Our Common (Hi)story w Amstelveen

Za nami pierwsze dni pobytu naszych licealistów na wymianie uczniowskiej w Amsterdamie. Ten czas wykorzystują na lepsze wzajemne poznanie swoich kultur i historii.

Drugi dzień mobilności w Niderlandach był intensywny. Podczas zwiedzania Muzeum Ruchu Oporu w Amsterdamie uczniowie poznali historię drugiej wojny światowej z niderlandzkiej perspektywy. Odwiedzili również miejsce pamięci ofiar Holokaustu "National Holocaust Names Monument". Następnie udali się do muzeum fotografii FOAM, gdzie aktywnie uczestniczyli w warsztatach na temat "street photography" i sami stali się paparazzi starającymi się uchwycić na kliszy istotę Amsterdamu.

Środa była równie aktywna. Nasi Erasmusowicze rozpoczęli dzień od pełnej zagadek gry miejskiej w Amsterdamie. Następnie po powrocie do Amstelveen uczestniczyli w zajęciach sportowych, których bazą był badminton. Po nich nastąpiły wybory grup i tematów, które nasi uczniowie zaprezentują dziś wieczorem podczas wieczornego spotkania dla rodzin goszczących.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.