Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
  • Magdalena Janowska

W zeszłym tygodniu-30 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, którego celem była zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich-przyjaciele osób starszych.

Stowarzyszenie organizuje akcję "Podaruj Wigilię".
Zapewniają osobom starszym nie tylko wigilijną kolację, ale też upominki i troskliwą obecność.

czytaj więcej...

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania „darów” w postaci karmy, kocy, legowisk, misek, itp. rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Azyl Pod Psim Aniołem… zarówno Uczniom, Rodzicom jak i Nauczycielom. 

czytaj więcej...

Klasa 4b SP wraz z przedstawicielami Szkolnego Koła Wolontariatu zasadziła 200 cebulek żonkili pod Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie w ramach akcji Pola Nadziei.

czytaj więcej...

W ramach akcji Pola Nadziei dla Fundacji Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie wolontariuszki z kl.1f  zasadziły cebulki żonkili.

czytaj więcej...

Tradycyjne już, przed dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym nasi wolontariusze wraz z opiekunem udali się na pobliski cmentarz, by nieco uporządkować zapomniane i zaniedbane groby oraz zapalić na nich znicze.

czytaj więcej...

W naszej szkole odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty skoku o tyczce, organizowane przez Panią Monikę Pyrek.

Wolontariuszki z kl. 7a i 1f LO miały przyjemność pomagać Pani Monice podczas tego wydarzenia. Brawa dla dziewczyn 👏  

czytaj więcej...

W ubiegłych latach nasz wolontariat inicjował i wspierał akcje charytatywne.

Organizowaliśmy kiermasze słodkości, zbieraliśmy plastikowa nakrętki w ramach akcji "Odkręcamy dla Myszy", wspomagaliśmy też Oddział Psychiatrii Dzieci Młodzieży w Konstancinie-Jeziornie. Nasi wolontariusze nie zapominali też o zapomnianych, zaniedbanych grobach na miejscowym cmentarzu. 

Czytaj więcej

Już po raz drugi Wolontarial naszego liceum włączył się w akcję "Słodka paczka" organizowaną dla pacjentów Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Konstancinie-Jeziornie. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie słodycze zostały przekazane na ręce dyrektor szkoły przyszpitalnej, pani Pauliny Ambroziak. 

"Słodka paczka" to akcja mająca na celu zebranie słodyczy, które przez kolejne tygodnie będą codziennie trafiały do pacjentów, którzy z różnych powodów nie otrzymują paczek z domów. Jak podkreśla dyrektor Ambroziak - dzięki ludziom dobrej woli, którzy dzielą się dobrem z innymi, wszyscy uczniowie naszej szkoły - pacjenci oddziału zamkniętego szpitala będą mieli szansę na otrzymanie czegoś słodkiego na podwieczorek. Pani dyrektor chce także przekazać ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę, podzielili się słodyczami oraz zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia. 

czytaj więcej

W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy słodycze, które wolontariusze szkoły podstawowej i liceum zbierali wśród naszych uczniów. Słodycze zostały przekazane na oddział psychiatrii dzieci i młodzieży w szpitalu uzdrowiskowym w Konstancinie-Jeziornie. Na zdjęciu nasi uczniowie próbują unieść słodki ciężar naszych darczyńców. 

Hojność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Góra słodyczy powędrowała do pobliskiego Konstancina-Jeziorny, gdzie od kilku lat działa oddział psychiatryczny, w którym przebywa młodzież w wieku od 14 do 18 roku życia. O to, czym jest "słodka paczka" i dlaczego jest taka ważna, zapytaliśmy pana Piotra Stankiewicza, który uczy geografii w tamtejszej szkole. 

czytaj więcej