Drugi autorski projekt naszej szkoły na eTwinning

29.10.2021 r. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli w ramach projektu "Recepta na zdrowie".

Projekt jest w całości stworzony przez nauczycielkę panią Magdalenę Janowską, która zaprosiła do współpracy nauczycieli i uczniów z różnych szkół z Polski. Jest to już drugi autorski projekt naszej szkoły na eTwinning - międzynarodowej platformie zrzeszającej uczniów i nauczycieli. 

Zasady zdrowego stylu życia wielu osobom mogą kojarzyć się głównie ze zdrowym odżywianiem. Bez wątpienia, zarówno ilość przyjmowanego pokarmu, jak i jakość jedzenia będzie miała przełożenie na zdrowie. Jednak nie należy pomijać w codziennym życiu takich elementów jak: aktywność fizyczna, właściwa regeneracja, za którą idzie nocny odpoczynek w godzinach wyznaczonych przez rytm dobowy, czy umiejętne radzenie sobie ze stresem. I właśnie te kwestie będzie poruszał ten projekt. Projekt ma na celu zwiększyć wśród dzieci świadomość dotyczącą wagi zdrowego stylu życia. Temat ten daje okazje do wielu ciekawych działań. Uczniowie będą przyswajać nową wiedzę w przyjaznej atmosferze i w atrakcyjny dla nich sposób. Chcemy również, aby ten projekt dał możliwość nawiązania nowych, fajnych znajomość z rówieśnikami z całego kraju.