Wkrótce Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzien Języków, który w naszej szkole będzie obfitował w ciekawe wydarzenia. Uczniów SP i LO zapraszamy m.in do udziału w kreatywnych konkursach na limeryk i łamaniec językowy, a także na  plakat prezentujący kraj hiszpańskojęzyczny.  Planowany jest także quiz wiedzy o językach online oraz spotkania z obcojęzycznymi gośćmi. 

Czytaj więcej...

Budżet obywatelski

Szanowni Państwo,
Rada Rodziców złożyła projekt do budżetu obywatelskiego, który zakłada powiększenie placu zabaw przed szkołą o nowe urządzenia.
 
Powiększony plac będzie służył wszystkim dzieciom i dorosłym 7 dni w tygodniu.
Czytaj więcej

Zebrania z rodzicami już w środę, 2 września

Pierwsze zebranie wychowawców klas z rodzicami odbędzie się w środę, 2 września br. W związku z wdrożonymi procedurami sanitarnymi w szkole, zebranie będzie miało charakter spotkania online na platformie ZOOM. Wychowawcy klas przekażą linki do spotkania za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. Linki dla rodziców uczniów klas pierwszych publikujemy poniżej:

czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Już w najbliższy wtorek, 1 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny. W tym roku rozpoczęcie roku będzie się odbywać w salach lekcyjnych z wychowawcami. 

Klasy II i III - godz. 9.00

klasa 2a - sala 65        klasa 3a - sala 58
klasa 2b - sala 62        klasa 3b - sala 64
klasa 2c - sala 66        klasa 3c - sala 63
klasa 2d - sala 60

Klasy I - godz. 10.00

klasa 1a - sala 67
klasa 1b - sala 58
klasa 1c - sala 63
klasa 1d - sala 71

O godzinie 10.30 uczniowie klas pierwszych piszą test poziomujący z języka angielskiego, na którego podstawie zostaną przydzieleni do grup według stopnia zaawansowania. 

Uwaga! Wszyscy zobowiązani są do posiadania maseczki zasłaniającej usta i nos. 

Komunikat w sprawie nauczania

Szanowni Państwo,

Informuję że od 1 września szkoła będzie działać w trybie stacjonarnym (nie zdalnym). Szczegółowe informację o zasadach zachowania się na terenie szkoły i sposobie funkcjonowania będziemy Państwu przekazywać w najbliższych dniach.

Z wyrazami szacunku
Ewelina Jankowska

Odbiór świadectw dojrzałości

W najbliższy wtorek, 11 sierpnia 2020 r. wychowawcy klas trzecich będą wydawać świadectwa dojrzałości. Zapraszamy do szkoły w godzinach 12.00-13.00. Absolwenci, którzy nie mogą odebrać świadectwa w ww. terminie, odbierają je w późniejszym terminie z sekretariatu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 

Wykaz podręczników do liceum

Publikujemy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w naszym liceum w roku szkolnym 2020/2021.

Przed zakupem podręczników prosimy zwrócić szczególną uwagę na ich autorów oraz to czy podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, czy gimnazjów. W razie wątpliwości lepiej poczekać z zakupem do września. W pierwszych tygodniach września w naszej szkole zorganizujemy kiermasz używanych podręczników, podczas którego będzie można odkupić potrzebne książki od starszych kolegów.

Otwórz Wykaz podręczników w XXXVIII LO w roku szkolnym 2020/2021

Aktualny wykaz podręczników jest także dostępny w zakładce DOKUMENTY.

Erasmus+ w Potockim

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała dofinansowanie projektu w ramach programu ERASMUS+. Wartość projektu to ponad 48 tysięcy euro. Uzyskane dofinansowanie umożliwi udział nauczycieli naszej szkoły w zagranicznych kursach językowych. 

W ostatnim tygodniu czerwca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ opublikowała wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1 - Mobilność kadry edukacji szkolnej w programie Erasmus+ w roku 2020. Wśród wniosków ocenionych pozytywnie i przekazanych do realizacji znalazł się projekt przygotowany przez kadrę Zespołu Szkół im. Stanisława Kostki Potockiego. 

czytaj więcej