This Is Holland

Trwa wymiana młodzieży naszej liceum z ich rówieśnikami z holenderskiego Amstelveen.

Drugi dzień niderlandzkiego wyjazdu zaczęliśmy od zwiedzania narodowego muzeum Rijksmuseum, gdzie podziwialiśmy m.in. dzieła Rembrandta i Van Gogha.

czytaj więcej This Is Holland

Nasi w Amstelveen w Niderlandach

W poniedziałek, 17 marca ruszyła kolejna mobilność uczniowska w ramach naszej Akredytacji Erasmus+!

Uczniowie klas 2d, 2f, 3b, 3e i 3f pod opieką Panów Krystiana Iwaniuka oraz Mikołaja Sankowskiego polecieli do Amstelveen w Niderlandach, gdzie wraz z uczniami i nauczycielami z Keizer Karel College będą kontynuować realizację projektu "What will we leave behind?".

czytaj więcej Nasi w Amstelveen w Niderlandach

Ostrawa w ... Pradze

Czeska mobilność trwa dalej - środę i czwartek nasi Erasmusowicze spędzili w stolicy naszych południowych Sąsiadów. 

Jak przystało na projekt związany z rozwojem zrównoważonym, kolejna nasza podróż odbyła się najbardziej ekologicznym ze środków transportu publicznego - pociągiem. Tym razem okazało się, że České dráhy (odpowiednik naszego PKP) również potrafią złapać opóźnienie. Nie przeszkodziło nam to jednak w realizacji programu. 

czytaj więcej Ostrawa w... Pradze

Ostrawa - dzień drugi

Trwa wizyta naszych licealistów u ich czeskich partnerów. Drugi dzień mobilności czeskiej skoncentrował się na Ostrawie.

Pierwszą połowę dnia spędziliśmy na prawie pięciogodzinnym spacerze po mieście z miejscowym architektem. Mogliśmy zobaczyć procesy charakterystyczne dla miast przemysłowych, w których dochodzi do zmiany funkcji przemysłowej na usługową. Takie właśnie zjawiska zachodzą w inustrialnej dzielnicy miasta - Witkowicach, gdzie potężna niegdyś huta staje się powoli gigantycznym centrum kulturalno-usługowym.

czytaj więcej Ostrawa - dzień drugi

Ostrawa - dzień pierwszy.

Poniedziałek, 3 marca to pierwszy dzień wizyty naszych uczniów w 1st International School of Ostrava.

Dziś licealiści z klas 2e, 3d, 4a i 4c pod opieką Pana Krystiana Iwaniuka oraz Pana Piotra Stankiewicza dotarli do czeskiej Ostrawy, gdzie w ramach Akredytacji Erasmus+ kontynuują projekt na temat zrównoważonego rozwoju. Po prawie 5 godzinach podróży koleją nasi Erasmusowicze dotarli do 1st International School of Ostrava, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek oraz zwiedzanie szkoły. Następnie po kilku ćwiczeniach integracyjnych, nasi uczniowie wraz z partnerami zabrali się za pracę projektową - zrobienie wywiadów z lokalnymi przedsiębiorcami!

Działania dofinansowane z UE

zobacz zdjęcia Ostrawa - dzień pierwszy.

Dzień otwarty dla kandydatów

Zapraszamy obecnych ósmoklasistów do odwiedzenia naszego liceum podczas dnia otwartego, który odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia br. o godz. 17.00.

Podczas spotkania nasi Goście będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły, poznania dyrekcji i nauczycieli uczących w liceum. Bezpośrednio po spotkaniu na sali gimnastycznej zaprosimy Państwa na spacer po obiektach sportowych, które na co dzień wykorzystujemy podczas zajęć wychowania fizycznego. Ostatnim punktem programu będzie możliwość indywidualnego spaceru po szkole, odwiedzenia pracowni szkolnych, porozmawiania zarówno z nauczycielami, jak i uczniami. 

Srdecznie zapraszamy. 

zobacz plakat Dzień otwarty dla kandydatów

Poczta walentynkowa

Za nami Walentynki, ale to wciąż dobry czas na przekazywanie sobie nawzajem dobrych i ciepłych słów. Samorząd Uczniowski naszego liceum zaprasza do udziału w poczcie walentynkowej.

Od poniedziałku na 2 piętrze można wrzucać walentynki do poczty walentynkowej. Zabawa ta potrwa aż do piątku. Zachęcamy was do wspólnego świętowania! 

Pozdrawiamy,

Samorząd Uczniowski LO

Niezwykła lekcja historii

Za  nami środa, najintensywniejszy dzień wymiany młodzieżowej z Holendrami.

Zaczęliśmy go od zwiedzania Muzeum Życia w PRL, gdzie Pani przewodnik przybliżyła nam realia tych czasów. Następnie wróciliśmy do szkoły na lekcje historii z Panem Markiem Hurdą. Po solidnej porcji historyczno-kulturowych informacji, nasi Erasmusowicze odwiedzili Centrum Sportu Wilanów na sesję pływania pod okiem Pana Piotra Drożaka. Po tej aktywności był czas na odpoczynek i ciepły posiłek, by następnie w grupie pracować nad prezentacja i filmem podsumowującym tę wizytę.

Wieczorem zaś odbyło się spotkanie z rodzicami podczas którego uczniowie przedstawili swoją pracę Rodzicom oraz skosztowali dania przygotowane wspólnie z rodzinami goszczącymi. Rozdane zostały również certyfikaty uczestnictwa w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

czytaj więcej Niezwykła lekcja historii