Europejska Odznaka Jakości eTwinning

Europejska Odznaka Jakości eTwinning przyznana dla naszego autorskiego projektu "Strong and Independent Women in our history"

Projekt "Strong and Independent Women in our History" to pierwszy autorski projekt  szkoły. Projekt w całości stworzony przez nauczycielkę historii, panią Karolinę, stawiał na współpracę międzynarodową, tolerancję i tym samym otwarcie się uczniów na różnorodność. Celem projektu było przede wszystkim zapoznanie się z sylwetkami silnych kobiet z Polski oraz krajów partnerskich Hiszpanii, Niderlandów oraz Turcji, podniesienie świadomości na temat równości płci, aktywne korzystanie z technologii, narzędzi web 2.0, poznanie innych kultur poprzez nawiązanie nowych przyjaźni podczas projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych. Projekt ten to nie tylko internetowe pogaduszki w języku angielskim z kolegą, który mieszka setki kilometrów stąd, lecz także wspaniały sposób na otwarcie umysłów i poszerzenie horyzontów młodych ludzi.

Projekt nie byłby możliwy gdyby nie wspaniali, zaangażowani i inspirujący uczniowie z naszej szkoły.  Z klasy 2c liceum Zuzanna Synk, Karol Wróbel, Maja Ładziak, Hanna Głąb, Olivier Bugajski, Aleksandra Kuźniewska, Alicja Kędziora, Alicja Janowska, Stefan Kołacz, Paulina Osmańska oraz Zofia Szarawara i Weronika Przeździecka z klasy 8a SP. To dzięki nim udało się zrealizować plan i zdobyć tak ważne odznaczenie EOJ eTwinning stawiające naszą szkołę wśród szkół kierujących się europejskimi wartościami i stawiającymi na innowacyjność.

Dzięki realizacji projektu  "The Breakthrough Project - wielopłaszczyznowy rozwój kadry na miarę Europy" w programie Erasmus+  nauczyciele nawiązali kontakty z zagranicznymi szkołami w celu wspólnej realizacji projektów. Niektóre z projektów zostały nagrodzone Europejskimi Odznakami Jakości. Odznaka Jakości przyznawana jest najciekawszym międzynarodowym projektom, które prezentują wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, a także w interesujący sposób korzystają z technologii TIK i swoje działania opierają na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów.