieci zapoznane zostały ze świątecznymi wyrażeniami: " Christams time", "Christmas stocking", "Christma card", "Christmas carols", "Christmas tree", "Merry Christmas" oraz 'Happy New Year". Następnie w parach dzieci utrwalały te zagadnienia podczas wspólnej konwersacji. Po tym ćwiczeniu dzieci otrzymały kolorowanki ze świątecznymi ilustracjami i podpisem ich angielskich nazw.. Zajęcia zakończyły się wspólnym utrwaleniem poznanego słownictwa.
LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Jedną z tradycji świątecznych, szczególnie bliską każdemu dziecku jest pisanie listów do Św. Mikołaja. Dlatego też jedne z zajęć świetlicowych zostały pświecone temu zagadnieniu. Na wstępie zajęć przedstawiona została postać św. Mikołaja w formie filmu animowanego oraz krótkiej dyskusji. Zwrócono uwagę na prośby oraz marzenia dzieci, zarówno materailne jak i te niematerilane. W dalszej części dzieci otrzymały zadanie w którym to otrzymały przeróżne historie dzieci znajdujacych się w trudnych sytuacjach, czy borykających się z rozmaitimi problemami i ich zadanie polegało na zastanowieniu się o co takie dziecko może prosić św. Mikołaja.. Następnie dzieciom zaprezentowane zostały przykładowe listy do Mikołaja. Dzieciom wyjaśnione zostały pojęcia "adresat" oraz "nadawca", dowiedziały się jak prawidłowo zaadresować kopertę, poznały prawdziwy adres Mikołaja. Po tym dzieci mogły przystąpić do działania..
ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE W związku z tym, że swięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami zajęcia w świetlicy poświęcone zostałt tradycjom oraz zwyczajom świątecznym. Na forum grupy przeprowadzona została dyskusja w której to dzieci opowiadały w jaki sposób przygotowują się do Świąt, jakie znają zwyczaje świąteczne oraz w jaki sposób pomagają swoim rodzicom. Ponadto dzieci opwoiadały w jaki sposób przystraja się choinkę w ich domach. Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania prac plastyczno-technicznych. Dzieci wykonywały choinkę (którą przystrajały) lub zawieszkę na choinkę.. Finalny efekt pracy dzieci..
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W dniach 6 i 9 grudnia 2019rtoku odbył się Świetlicowy Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Dzieci oraz nauczycieli Świetlicy Szkolnej. Dzieci aktywnie zaangażowały się w przygotowanie oraz przeprowadzenie Kiermaszu. Udział dzieci w przygotowaniu świątecznych ozdób oraz wystawienie ich jako "oferty handlowej" sprzyjało:rozwijaniu dziecięcej twórczej inwencji i pomysłowości, rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności manualnych, poznawaniu nowych technik plastycznych, nauce staranności w wykonywaniu oryginalnych ozdób oraz kultywowaniu tradycji i zwyczajów świątecznych... Na naszym kiermaszu można było nabyć: kartki, ozdoby, zawieszki oraz słodkości świąteczne..
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do przygotowania naszego Kiermaszu. Szczególne podziękowania należą się Dzieciom za ogromny wkład pracy w przygotowanie oraz przeprowadzenie Świątecznego Kiermaszu oraz Radzie Rodziców, za zakup materiałów niezbędnych do wykonania świątecznych ozdób. Całkowity dochód zostanie przekazany na zakup materiałów plastycznych oraz pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej. MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY Zgodnie z tradycją 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja, czyli święto na które czeka każde dziecko. W tym roku podczas mikołajek w świetlicy przygotowane zostały dla dzieci z klas 1, 2 i 3 konkursy oraz zabawy mikołajkowe, na które składało się 5 podkategorii. Tym sposobem każdy mógł się wykazać w dziedzinie w która jest mu najbliższa. Rozpoczęliśmy od rywalizacji matematycznej. Dzieci starsze rozwiązywały mikołajkowe zadania tekstowe , z kolei pierwszoklasiści rachowaliw zakresie 20..Uczniowie obdarowani zostali nagordami.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców ZS nr 79 za sfinansowanie nagród rzeczowych, dzieki którym dzieci ze świetlicy szkolnej mogły zostać obdarowane tego szczególnego dnia..
CHOINKA W DZIELNICY WILANÓW Pododbnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w Urzędzie Dzielnicy Wilanów stanie wyjątkowa Choinka, bo przyozdobiona zawieszkami własnoręcznie wykonanymi przez Dzieci z wilanowskich szkół i przedszkoli. Motywem przewodnim tegorocznych zaiweszek są Bajki Polskie. Dostarczone do naszej szkoły prace okazałąy się być wyjątkowo piękne i oryginalne..
Wśród prac znaleźć można było Bolka i Lolka, Pyzę, Misia Uszatka, Reksia, Pszczółkę Maję, Koziołka Matołka, Misia Coralgola oraz wiele innych polskich tytułów..
BARBÓRKA Dnia 4 grudnia zajęcia w świetlicy poświęcone zostały oczywiście Górnikom i ich Świętu. Na wstępie dzieciom wyjaśniona została ranga tego zawodu oraz podkreślone zostało z jakim niebezpieczeństwem wiąże się praca pod ziemią. Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania dzieciom ilustracji przedstawiającej górnika, omówienia poszczególnych elementów jego ubioru, krótkiej wzmianki o świętej Barbarze- patronce górników. Wdalszej koleności dzieci wysłuchały "Legendy o Skarbnkiu", omówione zostały zasady zachowania się w kopalni, po czym nastąpiła projekcja filmu o pracy górników.Na zakończenie zajeć przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne, podczas których chętne dzieci mogły wykonać tradycyjną czapkę górniczą..
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a z nimi coroczny Kiermasz Świąteczny podczas którego można nabyć kartki świąteczne, stroiki i tradycyjne ozdoby świąteczne wykonywane przez dzieci oraz nauczycieli świetlicy. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały umiejetności manualne, wyobraźnię oraz kreatywność, a wszystko to odbywało się w radosnej atmosferze oczekiwania na święta. Poniżej przedstawiamy relację z wybranych zajęć.Nie da się jednak ukryć, że największą frajdę dzieciom sprawiły warsztaty zdobienia świątecznych pierników.Dzieci wykazały się niebywałą kreatywnością, pierniki prezentują się spektakularnie..
ZUMBA Podczas zajęć świetlicowych prowadzone są dla dzieci ćwiczenia koordynacyjno-ruchowe przy mucyce, czyli zumba. Mają one na celu doskonalenie koorydnacycji słuchowo-ruchowej dzieci, kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej. Dzieci doskonalą podczas tego typu ćwiczeń ruchy zamierzone poprzez naśladownictwo, rozładowują zmęcznie i napięcie. Przede wszystkim jednak podczas tych zajeć doświadczają wspólnej zabawy w grupie..
WRÓŻBY I ZABAWY ANDRZEJKOWE W naszej świetlicy zostały zorganizowane zajecia, których celem było zapoznanie dzieci z tradycyjnymi zwyczajami i zabawami ludowymi związanymi z Andrzejkami. Zajęcia te rozpoczęły się od rozmowy o Andrzejkach i Katarzynkach, dzieci poznały historie dnia Św. Andrzeja. Po krótkim wstępie dzieci mogły przenieść sie w świat wróżb i fantazji i trochę powróżyć...Wróżby jakie zostały przygotowane dla dzieci: lanie wosku, imiona przyszłych małżonków (wróżba z serca), wykonywane w przyszłości zawody, wrózba szkolna. Wspólną zabawę wieńczył mały poczęstunek: owoc lub słodki żelek..
"ANIOŁ MIESZKA PO SĄSIEDZKU" Grupa dzieci z naszej świetlicy postanowiła zostać Aniołami i przygotować kartki świąteczne dla dzieci leczących się w Górnośląskim Centrum Zdrowia w Katowicach. Przed przystąpieniem do działania dzieci zapoznane zostały ztechniką tworzenia i dekorowania kartek świąteczncyh. Następnie przystąpiły do działania... Po wykonaniu kartek dzieci przeszły do samodzielnego formułowania oraz pisania życzeń w uprzednio przygotowanych kartkach.. 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Każde dziecko doskonale wie, ze 25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dlatego też tego dnia zajęcia w świetlicy poświęcone zostały właśnie tej tematyce. Na ich wstępie dzieci zapoznane zostały z historią pluszowego misia. W kolejnej cześci odbył się krótki wykład o niedźwiedziach, a nastepnie quiz wiedzy bazujący na przekazanych informacjach. Nie omieszkaliśmy przeczytać literatury poświęconej niedźwiadkom. Wybraną przez nas pozycją było: "Miś zwany Paddington". Dzieci miały możliwość obejrzeć krótki film o niezwykłym misiu, jakim niewątpliwie był Miś Wojtek, nasz wojenny bohater..Ostanią częścią naszych zajęć stanowiły warsztaty plastyczne. Dzieci miały możliwość wyboru formy pracy, a była to praca indywidualna lub grupowa. Podczas pracy indywidualnej dzieci miały za zadanie namalować farbami swojego ulubionego misia.. Z kolei zaproponowana praca grupowa wymagała większego nakładu pracy, bowiem dzieci miały za zadania narysować kontur większego misia i wykleić go bibułą. Ponadto była to praca zespołowa, a więc wymagała od dzieci wspólnego podejmowania decyzji w wyniku negocjacji, wspólnego rozwiązywania problemów. Zadanie to okazało się na tyle wymagające, że dzieci pracujące przy nim często się wymieniały..
Tym samym miś ten tworzony był przez uczniów klas 1, 2 oraz 3. Niemniej jednak największy wkład pracy należał do klas 1... Dlatego tez to te uczennice zapozowały do zdjęcia z naszym misiem..
WARSZTATY PLASTYCZNE Z WYKORZYSTANIEM GLINY Podczas jednych z zajęć plastycznych prowadzonych w naszej świetlicy dzieci miały możliwość pracować z gliną. Na wstępie dzieci uzyskały ogólne informacje na temat tej skały, dowiedziały się czym jest rzeźba oraz płaskorzeźba. Po tym małym wstępie zostały zachęcone do wykonania własnej rzeźby. Dzieci z zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły glinę. Jednak nie od razu udało się im stworzyć własną rzeźbę, efekt końcowy poprzedziły wielokrotne próby formowania kształtów. Tym samym dzieci miały możliwość ćwiczyć motorykę małą, doświadczać manualnych przyjemności, ale przede wszystkim dobrze się bawić..
KONKURS PLASTYCZNY "OZDOBA CHOINKOWA" Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas1-3 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Ozdoba choinkowa". Przedmiotem niniejszego konkursu są ozdoby choinkowe. Technika oraz forma wykonania pracy jest dowolna. Można użyć wszystkiego, co podpowie nam wyobraźnia np. bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, makaronu, piernika itp. Jak wskazuje tematyka konkursu praca powinna być tak wykonana, aby dało się ją zawiesić na choince. Pracę należy dostarczyć do dnia 19 grudnia 2019r. do świetlicy szkolnej do Pani Klaudii Karmonik lub do sali 41 do Pani Ani Artyszuk (prace złożone w terminie późniejszym nie będą przyjmowane). Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi w styczniu..Zapraszamy do udziału!!!Regulamin konkursu ZAJĘCIA CZYTELNICZE Jedna z form zajęć prowadzonych w naszej Świetlicy to zajęcia czytelnicze. Książki są bowiem najlepszą drogą do poznawania świata, rozwijania wyobraźni, zdobywanie wiedzy, rozwijania kreatywności oraz wzbogacania słownictwa. Zatem istotne jest kształtowanie pozytywnej aktywności czytelniczej dzieci od najmłodszych lat. Nasze działania w tym zakresie to przede wszystkim wspólne czytanie oraz rozmaite zabawy z książką. Podczas ostatnich zajęć czytelniczych dzieci mogły wysłuchać bajek czytanych przez kolegów z klasy 8. Celem tych zajęć poza promocją czytelnictwa była także integracja uczniów starszych z młdoszymi dziećmi.
Starszym kolegom dziękujemy i zapraszamy ponownie! ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Dla uczczenia 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zostały przeprowadzone w świetlicy zajęcia na które składała się dyskusja oraz warsztaty plastyczne. Wspomniane zajęcia miały na celu rozważanie czym jest "niepodległość", poznanie symboli narodowych, pogłębianie wiedzy historycznej dzieci na temat odzyskania niepodległości oraz doskonalenie technik plastycznych. Ponadto służyły rozbudzaniu szacunku do tradycji narodowych oraz umacnianiu postawy patriotycznej. Po części teoretycznej przeszliśmy do praktycznych działań. Dzieci miały za zadanie stworzenie jednego z symboli narodowych, a mianowicie Godła. W tym celu posłużyły się techniką origami.
Tak oto prezentowała się praca warsztatowa dzieci.. Nasi Mali dumni Patrioci i rezultat ich pracy..
DZIEŃ DYNI
Dnia 31 października 2019 roku obchodziliśmy w Świetlicy Dzień Dyni. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia na które składał się mini wykład dotyczący wartości odżywczych warzyw dyniowatych (promowanie zasad zdrowego odżywiania) oraz zajęcia plastyczne rozwijające inwencję twórczą dzieci. W wyniku przeprowadzonych zajęć nie tylko powstały przepiękne dynie, ale również zwrócona została uwaga dzieci na potrzebę spożywania tych jakże wartościowych warzyw. Dzieci podczas intensywnej pracy warsztatowej..
Dynie zostały wykonane dwoma odrębnymi technikami, jednak w obdwu przypadkach dzieci rozwijały sprawność manualną i percepcyjną, samodzielność, odpowiedzialność, a przede wszystkim wiarę we własne siły. Natomiast efekty pracy były zachwycające..
SOWA MĄDRA GŁOWA W ramach zajęć świetlicowych zostały przygotowane dla dzieci zajęcia plastyczno-sensoryczne, podczas których tworzone były sowy. W tym celu posłużyliśmy się wieloma fakturami tj; ryż, kasza, kawa. Tym samym dzieci miały możliwość rozwijać zdolności twórczego i kreatywnego działania.Podczas wykonywanej pracy dzieci miały możliwość stymulowania i rozwijania wrażliwości poznawczej i dotykowej. W trakcie zajęć wykazały się sporym skupieniem uwagi na wykonywanym zadaniu. Dzieci wykazywały się poczuciem odpowiedzialności nie tylko za wykonywane przez siebie zadania, ale także podejmowały się współpracy. Postawa ta rozwijała poczucie otwartości na uczucia i opnie kolegów.
Ekspozycja prac na naszej świetlicowej tablicy...
JESIENNY PEJZAŻ
W naszej świetlicy przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne, w których dzieci miały za zadanie stworzenie jesiennego pejzażu. Uczestnicy zajęć podzieleni zostali na grupy, a ich zadaniem było odwołanie się do zaobserwowanych zmian w krajobrazie i przyrodzie jesiennej. Stworzyło to możliwość rozwijania wrażliwości kolorystycznej oraz umiejętności określania barw charakteryzujących poszczególne pory roku... Zastosowane przez dzieci techniki plastyczne stanowiły: wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, wydrapywanki. Dzieci podczas intensywnej pracy twórczej..
Dzieci w trakcie zajęć nie tylko świetnie się bawiły, ale także rozwijały umiejętność współpracy, radzenie sobie z trudnościami oraz przestrzegania zasad obowiązujących w grupie. A oto jedna z powstałych prac..
JESIENNE ŚLIMAKI
Złota polska Jesień sprzyja twórczej pracy. Z darów jesieni, jakimi są kasztany, postanowiliśmy stworzyć Jesienne Ślimaczki. Wykorzystaliśmy do tego również plastelinę. Dzieci w toku tych zajeć miały możliwość rozwoju zdolności manualnych oraz kreatywności poprzez tworzenie przestrzennych kompozycji.
Efeketem tych zajęć były nie tylko wielobarwne ślimaczki, ale również wspaniała zabawa..
ŚWIETLICOWE OBCHODY DNIA CHŁOPAKA
Dnia 30.09.2019r. Obchodziliśmy w Świetlicy Dzień Chłopaka. Przygotowany został dla chłopców szereg zadań oraz wyzwań mających na celu wyłonienie: “Super Chłopców”.Rywalizacja obejmowała pięć konkurencji. Pierwszą stanowił Mini Mam Talent Uczestnicy prezentowali swoje talenty, a były to m. in. śpiew,recytacja wierszy, taniec....
Oceny występów uczestników dokonywało jury, składające się z dziewcząt
Po zakończeniu części artystycznej przeszliśmy do części plastycznej. W tej konkurencji chłopcy otrzymali kartki, kredki, flamastry oraz plastelinę. Za zadanie mieli oni w ciągu 15 minut stworzyć pracę plastyczną o dowolnej tematyce. Najciekawszą pracę wyłoniło oczywiście żeńskie jury. Podczas części polonistycznej uczestnicy zmagań musieli wykazać się znajomością ortografii pisząc dyktando. W naszej rywalizacji nie mogło zabraknąć także części matematycznej, a w niej należało się zmierzyć z zadaniami tekstowymi...
Z uwagi na fakt, że chłopcy słyną z zamiłowana do sportu nie mogło zabraknąć konkurencji sportowej. Chłopcy mieli za zadanie rzucać piłką do kosza przez 2minuty. Zwyciężał zawodnik który oddał najwięcej rzutów..
Zwycięzcami okazali się być:
Konkurencja artystyczna:
Jerzy Adamowski 3a
Konkurencja plastyczna:
Maciej Szawiec 3a
Santiago Prętnicki-Ramirez 2a
Konkurencja polonistyczna:
Krzysztof Kozłowski 2a
Konkurencja matematyczna:
Maksymilian Borowski 3b
Konkurencja sportowa:
Maciej Szawiec 3a
Specjalne wyróżnienie otrzymał także Piotr Łyżwa z klasy 2e, który rywalizował we wszystkich konkurencjach.
Dla chłopców zostały przygotowane okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe..
Wszystkiego co Najlepsze Chłopcom z Okazji ich Święta życzą koleżanki oraz Nauczyciele Świetlicy :)
POWITANIE JESIENI
Z okazji nadejścia Jesieni zostały przeprowadzone w świetlicy zajęcia mające na celu przybliżenie informacji dotyczących tej pory roku. Podczas zajęć w grupie dzieci poznały m.in. datę rozpoczęcia i zakończenia wspomnianej pory roku, cechy odróżniające ją od pozostałych oraz zmiany jakie możemy zaobserwować w pzryrodzie. Po zakończonej części teoretycznej przeszliśmy do działań praktycznych. Dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne i manualne tworząc Jesienne drzewo.
Do ich wykonania dzieci wykorzystały kartki papieru, kredki, farby oraz rolki. Podczas wykonywanie pracy dzieci miały możliwość kształtować umiejętność pracy indywidualnej, planować swoją pracę oraz zarządzać swoim czasem.




