Warsztaty z anatomii serca

Uczniowie klas 1e, 2a, 2b, 2d mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji anatomii serca heart

Na samym początku odbyła się część teoretyczna dzięki przedstawionej prezentacji, a następnie, po założeniu fartuchów i rękawiczek, uczniowie mogli przyjrzeć się temu narządowi z bliska.

W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali sekcję serca wieprzowego. Młodzież posługiwała się skalpelami, szczypcami chirurgicznymi dokonując wnikliwych obserwacji szczegółów anatomicznych: m. in głównych naczyń krwionośnych serca, zastawek, przedsionków, komór, naczyń wieńcowych, oceny grubości poszczególnych jam serca. Ta lekcja biologii rozbudziła w uczniach zainteresowanie anatomią – jedną z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin nauk biologicznych.