Nasze konkursy

Uczennica klasy 3B Liceum PAULINA BOKACKA zakwalifikowała się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień", i do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią na co dzień". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
„La vie est courte, l’art est long”

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „La vie est courte, l’art est long” jest organizowany przez naszą szkołę od 2015 roku. W każdej edycji bierze udział co najmniej setka uczniów z warszawskich szkół. Celem konkursu jest upowszechnianie znajomości języka, kultury, sztuki Francji i krajów frankofońskich, rozwijanie i doskonalenie uzdolnień twórczych oraz rozbudzanie wrażliwości uczniów.

W poprzednich latach konkurs odbywał się pod hasłem: „Dokończ dzieło mistrza” (2015 r.), „Kopiujemy francuskich impresjonistów” (2016 r.), „I Ty możesz być jak Delacroix albo Monet!” (2017 r.), „Śladami Van Gogha” (2018 r.), „A może tak Degas?” (2019 r.), „Poznajcie nabistów". Tegoroczny konkurs nosi tytuł „Gustave Caillebotte - impresjonista czy realista?".

Więcej o konkursie...

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
Pół żartem, pół serio"

Konkurs Recytatorski organizowany od 11 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów warszawskich szkół. Ideą konkursu jest rozwijanie uzdolnień twórczych, rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno poezji i mowy ojczystej, upowszechnianie kultury żywego słowa, a także promocja szkoły i dzielnicy Wilanów.

Od 2011 roku „Pół żartem, pół serio…” odbywa się w przepięknych wnętrzach Sali Białej Muzeum – Pałacu w Wilanowie.  W kolejnych edycjach  w jury konkursu zasiadały osoby związane z teatrem, telewizją i literaturą.

Więcej o konkursie...

Konkurs Przedmiotów Przyrodniczych
Od geografii do chemii"

Zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych "Od geografii do chemii", organizowanego przez XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie. Od tego roku połączyliśmy dwa organizowane przez nas konkursy przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów: "Różne środowiska życia" oraz "Od geografii do chemii". W konkursie mogą brać udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego.

Więcej o konkursie...