ENGLISH SONG CONTEST 2020 ZA NAMI!

4 marca 2020 r odbył się w naszej szkole doroczny KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej swoje talenty zaprezentowali uczniowie podzieleni na nastepujące kategorie: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 oraz LO.

Konkurs okazał się wielkim sukcesem, jako że mogliśmy posłuchać aż 25 utworów, a na scenie zaprezentowało się łącznie 32 wykonawców. Być może wśród nich są przyszłe gwiazdy piosenki?

Była to wspaniała szansa, aby pokazać swoje wokalne możliwości, oswoić tremę i zaprezentować się przed swoimi kolegami i koleżankami, którzy żywo reagując wspierali głośno reprezentantów swoich klas. W konkursie wystąpili:

Zofia Obrębska (1c), Hanna Kulczyk (2a), Jan |Ignar (2b), Róża Mielnik (2b), Klara Stobiecka (2b), Magdalena Polakowska i Antonina Oziębała (2d), Joanna Podedworna (3a), Vitalina Borsukovych (3b), Weronika Bednarczyk, Scarlett Łuczka i Karolina Szczypa (4b), Heitor Cupini (4c), Zuzanna Połomska (5d), Bianka Smyk (5d), Kacper Bijata (5f), Zofia Wichrowska (5f), Nadia Byszewska i Zuzanna Koper (5g), Nina Kicińska (6a), Ismail Musin (6b), Nina Wróbel (6c), Ksawery Korzeń (6d), Magdalena Pietras (6e), Katarzyna Molenda, Pola Mordarska, S. Cupini (5a), Lena Steciuk (7a), Ingrid Wasilewska (8a), Irena Woźnicka (1a LO), Mateusz Majewski i Zofia Rutkowska (2a LO).

Jury w składzie: pan Łukasz Gallas - przewodniczący (muzyka), pan Krystian Iwaniuk (j. angielski), pan Łukasz Binkowski (angielski), pan Mikołaj Sankowski (pedagog) przyznało następujące nagrody:

Klasy 1-3 : 1. miejsce - Joanna Podedworna (3a), 2. miejsce - Klara Stobiecka (2b), 3. miejsce - Róża Miernik (2b), nagroda publiczności - Jan Ignar (2b) oraz Joanna Podedworna (3a)

Klasy 4-6: 1. miejsce - Nina Kicińska (6a), 2. miejsce Ksawery Korzeń (6d), 3. miejsce - Zofia Wichrowska (5f), nagroda publiczności - Ismail Musin (6b)

Klasy 7-8: 1 miejscem ex aequo - Lena Steciuk (7a) i Ingrid Wasilewska (8a), nagroda publiczności - Ingrid Wasilewska (8a)

LO : 1. miejsce i nagroda publiczności - Mateusz Majewski i Zofia Rutkowska (2a), 2 miejsce - Irena Woźnicka (1a),

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej kategorii wystapią wkrótce w kolejnym jego etapie - w Dzielnicowym Konkursie Piosenki Angielskiej w SP Nr 159. Zyczymy powodzenia!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Rady Rodziców SP i LO, którym serdecznie dziękujemy. O oprawę muzyczną i logistykę zadbał pan Mikołaj Sankowski, o nagrody - pani Anna Zdun i pan Łukasz Bińkowski. Całość koordynowała tradycyjnie pani Anna Zdun - pomysłodawca i główny organizator konkursu.

Do zobaczenia za rok!