Nasi uczniowie laureatami konkursu Monte Cassino - Szlak Nadziei
Z ogromną dumą informujemy, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Monte Cassino – Szlak Nadziei”!
To wielkie osiągnięcie jest efektem ich pracy, pasji do historii oraz zaangażowania.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznych, spotkaniach online oraz przeszli egzamin z wiedzy o 2 Korpusie Polskim. Następnie podczas wyjazdu edukacyjnego nagrali trzy rolki filmowe na temat związany z projektem. Dzięki ich pracy najpierw w etapie regionalnym zajęli 1. miejsce na Mazowszu, a następnie w etapie centralnym znaleźli się gronie dziesięciu zwycięzców zajmując 4. miejsce w Polsce.
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielce historii - opiekunce grupy!
Ogromnym wyróżnieniem dla laureatów jest nagroda główna, udział w wyjątkowym wyjeździe edukacyjnym do Włoch „Śladami 2. Korpusu Polskiego”, podczas którego uczniowie mają możliwość poznania miejsc związanych z walkami o Monte Cassino i oddania hołdu polskim bohaterom. Konkurs, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej, ma na celu upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy 2. Korpusu Polskiego oraz rozwijanie wiedzy o udziale Polaków w II wojnie światowej. Jesteśmy z Was - Aleksandrze O, Aleksandro B oraz Marcelu M z klasy 1c bardzo dumni! Jesteśmy pewni, że godnie będziecie reprezentowali naszą szkołę na uroczystościach 18 maja na Monte Cassino.


















