Dzień otwarty dla kandydatów

Serdecznie zapraszamy tegorocznych absolwentów szkół podstawowych na dzień otwarty dla kandydatów do naszego liceum, który odbędzie się w czwartek, 15 kwietnia o godzinie 18:00. Spotykamy się na platformie Zoom.us

Link do spotkania: https://tiny.pl/r2sxr

Meeting ID: 728 3270 8330, Passcode: 38LO

W przyszłym roku szkolnym planujemy utworzyć 4 klasy pierwsze. Zachęcamy do zapoznania się z profilami klas oraz porocedurą rekrutacji w zakładce REKRUTACJA

Nasza szkoła, czyli XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego położone jest w królewskiej dzielnicy Warszawy - Wilanowie. Kilkadziesiąt metrów od naszej szkoły znajduje się Zespół Pałacowo-Parkowy w Wilanowie, dawna siedziba Króla Jana III Sobieskiego, a także Kolegiata św. Anny, XVII-wieczny, barokowy kościół zaprojektowany na zlecenie Augusta Czartoryskiego przez architekta Jana Kotelnickiego. Zieleń parku oraz zabytkowa architektura sprawiają, że otoczenie szkoły zachwyca spokojem, pięknem oraz służy odpoczynkowi i regeneracji sił. 

Zabytkowy budynek szkoły przeszedł w latach 2008-2009 kompleksową przebudowę. Powstała wówczas dodatkowa kondygnacja, a szkoła zyskała dodatkowe sale lekcyjne oraz pracownię multimedialną. Wszystkie pracownie wyposażone są w rzutniki multimedialne lub tablice interaktywne, na terenie szkoły jest bezpłatne wi-fi dla uczniów i nauczycieli. Ponadto uczniowie mają możliwość korzystania z komputerów w pracowni informatycznej oraz w czytelni. Dokumentacja szkolna prowadzona jest wyłącznie w sposób elektroniczny - za pomocą dziennika elektronicznego Librus. 

W naszej szkole możesz czuć się bezpieczny - cały teren szkoły wraz z otaczającym go ogrodem jest monitorowany. Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w naszej szkole bezpiecznie i komfortowo. Do dyspozycji uczniów jest gabinet profilaktyki i pomocy przedlekarskiej oraz gabinet psychologów i pedagogów. 

Uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszym liceum doceniają to, że nauczyciele są bardzo otwarci i życzliwie nastawieni. Choć muszą być wymagający i czasem surowo oceniają postępy w nauce, to zawsze można liczyć na drugą szansę, poprawę ocen i dodatkową pomoc w zrozumieniu materiału. Organizowane są dodatkowe zajęcia zarówno dydaktyczno-wyrównawcze, jak i przygotowujące do matury. Dzięki temu zdawalność matur w naszej szkole każdego roku jest zbliżona do 100%. 

W Potockim są także doskonałe warunki do uprawiania sportów, dzięki czemu lekcje wychowania fizycznego nie mogą być nudne. Do dyspozycji naszych uczniów jest klimatyzowana hala z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej oraz widownią na około trzysta miejsc, sala gimnastyczna, dwudziestopięciometrowa pływalnia z sześcioma torami, mały basen, brodzik, jaccuzi, sauna, zewnętrzne, trawiaste boisko do piłki nożnej o wymiarach 75 x 45 metrów, zewnętrzne, tartanowe boisko do gry w koszykówkę, skocznię do skoku w dal z tartanowym rozbiegiem.