Współpraca naszej młodzieży z Instytutem Pileckiego w ramach projektu Akademia Pileckiego

Gratulacje dla Naszych uczniów Zuzanny Synk, Hanny Głąb, Filipa Tchórzewskiego oraz Mateusza Ślepowrońskiego, którzy dostali się do IV edycji Akademii Witolda Pileckiego z własnym projektem historycznym dotyczącym Wilanowa. Nasza młodzież przeszła dwustopniową rekrutację do projektu, składającą się z zaprezentowania opisowego planu projektu, a następnie rozmowy z przedstawicielami Instytutu Pileckiego, której celem było poznanie młodzieży, ich pasji do historii, chęci do zaangażowania się w duże ogólnopolskie przedsięwzięcie

i zdobycie doświadczenia przy pracy zespołowej razem z Instytutem Pileckiego. Projekt, będzie trwał od sierpnia do końca listopada, ale już w lipcu rozpoczynają się pierwsze spotkania organizacyjne. Co zyskają nasi uczniowie dzięki udziałowi w Akademii? 

  • Wcielą w życie własny projekt stworzony z nauczycielami.
  • Poszerzą swoje horyzonty i zyskają nowe kompetencje.
  • Wezmą udział w różnorodnych warsztatach i seminariach.
  • Poznają ciekawych i inspirujących ludzi.
  • Spędzą ostatni wakacyjny tydzień w aktywny i rozwijający sposób, w pięknych okolicznościach przyrody. To najlepsza motywacja do energicznego rozpoczęcia nowego roku szkolnego!
  • Być może będzie to początek dłuższej współpracy z Instytutem.

Czym jest Akademia Pileckiego? Akademia Witolda Pileckiego to program dla młodzieży zainteresowanej historią XX wieku, która w czteroosobowych zespołach przygotowuje projekty w swoim miejscu zamieszkania we współpracy ze swoim opiekunem lokalnym, w przypadku naszych uczniów to pani wicedyrektor Marzena Gałecka-Borowska oraz nauczycielka historii pani Karolina. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest „odpowiedzialność”. Trzymamy kciuki za realizację projektu naszych uczniów, którzy już od 4 lipca podczas pierwszego spotkania online rozpoczną pracę nad swoim projektem. Uczniowie razem z nauczycielami przygotują wystawę o historii Wilanowa i okolic podczas II wojny światowej w szczególności poprzez ważne osoby takie jak Tadeusz Matuszewski czy Stefan Cendrowski oraz inni Powstańcy Warszawscy.