Lekcja techniki-kl.6g

25.03.20221 Żyjemy w świecie, w którym wiele przedmiotów codziennego użytku jest jednorazowych. Od sztućców po torby na zakupy, wyrzucamy wiele przedmiotów, które są szkodliwe dla środowiska. Skutecznym sposobem, aby tego nie robić, jest zakup artykułów wielokrotnego użytku lub recykling posiadanych przez nas artykułów jednorazowego użytku.

Warto wiedzieć, co można zrobić z recyklingu. Z pozoru zwykłe i nikomu niepotrzebne opakowanie plastikowe wydaje się idealną rzeczą do wyrzucenia. Wcale nie musi tak być. Puste butelki plastikowe mogą przydać się do wielu rzeczy, o których byście nawet nie pomyśleli. Plastikowe butelki mogą mieć „drugie życie”.  Butelki po wodzie, coli, fancie – jakie tylko macie pod ręką – mogą posłużyć do stworzenia naprawdę ciekawych rzeczy.

W zeszłym roku na lekcji techniki zrobiliśmy z butelek "Ekologiczne pojazdy przyszłości", a w tym...doniczki na kwiaty oraz słodkie, wielkanocne króliczki, zajączki i kurczaczki. 

22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie, ale warto dbać o planetę zawsze, nie tylko od świętasmiley