Rozpoczynamy współpracę z Uniwersytetem w Siedlcach
Z przyjemnością informujemy, że klasy o profilu matematyczno-biologiczno-chemicznym naszego liceum zostały objęte patronatem Uniwersytetu w Siedlcach.
Umowa o współpracy została podpisana 8 kwietnia 2026 r. w siedzibie rektoratu uczelni. W spotkaniu uczestniczyli: prof. dr hab. Mirosław Minkina - Rektor Uniwersytetu w Siedlcach, Pani Ewelina Jankowska dyrektor naszego Zespołu Szkół nr 79. im. Stanisława Kostki Potockiego wraz z Panią dr Danutą Kroczewską - nauczycielem chemii, a także przedstawiciele uczelni:
dr hab. Marzena Stańska, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni - Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych, dr hab. Ewa Wolińska, prof. uczelni - Dyrektor Instytutu Nauk Chemicznych oraz koordynatorzy współpracy - dr Waldemar Wysocki i mgr Magdalena Ruszczyńska.
Nawiązana przez nas współpraca stanowi początek wspólnych działań edukacyjnych ukierunkowanych na podnoszenie jakości kształcenia, przygotowanie naszych uczniów do podjęcia studiów wyższych oraz działalności w kołach naukowych, uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, a także rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży.
W ramach patronatu nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, zajęciach akademickich oraz wizytach studyjnych, co umożliwi im bezpośrednie poznanie środowiska akademickiego i infrastruktury Uniwersytetu w Siedlcach. Współpraca ta otwiera przed absolwentami „Potockiego” nowe perspektywy edukacyjne i rozwojowe.


















