Projekt ORGANIZM-MECHANIZM

Uczniowie klasy 7b, pod okiem Pani Anny Janickiej, rozpoczęli edukacyjny projekt oparty na modelowaniu w nauczaniu biologii.

Głównym założeniem projektu jest skonstruowanie przez uczniów prostych modeli z ogólnodostępnych materiałów. Te modele powinny obrazować wybrane procesy biologiczne zachodzące w organizmie człowieka.

Dodatkowym celem projektu może być doskonalenie umiejętności prezentacji efektów własnej pracy czy działania w sytuacjach stresowych poprzez przygotowanie pokazu dla koleżanek i kolegów z innych klas.

Za nami pierwsze projektowe zadanie pt.

"Co się dzieje z moją zjedzoną kanapką? Czyli etapy trawienia składników odżywczych."

Uczniowie, wykorzystując przyniesione przez siebie produkty spożywcze zawierające białka, cukry i tłuszcze poznali dokładnie gdzie w przewodzie pokarmowym zachodzi ich trawienie oraz jakie enzymy biorą w tym udział.