"The Best of Erasmus+ Projects" - międzyszkolna konferencja warszawskich szkół biorących udział w programie Erasmus+

Nasza szkoła uczestniczyła w międzyszkolnej konferencji "The Best of Erasmus+ Projects" zorganizowanej przez XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Warszawie. Wśród zaproszonych warszawskich szkół znalazły się również:

CLV Liceum  Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego, CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta, XXI  Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja, CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne "Przy Łazienkach Królewskich".

Gospodarze konferencji przedstawili rezultaty swojego projektu „Wobec wyzwań dzisiejszej edukacji" (Facing the Challenges of Today's Education) następnie szkoły dzieliły się doświadczeniami w realizacji projektów Erasmus oraz sposobami rozwijania kompetencji miękkich i z zakresu metod TIK i CLIL aby poszerzać ofertę edukacyjną szkół i aby w przyszłości młodzież skuteczniej mogła odnaleźć się na rynku pracy Zjednoczonej Europy. Naszą szkołę reprezentowali pan Krystian Iwaniuk oraz pani K.Majk, którzy przedstawili działania w naszym projekcie "The Breakthrough Project - wielopłaszczyznowy rozwój kadry na miarę Europy" skupiając się na mobilnosciach nauczycieli na zagranicznych kursach doszkalających oraz międzynarodowych projektach eTwinning.