Tydzień z patronem

W dniach 13.09-17.09.2021 w naszej szkole klasy pierwsze liceum obchodziły Tydzień z patronem.
Każda z klas wylosowała jeden temat nad którym wspólnie pracowali cały tydzień. Oprócz integracji zespołów klasowych przygotowano niesamowite aktywności, które zostały zaprezentowane w piątek 17 września.

Klasa 1a ze wsparciem wychowawcy i pomysłodawcy projektu panem Tomaszem Michalikiem opracowująca temat "Stanisław Kostka Potocki - co zrobił, aby powstała Konstytucja 3 Maja?" zaprezentowała nagrany wywiad, w trakcie którego skonfrontowano poglądy patrona szkoły - zwolennika Konstytucji Stanisława Kostki Potockiego - z jego kuzynem, członkiem konfederacji targowickiej, Stanisławem Szczęsnym Potockim. Klasa 1b z wychowawczynią panią Dominiką Zasłona-Dukielska
stworzyli grę planszową do tematu "Stanisław Kostka Potocki twórcą pierwszego nowoczesnego muzeum w historii Polski" w którą mogliśmy zagrać podczas finału projektu.
Natomiast klasa 1c ze wsparciem wychowawczyni pani Beaty Kośki ukazała w luźnej formie filmowej zmiany do jakich przyczynił się nasz patron, aby reformować edukację będąc ministrem Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego.
Klasa 1d pod opieką pani Małgorzaty Podlewskiej przeprowadziła wywiad ze Stanisławem aby przybliżyć nam temat "Stanisław Kostka Potocki i jego działalność w Księstwie Warszawskim".
Po finałowej gali projektu wszystkie klasy pierwsze razem z wychowawcami  udały się do kina.