Partnerstwo naszej szkoły w międzynarodowym projekcie eTwinning "I AM CONSCIOUS CONSUMER"

Projekt eTwinning "I AM CONSCIOUS CONSUMER"

Nasza szkoła rozwija się w działalności na eTwinnning, międzynarodowej platformie zrzeszającej nauczycieli i uczniów z całej Europy. Nasi uczniowie biora udział w kolejnym projekcie, gdzie nie tylko pracują nad zadaniami głównymi ale również nawiązują znajomości z rówieśnikami z innych europejskich krajów. 

Uczennice klasy 6a Aniela Czerwonka, Pola Krawiec, Laura Ostrowska, Malwina Śledzińska, Basia Wołczyk biorą udział w międzynarodowym projekcie "I AM CONSCIOUS CONSUMER" gdzie z uczniami z Turcji, Hiszpanii oraz Grecji wspólnie pracują nad zadaniami mającymi podnieść świadomość młodych ludzi w tym ważnym temacie - Człowiek, który jest świadomym konsumentem, przynosi korzyści ekonomiczne sobie, społeczeństwu i środowisku naturalnemu. To osoba, która zna każdy szczegół kupowanych przez siebie produktów i szacuje, ile powinna wydać. Koncepcja świadomego konsumeryzmu zyskała na znaczeniu zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy coraz częściej dokonuje się zakupów przez Internet. Najbardziej podstawową zasadą dla świadomego konsumenta jest znajomość swoich praw i zabieganie o nie.