Międzynarodowa wymiana uczniowsķa Polski i Holandii
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła po raz kolejny współpracowała z liceum w Amstelveen - Keizer Karel College.
W dniach 3.11-7.11.2025 dwunastu uczniów z naszego liceum wraz z dwiema nauczycielkami wyjechało do Amsterdamu na międzynarodową wymianę z programu Erasmus+. Holendrów (12 uczniów i 2 nauczycieli) w Warszawie gościliśmy w dniach 9.03-12.03.2026.
Wspólnie realizowaliśmy projekt "Peace and Human Rights" (pokój i prawa człowieka). Skupiliśmy się na edukacji obywatelskiej, empatii i poszanowaniu praw człowieka. Podczas wymiany poznawaliśmy historię walki o wolność i ochrony praw jednostki (także praw pracowniczych). W pracy projektowej analizowaliśmy współczesne zagrożenia dla pokoju. Wymiana sprzyjała dialogowi międzykulturowemu, tolerancji, poznaniu historii i kultury państw współpracujących, zacieśniala więzi między młodymi ludźmi, promowała ideę pokoju na świecie oraz rozwijała kompetencje językowe uczniów.


















