O bibliotece

Od września 2014 roku biblioteka mieści się w sali nr 19 i składa się z czytelni i wypożyczalni. Bibliotekę prowadzą panie: Katarzyna Burda, Maria Gryka i Dorota Wierzchowska. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 20 tys. egzemplarzy książek i płyt. W każdym roku szkolnym uczniowie szkoły uczestniczą w lekcjach bibliotecznych. Angażujemy się również w życie kulturalne dzielnicy Wilanów uczestnicząc w spotkaniach z pisarzami w Bibliotece Publicznej dzielnicy Wilanów. 

Biblioteka szkolna organizuje wiele ciekawych imprez i spotkań. Uczniowie klas młodszych uczestniczą w spotkaniach z teatrzykiem kamishibai prowadzonymi przez p. Dorotę Wierzchowską. Szkolna biblioteka bierze czynny udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek  8.00 - 17.00
Środa  14.00 - 17.00
Czwartek  8.00 - 17.00
Piątek  8.00 - 17.00

Nasze nowości

12 października 2020

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece szkolnej i korzystania z najnowszych pozycji, jakie mamy Wam do zaoferowania.

czytaj dalej

Czytajmy

październik 2020

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 

1 października rozpoczął się MMBS. Tradycja tego święta sięga 1999 roku kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 

czytaj dalej

„Lato z Pippi”

18 września 2020

Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi” 

Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny, którym może być: rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia. 

Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat).

czytaj dalej

Rok szkolny 2020/2021

rozpoczął się. 

Drodzy Czytelnicy!​

Czekamy na Was! Przychodźcie osobiście, zamawiajcie książki przez aplikację librus i odbierajcie zamówienia w bibliotece. Rozwijajcie swoją wyobraźnię, czytajcie dla przyjemności czytania  i bawcie się słowem. Biblioteka choć z obostrzeniami funkcjonuje i czeka na czytelników spragnionych wiedzy i wrażeń.

Dzień Książki Dziecięcej

2 kwietnia 2020

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

czytaj dalej

Wychowanie przez czytanie

21 października 2019

Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Czytaj dalej

Święto liścia

24 września 2019

Grupa wolontariuszy klasy 8 a, pracujących przy bibliotece szkolnej postanowiła przywitać Panią Jesień organizując Święto Spadającego Liścia   dla uczniów klasy 3 b.
Czytaj dalej

Kreatywnie z Kropką

16 września 2019

W poniedziałek 16 września uczniowie klas: II c, II a i III d z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali książki Petera H. Reynoldsa pod tytułem "Kropka".

Czytaj dalej