MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

Drodzy uczniowie!

Mazowiecka Policja apeluje:

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Czytaj więcej

MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Czytaj więcej

Bluzy już

Z nieukrywaną dumą ogłaszamy, iż pomimo zamknięcia naszej szkoły, Samorząd Uczniowski naszego LO dopiął temat bluz szkolnych. Już można je kupić je przez Internet! W tym roku mamy do wyboru 4 rodzaje i 6 kolorów. Będą dostępne tylko do 13 kwietnia br., więc nie ma co zwlekać.

Bluzy można obejrzeć i zamówić tutaj:
https://shop.bluzup.com/kostkawarszawa

Webinaria EDU-ARCTIC

Zapraszamy do udziału w webinariach organizowanych w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL, w którym uczestniczy również nasza szkoła. Spotkania online organizowane przez naukowców - pracowników Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, którzy od wielu lat związani są z Polską Stacją Polarną Hornsund na Spitsbergenie, pozwalają w przystępny sposób przedstawić zjawiska zachodzące w obszarach polarnych. W czasie webinarium będzie możliwość kontaktu z prowadzącym i zadawania pytań.

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium "Tajemnice wnętrza lodowców", prowadzone przez prof. dr. hab. Piotra Głowackiego z Zakładu Badań Polarnych IGF PAN, wieloletniego kierownika Stacji Polarnej. Planowaliśmy wybrać się na wykład otwarty, jednak w związku z aktualną sytuacją musimy zadowolić się możliwością uczestniczenia online. 

Harmonogram lekcji jest dostępny na stronie projektu
https://edu-arctic.pl/index.php/webinaria/

Na webinaria należy się wcześniej zapisać. 

Apel do uczniów i rodziców

Szanowni Państwo, w związku z zawieszeniem zajęć w szkole i koniecznością komunikowania się nauczycieli z uczniami i ich rodzicami za pośrednictwem Internetu, prosimy o regularne sprawdzanie poczty w dzienniku Librus.

Jednocześnie przypominamy, że w przypadku utraty hasła do swojego konta, można je odzyskać za pomocą podanego wcześniej adresu e-mail.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, prosimy o kontakt z wychowawcą klasy. 

Nauka w czasie kwarantanny

Zawieszone zajęcia w szkole i przymusowa kwarantanna w domach to doskonały czas, aby na spokojnie powtórzyć materiał, z którym do tej pory mieliśmy trudności, a także na spokojnie przygotować się do zbliżającego się egzaminu dojrzałości.

Poniżej zamieszczamy dla Was portale i strony internetowe, przydatne w codziennej nauce.

czytaj dalej