W ubiegłych latach nasz wolontariat inicjował i wspierał akcje charytatywne.

Organizowaliśmy kiermasze słodkości, zbieraliśmy plastikowa nakrętki w ramach akcji "Odkręcamy dla Myszy", wspomagaliśmy też Oddział Psychiatrii Dzieci Młodzieży w Konstancinie-Jeziornie. Nasi wolontariusze nie zapominali też o zapomnianych, zaniedbanych grobach na miejscowym cmentarzu.

Nasza działaność

W piątek, 28 października 2022 r. odbył się charytatywny kiermasz słodkości.

Trwa akcja "Odkręcamy dla Myszy". Kolejna partia plastikowych nakrętek została przekazana rodzinie Sebastiana. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek wspomogą zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. My oczywiście nie kończymy zbiórki. Nakrętki można przynosić do szkoły i zostawiać na korytarzu (parter) vis a vis portierni.

Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w organizację "słodkiej paczki" dla młodych pacjentów z oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży szpitala uzdrowiskowego w Konstancinie-Jeziornie. Ogromna góra słodyczy została przekazana potrzebującym. Więcej informacji o akcji oraz o potrzebie wsparcia "słodkiej paczki" w artykule "Nasi wolontariusze wspierają "słodką paczkę""

Szkolne Koło Wolontariatu naszego Liceum wspólnie z Samorządem Uczniowskim szkoły podstawowej włączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Celem akcji jest wsparcie rehabilitacji Sebastiana, który wraca do zdrowia po przebytym wylewie. Sebastian jest mega figherem i nie mamy wątpliwości, że wkrótce wróci do czynnego uprawiania sportu.

W środę, 31 października wolontariusze oraz uczniowe z klasy II c liceum brali udział w porządkach na Cmentarzu Wilanowskim. Podczas tej akcji zostało posprzątanych wiele grobów i zapalonych wiele zniczy. Liczymy, że każda akcja Szkolnego Koła Wolontariatu LO będzie wspierana przez tak liczną grupę uczniów.