Nasz autorski projekt eTwinning Heritage For The Future

Heritage for the future - to nasz kolejny autorski międzynarodowy projekt na etwinning.

Projekt został stworzony przez nauczycielkę historii p. K. Majk, która do projektu zaprosiła szkoły z Hiszpanii, Niderlandów, Chorwacji i Turcji. Projekt zakłada współpracę w zakresie dziedzictwa narodowego każdego z krajów partnerskich w różnych obszarach. Dziedzictwa historycznego, ale także dziedzictwa współczesnego, które pozostawiamy po sobie dla przyszłych pokoleń.

Uczniowie, wykorzystując nowoczesne narzędzia internetowe, stworzą wspólny przewodnik, który poprowadzi nas przez różne dziedziny życia w naszym europejskim dziedzictwie.

Obszary, nad którymi będziemy pracować w ramach projektu, obejmują:

- postać z przeszłości i teraźniejszości ważną dla naszego kraju,

- postać ze świata sztuki, muzyk, malarz, architekt, inżynier, itp. która swoją działalnością wpłynęła na losy następnych pokoleń,

- materialne lub niematerialne dziedzictwo kulturowe, które łączy jak pomost przeszłość z przyszłością pomiędzy nami.