Lekcja historii

16 marca 2021 w klasie 4a odbyła się lekcja historii przeprowadzona przez Pana Rafała Dobrowolskiego ze "Zgrupowanie Radosław".

„Zgrupowanie Radosław” jest grupą historyczną, która przechowuje pamięć o Powstaniu Warszawskim, upowszechnia wiedzę, wspiera żyjących bohaterów, pełni służbę sztandarową oraz odtwarza wydarzenia. Grupa ta, poprzez udział w powstańczych uroczystościach, organizację inscenizacji walk, pokazów dla młodzieży, chce przybliżyć atmosferę tamtych lat oraz ocalić od zapomnienia pamięć o tych, którzy dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Zgrupowanie, w skład którego weszły legendarne oddziały AK: „Zośka”, „Parasol” i inne, bohatersko broniło Warszawy w okresie Powstania Warszawskiego. Ideały, które przyświecały powstańcom, ich dzielność i determinacja były inspiracją do utworzenia grupy historycznej.

Podczas lekcji została nam przybliżona trudna ale bardzo ważna historia Powstania Warszawskiego. Mogliśmy również podzielić się historiami bliskich z naszych rodzin, dziadków i pradziadków, którzy brali udział w powstaniu oraz zostaliśmy zachęceni do ich pielęgnowania i dokumentowania, aby pamięć o ich poświęceniu nie została zapomniana.