Bezpieczeństwo w cyberświecie w nowym projekcie eTwinning

Tuż przed przerwą świąteczną odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli biorących udział w nowym projekcie eTwininng pt. „Digitally Competent” stworzonym przez pana Krystiana Iwaniuka wraz z panią Pinar Unal Akpinar z tureckiej szkoły Bursa Anadolu Lisesi.

Projekt koncentruje się na umiejętnościach XXI wieku, doskonaleniu umiejętności korzystania z cyfrowych mediów, wiedzy o byciu bezpiecznym w Internecie, dezinformacji, rozwijaniu umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w cyberświecie, a także na rozwoju kompetencji języka angielskiego uczniów. W projekcie weźmie udział w sumie ośmioro uczniów z naszego LO, z klas 1a, 2d oraz 3a. Będą   realizować ten projekt z uczniami z 6 szkół z 3 europejskich krajów (Turcji, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny).