Święto siatkówki w Potoku

W ostatni dzień przed feriami w naszym liceum odbyła się druga odsłona Mistrzostw Sportowych Potocki Cup. W rozgrywkach w siatkówkę wzięło udział 16 klas. Tym razem niepokonaną klasą okazała się 3c pani Doroty Zwolenik, która w wielkim finale wygrała z klasą pana Rafała Pazury - 4c. 

W walce o trzecie miejsce zmierzyły się klasy 4a i 4d, z któych po zaciętej w walce, w tie-break'u wyłonił się zwycięzca - klasa 4a, którym niestrudzenie dopingował wychowawca, pan Tomasz Michalik. 

czytaj więcej

Potocki Cup - siatkówka

Już w najbliższy piątek, 12 stycznia w naszej szkole odbędzie się kolejna odsłona Potocki Cup. To już druga impreza sportowa zaliczana do tegorocznych Mistrzostw Sportowych naszego liceum, w których w tym momencie prowadzi klasa 3c. 

Rozgrywki w siatkówkę to już drugi element tegorocznej rywalizacji sportowej między klasami. Za zwycięstwo klasa otrzyma 4 punkty, za drugie i trzecie miejsce odpowiednio 3 i 2 punkty. Dodatkowo po 1 punkcie otrzymuje klasa, której uczeń zdobędzie indywidualne wyróżnienie. W rozgrywkach siatkarskich indywidualne wyróżnienie zostanie przyznane dla zawodnika turnieju (MVP) oraz za największą liczbę asów serwisowych. 

czytaj więcej

Bluzy z logo szkoły

Samorząd Uczniowski naszego liceum informuje, że rozpoczęły się zapisy na bluzy szkolne. 

W tym sezonie są dostępne 3 wzory w dwóch kolorach (granatowy i czarny). Do bluzy można zamówić sobie także eko-torbę z logo szkoły. Więcej szczegółów udzielają przedstawiciele Samorządu: Mateusz, Julek i Amelia. Zgłoszenia składamy do skarbników klas, którzy przekażą zbiorcze zapotrzebowanie do Przewodniczącego SU, Mateusza, najpóźniej do środy 25 października br. 

Wzory bluz wraz z tabelą rozmiarów znajdują się poniżej. 

czytaj więcej

Wybraliśmy Samorząd

Znamy już wyniki wyborów do Samorzadu Uczniowskiego. Nowym Przewodniczącym XXXVIII Liceum Ogólnokształcego im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie, został uczeń klasy 3c, Mateusz Sałas. 

Mateusz uzyskał 41% ważnych głosów. W Samorządzie Uczniowskim będą także pozostali kandydaci, Julian Szost z klasy 2d i Amelia Robak z klasy 2e, którzy uzyskali odpowiednio 36% i 23% ważnych głosów. 

W głosowaniu, które odbyło się w poniedziałek, 3 października 2023 roku wzięło udział 411 uczniów uprawnionych do głosowania, co oznacza, że frekwencja wyborcza wyniosła 80,7%. Oddano 390 głosów ważnych. 21 głosów było nieważnych. 

Poznaj kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

Już w najbliższy poniedziałek, 2 października 2023 roku odbędą się w naszym liceum wybory do Samorządu Uczniowskiego. 

W ostatnim tygodniu uczniowie mogli zgłaszać swoje kandydatury. Ostatecznie w wyścigu do fukcji Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zgłosiło się troje uczniów, którzy zadeklarowali chęć reprezentowania uczniów naszej szkoły w Samorządzie:

Amelia Robak, klasa 2e
Julian Szost, klasa 2d

Mateusz Sałas, klasa 3c

Poniżej przedstawiamy ich sylwetki. 

Poznaj kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. 

czytaj więcej