Królewski Festiwal Światła

W ubiegły weekend, 13-14 października w dzielnicy Wilanów miasta stołecznego Warszawy odbył się VI Królewski Festiwal Światła. W tym roku również nasza szkoła zabłysnęła jasnym promieniem podczas tego wydarzenia. W sobotę późnym wieczorem, uczniowie klasy 2c naszego liceum zaprezentowali możliwości szkolnego hipsomapera.

W Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego światło wykorzystujemy do tego, aby w atrakcyjny, innowacyjny sposób uczyć przez zabawę. Jednym z tego przykładów jest piaskownica hipsometryczna. Dzięki zastosowaniu rzutnika światła i specjalnego oprogramowania, uczniowie mogą tworzyć z piasku różne formy terenu, które na bieżącą są odwzorowywane w postaci barwnej mapy hipsometrycznej. Padające na piasek światło zmienia swoje kolory w skali barw opracowanych przez wybitnego polskiego kartografa, Eugeniusza Romera.

Jak się można było spodziewać pokaz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, którzy przez cały wieczór bawili się w piasku tworząc nowe wyspy, wywołując opady i zlewając je nowo utworzonymi dolinami. Tych, którzy  nie mogli dotrzeć na festiwal zapraszamy do naszej szkoły. Rekrutacja już niebawem.