Wystawa Wspomnij! Bohaterowie, historie, miejsca. Wilanów w czasie wojny.

Nasi uczniowie Zuzanna Synk, Filip Tchórzewski, Hanna Głąb, Filip Tchórzewski oraz Mateusz Ślepowroński od czerwca biorą udział w Akademii Witolda Pileckiego, programie dla młodzieży zainteresowanej historią XX wieku. W czteroosobowym zespole przez kilka miesięcy realizowali własny projekt dotyczący bohaterów i wydarzeń Wilanowa pt. Wspomnij! Bohaterowie, historie i miejsca. Wilanów w czasie wojny.

W tym czasie uczestniczyli w wielu spotkaniach i wydarzeniach.  Spędzili ostatni tydzień wakacji w letniej szkole, podczas której wzięli udział w warsztatach szkolących ich z pracy projektowej i zarządzania czasem, ale też uczyli się historii biorąc udział w marszu pamięci śladami ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz. Odwiedzali muzea i archiwa, aby zdobyć informacje dotyczące historii ich bohaterów, spotykali się ze świadkami historii, aby lepiej zrozumieć rzeczywistość lat wojny. Wspierani przez szkołę, pod opieką Pań dyrektor Eweliny Jankowskiej i Marzeny Gałeckiej Borowskiej oraz przez Instytut Pileckiego reprezentowany przez Pana Michała Gawriłowa i Marzenę Szymańską pod kierunkiem nauczycielki historii, stworzyli wyjątkową wystawę, którą będzie można zobaczyć 22 i 23 listopada o godzinie 16.00 w naszej szkole.