W XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie rozwijamy potencjał sportowy Naszych Uczniów.

Zapewniamy wszystkim uczniom możliwość doświadczania różnych aktywności fizycznych i dyscyplin sportowych. Staramy się zarażać uczniów pasją do sportu, by w przyszłości prowadzili zdrowy i aktywny styl życia.

Sport jest fantastyczną szkołą życia nie tylko wtedy, gdy osiągamy wielkie sportowe sukcesy. Sport pozwala rozwijać nasze ciało, umysł,
a także osobowość. Poprzez sport uczymy pracy zespołowej, wytrwałości, pokory, przestrzegania zasad i szacunku do przeciwnika. Staramy się by uczniowie dostrzegli, że wysiłek się opłaca i przynosi wymierne efekty w nauce i sporcie. Oto nasza sportowa wizja skierowana do licealistów. 

 
Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje o Naszych Uczniach i ich osiągnięciach sportowych.