Europejski Dzień Języków

26 września 2019, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jak zawsze obfitował on w liczne wydarzenia. 

Tym razem uczniowie liceum mogli wziąć udział w konkursie na plakat idiomu lub przysłowia języku obcym. Najlepsze prace nagrodzono upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców LO i wydawnictwo MacMillan, którym serdecznie dziękujemy. Klasy 1A oraz 2B wzięły udział w spotkaniu z zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Brytyjczykiem - Markiem Barnardem. Była to świetna okazja na kontakt z "żywym językiem" angielskim. Mark opowiedział nam o Wielkiej Brytanii, swoich podróżach, swojej fascynacji historią Polski oraz odpowiedział na liczne pytania zadawane przez licealistów. Miłośnicy języka francuskiego również mogli być usatysfakcjonowani - odbył się miniquiz wiedzy o Francji z nagrodami, a na długiej przerwie licealistki (Weronika Koć i Matylda Barnat z 2B) częstowały wszystkich tradycyjnymi przekąskami z tego kraju. Wszystkim zaangażowanym w stworzenie EDJ w naszym liceum serdecznie dziękujemy!

Oto lista nagrodzonych w konkursie na plakat: 

 Laureaci: Zuzanna Płusa 3C, Natalia Pierścińska/Jan Krupiński 2B

Wyróżnienie :Julia Sadowska 2B, Wiktoria Cieślińska 2B

Nagrodzonym gratulujemy i już zapraszamy do udziału w EDJ za rok! 

Koordynator EDJ - Łukasz Bińkowski