Święto liścia

24 września 2019

Grupa wolontariuszy klasy 8 a, pracujących przy bibliotece szkolnej postanowiła przywitać Panią Jesień organizując Święto Spadającego Liścia   dla uczniów klasy 3 b.
Uczniowie wybrali wiersze do wspólnego czytania z książek Małgorzaty Strzałkowskiej - Zielony Żółty Czerwony Brązowy!, Spacerkiem przez rok; Wiersze spod Pszczyny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wiersze Doroty Strzemińskiej - Więckowiak - W ZOO wierszyki o zwierzętach. Wspólnemu czytaniu towarzyszyły dary natury - liście i kasztany przyniesione przez dzieci oraz wspólne  rysowanie liści i zebranie ich w jedną wspólną kompozycję dużego jesiennego liścia.
Za wspólną integrację plastyczno-literacką dziękują wychowawca klasy 8 a, wychowawca klasy 3 b oraz bibliotekarze.