Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dnia 16 grudnia 2022 roku odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego inicjatorami byli opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu SP oraz świetlica szkolna.  Nabyć można było świąteczne upominki, kartki oraz pyszne wypieki.

Zebraliśmy 1166zł, cała kwota zostanie przekazana Fundacji Dzielna Matka. Była to też nasza pierwsza współpraca z klubem ROTARY

ROTARY POLSKA to globalna organizacja skupiająca 1,2 miliona członków, którzy wierzą, że wspaniałe rzeczy powstają gdy ludzie z pasją razem działają. Weźmiemy udział w programie młodzieżowym INTERACT.

Interact (IAC) to  klub złożony z młodzieży. Jest on zakładany (na bazie jednej lub kilku szkół) i sponsorowany przez „dorosły” Klub Rotary (RC). 

Podstawą działalności klubu jest uchwalony przez zebranie założycielskie statut.

Młodzież zrzeszona w IAC poprzez działania klubowe rozwija:

  • umiejętności przywództwa
  • szacunek dla innych ludzi, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy
  • odpowiedzialność i poszanowanie pracy
  • porozumienie międzynarodowe i dobrą wolę

Działania klubowe na płaszczyźnie krajowej skierowane są w kierunku pracy dla społeczności lokalnej. Młodzi członkowie IAC poprzez pracę w klubie uzyskują wiedzę, umiejętności i wrażliwość pozwalające im w przyszłości zostać pełnowartościowymi członkami społeczeństwa, a także zasilić szeregi Rotarian. Oprócz pracy rotariańskiej Kluby Interactu zapewniają młodzieży różnorodne formy rozrywki w postaci wycieczek, zabaw, zawodów sportowych. Organizowane są również nabory kandydatów na wymiany międzynarodowe (długoterminowe i krótkoterminowe), wakacyjne obozy Poland from Past to Present. 

Podczas piątkowego kiermaszu gościliśmy młodzież, która obecnie uczestniczy w wymiany międzynarodowej. Odwiedzili nas: Cyd z USA, Fer z Meksyku, Iacopo z Włoch, i Mafer z Brazylii.  Młodzież dzielnie wsparła  nasz kiermasz świąteczny i opowiedziała naszym uczniom o rotariańskim programie wymiany długoterminowej.

W styczniu odbędzie się nabór do naszego klubu Interact. Dokładny termin zostanie podany na początku przyszłego miesiąca. Nadzór pedagogiczny nad klubem będzie pełnić Pani Magdalena Janowska, we współpracy z Panią Katarzyną Fukowską i Panem Rafałem Pazurą.