Lekcja historii w plenerze

Wycieczka uczniów do Lublina była ważną lekcją historii. Po spacerze lubelską starówką odwiedzili były obóz koncentracyjny na Majdanku- obraz tego do czego zdolny jest reżim totalitarny.

Klasy III "a" i IV "a" wraz z nauczycielem historii panem Tomaszem Michalikiem oraz nauczycielem geografii panem Piotrem Stankiewiczem odwiedziły południowy wschód w dniu 25 października 2023r. Na lubelskiej starówce naszych turystów powitały przepiękne renesansowe zabytki. Punktem docelowym wycieczki była wizyta w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady na Majdanku, która z pewnością utkwi w pamięci odwiedzających.

W baraku nr 62-dawnym warsztacie szewskim przekształconym w nowoczesny obiekt wystawienniczy uczniowie mieli okazję obejrzeć eksponaty oraz multimedialną wystawę pt. "Więźniowie Majdanka" z audiowizualnymi relacjami więźniów i ze zdjęciami nakręconymi w 1944r. przez ekipę sowieckich filmowców. Wyprawa była lekcją ponadczasową i nieustannie aktualną.