O bibliotece

Od września 2014 roku biblioteka mieści się w sali nr 19 i składa się z czytelni i wypożyczalni. Bibliotekę prowadzą panie: Katarzyna Burda, Maria Gryka i Dorota Wierzchowska. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 20 tys. egzemplarzy książek i płyt. W każdym roku szkolnym uczniowie szkoły uczestniczą w lekcjach bibliotecznych. Angażujemy się również w życie kulturalne dzielnicy Wilanów uczestnicząc w spotkaniach z pisarzami w Bibliotece Publicznej dzielnicy Wilanów. 

Biblioteka szkolna organizuje wiele ciekawych imprez i spotkań. Uczniowie klas młodszych uczestniczą w spotkaniach z teatrzykiem kamishibai prowadzonymi przez p. Dorotę Wierzchowską. Szkolna biblioteka bierze czynny udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek  8.00 - 17.00
Środa  14.00 - 17.00
Czwartek  8.00 - 17.00
Piątek  8.00 - 17.00

Dzień kota

17 lutego 2021

Dzisiaj jest Dzień Kotów, Kotek i Kociątek!

Waszych ukochanych zwierzątek i wiernych przyjaciół.

Zachęcamy do tworzenia:

1. Napisz krótkie opowiadanie o kotku - swoim domowym lub wymarzonym!
2. Mój kot - wykonaj pracę plastyczną wybraną techniką!
3. Poszukaj najciekawszego (Twoim zdaniem ) motywu literackiego w literaturze polskiej i obcojęzycznej, którego bohaterem jest kot!- podaj tytuł książki, bajki, baśni, autora, bohatera oraz krótko opisz jego przygody!
4. Napisz lepieja, fraszkę lub wierszyk o kotku!

czytaj dalej

Bohdan Butenko

16 lutego 2021

Kto z nas nie pamięta charakterystycznych rysunków Bohdana Butenki, ojca polskiego komiksu, twórcy Gapiszona, Gucia i Cezara – postaci z książek, dobranocek, a nawet znaczków pocztowych? Z podpisem Butenko pinxit. Zilustrował setki książek (w tym kultowego „Donga, co ma święcący głos” Edwarda Leara), był też znakomitym scenografem – m.in. słynnego Kabaretu Starszych Panów i teatrów lalkowych – oraz autorem logotypów i plakatów, np. Jazz Jamboree . Twórczość Mistrza Butenki cechowała też wyrafinowana gra liternictwem.

czytaj dalej

Nasze nowości

12 października 2020

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece szkolnej i korzystania z najnowszych pozycji, jakie mamy Wam do zaoferowania.

czytaj dalej

Czytajmy

październik 2020

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 

1 października rozpoczął się MMBS. Tradycja tego święta sięga 1999 roku kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 

czytaj dalej

„Lato z Pippi”

18 września 2020

Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi” 

Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny, którym może być: rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia. 

Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat).

czytaj dalej