Drugi dzień mobilności PL-NED za nami

Miejska gra z zadaniami i zagadkami, muzea, centrum sportu, warsztaty kulinarne, ogrody wilanowskie - oto jak wyglądał drugi dzień mobilności grupy naszych licealistów oraz uczniów i ich opiekunów z Keizer Karel College z Holandii.

Drugi dzień mobilności 07.11.2023r. był niewątpliwie wypełniony ciekawymi atrakcjami. Grupa naszych licealistów z nauczycielem panem Krystianem Iwaniukiem na czele oraz goszczący w naszej szkole uczniowie i ich opiekunowie z Keizer Karel College zaczęli poranek na warszawskiej starówce, gdzie wzięli udział w grze miejskiej „Tajemnica Skarbu Starego Miasta” – podczas której spotkali takie historyczne postacie jak Marie Skłodowska-Curie czy Zygmunt III Waza i musieli wykonać zlecone przez nich zadania, aby dotrzeć do tytułowego skarbu.

Następnie w Centrum Sportu Wilanów część uczestników skorzystała z aktywności na basenie, zaś reszta udała się na spacer do ogrodów w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego.
Ostatnią atrakcją były pełne energii i łez (od krojenia cebuli) warsztaty kulinarne w Centrum Kultury Wilanów w Powsinie, które poprowadziła pani Katarzyna Bosacka. W trakcie tych smakowitych warsztatów nasi erasmusowicze przygotowali pierogi oraz przepyszną zupę dyniową!