Wychowanie przez czytanie

21 października 2019

Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Pod opieką nauczycieli uczniowie omawiają istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również tworzą krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości. Najciekawsze prace multimedialne uczniów udostępnimy na stronie internetowej Fundacji.

W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie moralnym.

Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie rozumieli, czym są i czemu służą wartości.

Poświęćmy ten rok szkolny na nauczanie wartości moralnych w taki sposób, by młodzież z własnej woli chciała je praktykować.