Licealiści na "Piramidzie"

W dniu 18 marca 2019r. uczniowie kl. 3b i 3c, wzięli udział w III etapie MIĘDZYSZKOLNEGO INTERDYSCYPLINARNEGO KONKURSU  Z PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH "PIRAMIDA", organizowanym przez XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Warszawie.  

czytaj dalej

Mieszkając na Urzeczu

Zapewne już wiecie, że nasza szkoła położona jest na Urzeczu - podwarszawskim mikroregionie etnograficznym rozciągającym się od Siekierek na Mokotowie, przez Wilanów aż do ujścia Pilicy i Wilgi na południu od Warszawy. Pamięć o tym regionie jest stopniowo przywracana dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy wciąż odkrywają stare dokumenty, stroje, teksty piosenek i przepisy kulinarne. Sam region opisał anropolog dr Łukasz Maurycy Stanaszek.

Dziś dotarła do nas rewelacyjna wiadomość. Właśnie ukazała się płyta zespołów URZECZEni i Kalwarki, działających przy Towarzystwie Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku oraz Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Płyta ma na celu ocalenie od zapomnienia starych pieśni z Urzecza. Teksty piosenek wraz z nagraniami można znaleźć na stronie TONZ w Czersku - Płyta Ocalić od zapomnienia

Czytaj dalej

Wilanowska Giełda Szkół

W dniu 22.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 358 przy ul. Ledóchowskiej 10 odbyła się Wilanowska Giełda Szkół  dla klas ósmych szkół z Wilanowa, Powsina, Konstancina. Uczniowie naszego liceum wspaniale zaprezentowali swoją szkołę. 

Czytaj dalej

Wyniki konkursu "Od geografii do chemii"

​Zakończyliśmy I etap tegorocznej edycji Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych "Od geografii do chemii". W tym roku do udziału zgłosiło się aż 263 uczestników z 24 szkół z terenu województwa mazowieckiego.

Uczestnicy przystąpili do testu, składającego się z 36 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Za każde pytanie uczestnik mógł otrzymać od 0 do 1 punktu. Za odpowiedź poprawną uznawano wyłącznie taką, która zawierała wszystkie poprawne odpowiedzi i żadnej błędnej. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy otrzymali 20 i więcej punktów. W związku z tym, że na miejscu 16. uplasowało się ex-aequo 7 uczestników, zgodnie z punktem 7.5 Regulaminu zwiększono liczbę osób zakwalifikowanych do II etapu do 22 osób.

Zobacz listę osób zakwalifikowanych do II etapu Konkursu

Podsumowanie I semestru

W piątek 25 stycznia 2019 uczniowie i nauczyciele LO zebrali się w małej sali gimnastycznej aby podumować I semestr. 

Pani Dyrektor Ewelina Jankowska przedstawiła wyniki klasyfikacji oraz frekwencję. Nagrodzono także wyróżniających się uczniów, którzy otrzymali nagrody w trzech kategoriach: Primus inter Pares, Preasentia oraz Activist. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 

Czytaj dalej

Klasa 2c zaprasza na lekcję o lodowcach

W pierwszy czwartek po feriach uczniowie klasy 2c poprowadzą specjalną lekcję transmitowaną do wybranych szkół z Polski. Tematem lekcji będą lodowce, a właściwie materiał niesiony i osadzany przez lodowce i lądolody, czyli morena. Lekcja prowadzona jest w ramach projektu EDU-ARCTIC, w którym uczestniczymy. 

Czytaj dalej

Sukces uczniów 3c w Olimpiadzie Statystycznej

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszego liceum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

Czytaj dalej