Nagrody w konkursie rozdane

W poniedziałek, 27 marca 2023r. w XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie odbyło się wręczenie nagród laureatom VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "La vie est courte, l'art est long".  

Laureaci spotkali się z organizatorami i zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz attaché ds. edukacji Ambasady Francji. Nagrody, jak co roku ufundowała dyrekcja naszego liceum oraz wydawnictwo Hachette. W tym roku do tego grona dołączyło Muzeum Narodowe w Warszawie. Honorowy patronat nad konkursem objęło Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) w Warszawie.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Paryż zawsze będzie Paryżem". Uczniowie grup „francuskich” dołożyli starań, aby młodzi artyści, którzy przybyli na uroczystość wraz ze swoimi opiekunami, dobrze czuli się w murach naszej szkoły. A specjalnie dla p. Philippe’a Morisset – przygotowana prezentacja była przetłumaczona na  język francuski.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzili nas tego dnia i wychodzili zadowoleni 😊

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!