Jasełka w naszym LO

W czwartek, 20 grudnia 2018, uczniowie i nauczyciele naszego liceum obejrzeli przedstawienie jasełkowe. Wzięli w nim udział uczniowie I i II klas LO, którzy wprowadzili nas w nastrój zbiżających się świąt Bożego Narodzenia.

Opowiedzieli nam o genezie Bożego Narodzenia i przedstawili wiele barwnych opowieści o zwyczajach świątecznych w różnych państwach. Poznaliśmy też genezę powstania niektórych polskich kolęd, z których wiele odśpiewaliśmy wspólnie.

Po przedstawieniu, dyrektor ZS Nr 79 - Pani Ewelina Jankowska złożyła uczniom i ich rodzicom świąteczne życzenia. Jasełka przygotowali uczniowie liceum pod kierunkiem katechetki - Pani Anny Bilip (scenariusz) oraz uczennic z Samorządu Szkolnego - Zuzanny Płusa (2c, przygotowanie chóru) oraz Julii Lewandowskiej (2d, przygotowanie aktorów).