V Kongres Edukacji Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Nasza szkoła bierze udział w V Kongres Edukacji, który odbywa się pod hasłem „35-lecie Programu Erasmus”. Kluczowym tematem V Kongresu Edukacji jest umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jednoczących Europę. Uczestnictwo w wykładach, prezentacjach i debatach dotyczących międzynarodowej współpracy na pewno wzmocni nasze szkolne działania w ramach otrzymanej Akredytacji Programu Erasmus na lata 2022-2027.

V Kongres Edukacji będzie doskonałą okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Ta historia mobilności studentów, uczniów, nauczycieli w programach Erasmus i Erasmus+ dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Ponieważ codzienność Erasmusa+ to właśnie mobilności, dlatego też podsumowane zostaną statystyki dotyczące kierunków najczęściej wybieranych przez uczniów, studentów, słuchaczy i wolontariuszy biorących udział w programie. Istotnym elementem w programie będzie także sektor Erasmus+ Młodzież, ponieważ 2022 r. został ogłoszony Europejskim Rokiem Młodzieży. Ponadto w ramach Kongresu przewidziano sesje tematyczne dotyczące programów edukacyjnych oraz Europejskiego Dnia Języków. Spotkania te poświęcone będą m.in. realizacji priorytetów horyzontalnych (Włączenie i różnorodność, Transformacja cyfrowa, Środowisko i walka ze zmianą klimatu, Uczestnictwo w życiu demokratycznym) programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach.