Spotkanie z panem Marcinem Koziołem

19 marca 2019

Odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem i jego twórczością dla klas I- III oraz IV- VI w Szkole Podstawowej nr 261 w Warszawie.

Marcin Kozioł (ur. 2 lipca 1977) – polski pisarz dla dzieci i młodzieży. Jego powieść Skrzynia Władcy Piorunów z serii Detektywi na kółkach jest lekturą uzupełniającą dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

Jest absolwentem  szkockiej szkoły średniej Gordonstoun (1994–1996). Ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdobył również dyplom Master of Business Administration Oxford Brookes University i POU.

Stypendysta Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i British Science Association. Wystawiał farsę pantomimiczną na festiwalu teatralnym Edinburgh Fringe 1996. Występował także przed królową Elżbietą II.