Grudniowe aktywności uczniów w projekcie "Recepta na zdrowie" już za nami.

17.12.2021 odbyło się kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli biorących udział w naszym autorskim projekcie "Recepta na zdrowie".

Uczniowie z naszej szkoły z klas 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 7e, 8a oraz uczniowie klas 7 i 8 ze szkół partnerskich pod kierunkiem naszej nauczycielki, autorki projektu pani Magdaleny Janowskiej i pozostałych nauczycieli, pracowali przez ostatnie tygodnie nad różnymi zadaniami, realizując cele projektu.

Uczestnicy projektu "Recepta na zdrowie" stworzyli dla swoich koleżanek i kolegów ze szkół partnerskich piękne, świąteczne kartki z życzeniami. Zapraszamy do obejrzenia (tutaj).

Uczniowie przygotowali książkę kucharską w postaci ebooka ze swoimi propozycjami przepisów na zdrowe świąteczne potrawy. Kliknij tutaj.

Trzecim zadaniem było stworzenie zestawu ćwiczeń ruchowych pomagających utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji. Rezultat będziemy mogli obejrzeć w postaci filmu nagranego przez uczestników projektu.

Uczniowie wykorzystali również nowoczesne narzędzie internetowe PADLET do zamieszczania swoich propozycji zdrowego odpoczynku. Zachęcamy do obejrzenia naszego Padletu i dodawanie własnych propozycji (kliknij).

Podczas wspólnego webinarium podsumowaliśmy grudniowe zadania oraz wszyscy uczestnicy mogli wypowiedzieć się na temat „Mój przepis na zdrowie święta to…” dzięki współpracy na cyfrowej tablicy interaktywnej- JAMBOARD.

Nasz projekt nie tylko uświadamia uczniów w temacie zdrowia i tego, jak ważny jest nasz jadłospis, ruch i zdrowie psychiczne, zwłaszcza w dzisiejszych, tak innych dla nas czasach i nauki zdalnej, projekt również pokazuje jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia internetowe w edukacji.

Dzięki uczestnictwu w tym ogólnopolskim projekcie uczniowie mogą współpracować ze sobą za pomocą różnorodnych narzędzi internetowych, spotykać się online i po prostu poznawać, bo integracja w naszych celach zajmuje najważniejsze miejsce.

#eTwinning #erasmus #potocki