Erasmus+ w Potockim

Rok szkolny 2020/2021 to pierwsze kroki nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie w programie Erasmus+. Rozpoczęliśmy realizację projektu „The Breakthrough Project – wielopłaszczyznowy rozwój kadry na miarę Europy”.

Zaangażowanie 17 nauczycieli z grona 116 pracujących w liceum i szkole podstawowej ma pobudzić kadrę placówki, a w konsekwencji całą społeczność szkolną do własnego rozwoju i tworzenia mostów współpracy ze szkołami z innych krajów Europy. Zależy nam na doskonaleniu kompetencji językowych (zwłaszcza w obszarze języka angielskiego), poznaniu innowacyjnych metod i form pracy z uczniem z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii informacyjno-komputerowych (m.in. CLIL, blended learning). 

Szersze otwarcie naszej społeczności na wielokulturowość, wszak z każdym rokiem zwiększa się u nas liczba uczniów obcokrajowców, to realna pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych takich uczniów i okazja do integracji międzykulturowej. Nawiązanie współpracy z uczniami z innych krajów Europy to wielka szansa na wymianę doświadczeń dzieci i młodzieży oraz kadry pedagogicznej, co może zaowocować aktywnością na polu inicjatyw europejskich.

Dalszą perspektywę wyznacza złożony przez zespół nauczycieli wniosek o akredytację programu Erasmus + w naszej szkole w latach 2021-2027.

Dokumenty projektowe

Regulamin Udziału Młodzieży w Projekcie ERASMUS+
(Zarządzenie nr 28/2022 Dyrektora Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki-Potockiego z dnia 10 listopada 2022 r.)

 

Współpraca z Czechami na finiszu

Projekt eTwinning „Facing History and Ourselves Through Storytelling”, który realizujemy z czeską 1st International School of Ostrava wchodzi w ostatnią fazę. 

Po kilku miesiącach współpracy, spotkaniach online oraz wizycie naszych uczniów w Ostravie nadszedł moment podsumowania e-Twinningowej pracy. Z tego powodu w czwartek, 23 kwietnia odbyło się spotkanie online, podczas którego uczestnicy zapoznali z ich ostatnim wspólnym zadaniem - napisaniem opowiadania. Z pomocą online'owej ankiety, uczniowie zadecydowali o szczegółach i formie realizacji tego zadania.

W najbliższych tygodniach, w 5 zespołach stworzą ebooka, który zwieńczy miesiące wspólnych działań projektowych.

czytaj więcej

Kolejne kursy Erasmus+ za nami

W ubiegłym tygodniu troje nauczycieli zakończyło tygodniowe kursy realizowane w ramach programu Erasmus+. Szkolenia odbyły się w stolicy Grecji, Atenach.

Pani Magdalena Janowska uczestniczyła w kursie doskonalącym znajomość języka angielskiego, natomiast panowie Mikołaj Sankowski i Piotr Stankiewicz poznawali nowoczesne narzędzia TIK uatrakcyjniające prowadzenie lekcji. 

czytaj więcej

Koniec drugiej mobilności

Wszystko co dobre szybko się kończy. 

Po wczorajszym pełnym wrażeń zwiedzaniu ogrodu Keukenhof i wspólnym wieczorze podsumowującym cały wyjazd, dziś nasi Erasmusowicze wylądowali na polskiej ziemi. Drugą już taką wymianę z Keizer Karel College można zaliczyć do zdecydowanie udanych. Już możemy potwierdzić, że w przyszłym roku szkolnym też odwiedzimy Niderlandy.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

zobacz zdjęcia

Holenderska mobilność dobiega końca

W drugiej połowie mobilności w Amstelveen nasi Erasmusowicze nie mieli czasu na nudę.

W czwartek wzięli udział w "scavenger hunt" i odkrywali sekrety miasteczka. Zaś po południu czekał ich tradycjny niderlandzki lunch - broodje kroket - a po nim praca nad prezentacjami, które nasi Licealiści wspaniale zaprezentowali podczas wieczorku, na którym zjawiły się goszczące rodziny.

czytaj więcej

Nasi w Amsterdamie

Mobilność niderlandzka 2024 rozpoczętą!

Dziś nasi licealiści biorący udział w projekcie "Our Common (Hi) story" wraz z opiekunami wylądowali w Amsterdamie! Wraz z uczniami i nauczycielami ze szkoły partnerskiej Keizer Karel College będą w nadchodzącym tygodniu brać udział w wielu działaniach i warsztatach kulturowo-historycznych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską 

czytaj więcej

Poznać i opowiedzieć historię

Nasza mobilność uczniowska w Czechach nie zwalnia tempa! Za naszymi Erasmusowiczami 3 dni pełne podróży czeskimi kolejami.

We wtorek odbył się wyjazd do Brna, którego najważniejszym punktem była piękna Willa Tugendhutów (dom wpisany na listę dziedzictwa kulturowego z wyjątkowym wnętrzem i historią).

czytaj więcej

Pierwszy dzień mobilności w Czechach

W poniedziałek, 19 lutego nasi uczniowie wraz opiekunami po raz pierwszy odwiedzili szkołę partnerską z Ostrawy - 1st International School of Ostrava. 

Po zwiedzeniu szkoły nasi licealiści wykonali ogrom prac grupowych - pisali wiersz, tworzyli własne (bardzo oryginalne) historie na podstawie obrazu Pietera Breugla "Zabawy dziecięce". W drugiej częsci dnia uczniowie prezentowali klipy wideo oraz prezentacje na temat ważnych ich zdaniem postaci historycznych Czech i Polski, które przygotowali przed wyjazdem. Wszystko to pod kątem szerszego zrozumienia istoty opowiadania.

czytaj więcej

Drugie spotkanie projektowe z uczniami i nauczycielami z Ostrawy

Dziś odbyło się drugie spotkanie uczniów i nauczycieli naszego LO oraz 1st International School of Ostrava biorących udział w projekcie eTwinning „Facing History and Ourselves Through Storytelling”.

W trakcie spotkanie uczestnicy poznali zwycięską pracę naszych uczniów, która została logo projektu – a jej autorką jest nasza Zofia Nałęcz z 3c, gratuluemy serdecznie!

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie z Czeskimi nauczycielami

Dziś rano miało miejsce kolejne spotkanie z nauczycielami z czeskiej szkoły 1st International School of Ostrava, realizujących projekt eTwinning „Facing History and Ourselves Through Storytelling”.

Nauczyciele omawiali program mobilności uczniowskiej w ramach Akredytacji Erasmus+ w Ostrawie, która odbędzię się już za dwa tygodnie. Ustalali także szczególy pracy projektowej realizowanego projektu eTwinning.

Czytaj więcej...