Projekt STEM PW

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3c, Danyl Filatov zakwalifikował się do II etapu projektu STEM PW, organizowanego przez Politechnikę Warszawską. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test z fizyki, matematyki i informatyki. Etap międzyszkolny zostanie przeprowadzony na Wydziale Elektroniki i TEchnik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej już 12 stycznia 2019 roku. Danylowi życzymy powodzenia i wytrwałości w przygotowaniach do drugiego etapu.

Dlaczego warto stawiać na STEM?

STEM to skrót od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics. Polityka edukacyjna, zarówno europejska, jak i polska stawia na nauki przyrodnicze, technologię, inżynierię i matematykę, gdyż są to dziedzicy, które mogą zapewnić przyspieszenie rozwoju społecznego, cywilizacyjnego i gospodarczego. Absolwencji wydziałów związanych z tą grupą dyscyplin, szczególnie ci, którzy uzyskają tytuł inżyniera, mają bardzo dobry start w znalezieniu dobrej, satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy.