Inauguracja wystawy Wspomnij! Bohaterowie, historie i miejsca.

Wczoraj 22 listopada 2022 roku odbyła się inauguracja wystawy "Wspomnij! Bohaterowie, historie i miejsca. Wilanów w czasie wojny", którą zorganizowali uczniowie naszego liceum w ramach projektu Akademia Witolda Pileckiego. 

Wystawa przedstawia historię miejsc i bohaterów związanych z Wilanowem i okolicami w czasach wojny. Tadeusz Matuszewski, Stefan Cendrowski, nauczyciele wilanowskiej szkoły i Powstańcy Warszawscy związani z Wilanowem to postaci, które wystawa odkrywa na nowo dla lokalnych mieszkańców. Na otwarciu pojawili się wyjątkowi goście, którzy wspierali projekt uczniów w ostatnich miesiącach. Instytut Pileckiego, który jest organizatorem Akademii, Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego przy Stowarzyszeniu Grupa Historyczna Radosław, która użyczyła na czas wystawy wielu pamiątek i dokumentów z czasów powstania warszawskiego, a związanych z Wilanowem i okolicami, Wojskowe Biuro Historyczne, które wspierało uczniów w pracach archiwalnych udostępniając im dokumenty związane z bohaterami wystawy. Na uroczystości obecny był prof. zw. nauk matematycznych Tadeusz Mostowski, wnuk bohatera wystawy Tadeusza Matuszewskiego oraz Pan Ludwik Rakowski burmistrz dzielnicy Wilanów, który wspiera naszą szkołę i uczniów w lokalnych projektach patriotycznych. 

Dzisiaj na wystawę zaproszony został Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz uczniowie i rodzice. Zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wilanowa na oficjalną część o godzinie 16.00.