eTwinning Online Annual Conference 2022

Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej międzynarodowej konferencji eTwinning, która trwa od 20 do 22 października 2022 roku. Wydarzenie otworzyła Maria Koleva, przewodnicząca Gabinetu Mariyi Gabriel, Europejskiego Komisarza do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Podczas pierwszego dnia odbył się wykład futurysty i humanisty Gerada Leonharda, który podzielił się z uczestnikami swoją wizją przyszłości edukacji. Po wykładzie odbyła się międzynarodowa debata nauczycieli. Celem konferencji jest zwiększenie świadomości, przeszkolenie oraz zaangażowanie uczestników w to jak wdrażać eTwinning w szkołach. 

Pierwszy dzień tego wyjątkowego wydarzenia był dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Pozostałe są wydarzeniem zamkniętym dla zaproszonych przedstawicieli europejskich szkół eTwinning. Nasza szkoła została laureatem konkursu eTwinning Prize 2022 za nasz autorski projekt "Strong and independent women in our history", dlatego otrzymaliśmy możliwość wzięcia udziału w konferencji i uczestniczenia w wielu ciekawych i inspirujących wykładach przedstawicieli europejskiego świata edukacji i nauki.