Projekt zakończony

Odbyło się ostatnie spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w międzynarodowym projekcie THE POSITIVE THINKING GUIDE. Od początku listopada 2022 uczniowie z naszej szkoły oraz szkół partnerskich współpracowali ze sobą, aby zrealizować cele projektu. 

Projekt zwiększył świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego i sposobów radzenia sobie ze stresem, ale również stawiał na wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi WEB2.0 oraz zwiększenie integracji między uczniami i ich rówieśnikami z innych szkół. 

Podczas ostatniego spotkania uczniowie i nauczyciele podzielili się swoimi refleksjami na temat działań projektowych, omówiliśmy ankiety ewaluacyjne oraz wspólnie zrealizowaliśmy nasze ostatnie zadanie. Udział w projekcie był nowym doświadczeniem dla wielu naszych uczniów, którzy już zadeklarowali chęć udziału w przyszłych projektach eTwinning.

Autorką projektu jest Pani Magdalena Janowska, która nawiązała współpracę z Panią Anną Stanisławską oraz ze szkołami z Turcji i Chorwacji. Jednak projekt nie byłby możliwy do realizowania bez udziału naszych uczniów: LO- Mateusz Ś., Zosia N.- kl.2c, Mikołaj S.-kl.2d, Małgosia O.-kl.2a, oraz SP – Maksymilian B.-6b, Julia O., Paula G., Robert B., Julia Z.-kl.7b. Spędzali oni swój wolny czas realizując zadania projektowe, co pokazuje, że w naszej szkole mamy ambitną i zaangażowaną młodzież.

 

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki uczestnictwu naszej szkoły w ETwinning Europe European School Education Platform zrzeszającej nauczycieli i uczniów z całej Europy.