Plastusiowy Pamiętnik

23 stycznia 2019

Uczniowie klasy I b uczestniczyli w spotkaniu z autorką książki "Plastusiowa mama" panią Mariolą Pryzwan.

Autorka przybliżyła dzieciom postać pisarki Marii Kownackiej, opowiedziała o jej rodzinie, mieszkaniu na Żoliborzu, które i dziś można obejrzeć. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu książki "Za żywopłotem" w interpretacji autorki z archiwalnego nagrania dokonanego przez ciotecznego wnuczka pisarki w latach 70. ubiegłego wieku. Autorka wspomnień opowiadała o upodobaniach pisarki, o domku letniskowym nazwanym na cześć Plastusia - Plastusiowo.

Mariola Pryzwan jest bibliotekarzem oraz autorem biografii m. in. o Zbigniewe Cybulskim, Annie Jantar, Irenie Jarockiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Annie German, Halinie Poświatowskiej.