Kolejny projekt odznaczony

Nasz autorski projekt "Strong and Independent Women in our history" otrzymał dwie odznaki jakości. Krajowe Odznaki Jakości (KOJ) przyznawane są przez krajowe biura eTwinning. Odznakę jakości otrzymała Polska i Niderlandy. Czekamy teraz na odznaki jakości z Hiszpanii i Turcji, naszych pozostałych partnerów w projekcie. 

Odznaka Jakości przyznawana jest najciekawszym projektom, które prezentują wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, a także w interesujący sposób korzystają z technologii TIK i swoje działania opierają na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów.

Projekt "Strong and Independent Women in our History" to pierwszy autorski projekt naszej szkoły w programie Erasmus+ na międzynarodowej platformie eTwinning. Projekt w całości stworzony przez nauczycielkę historii, panią Karolinę, stawiał na współpracę międzynarodową, tolerancję i tym samym otwarcie się uczniów na różnorodność. Celem projektu było przede wszystkim zapoznanie się z sylwetkami silnych kobiet z Polski oraz krajów partnerskich, podniesienie świadomości na temat równości płci, aktywne korzystanie z technologii, narzędzi web 2.0, poznanie innych kultur poprzez nawiązanie nowych przyjaźni podczas projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych. Projekt ten to nie tylko internetowe pogaduszki w języku angielskim z kolegą, który mieszka setki kilometrów stąd, lecz także wspaniały sposób na otwarcie umysłów i poszerzenie horyzontów młodych ludzi.

Projekt nie byłby możliwy gdyby nie wspaniali, zaangażowani i inspirujący uczniowie z naszej szkoły. Z klasy 1c Zuzanna Synk, Karol Wróbel, Maja Ładziak, Hanna Głąb, Olivier Bugajski, Aleksandra Kuźniewska, Alicja Kędziora, Alicja Janowska, Stefan Kołacz, Paulina Osmańska oraz z klasy 7a Zofia Szarawara i Weronika Przeździecka,. To dzięki nim udało się zrealizować plan i zdobyć tak ważne odznaczenie KOJ eTwinning stawiające naszą szkołę wśród szkół kierujących się europejskimi wartościami i stawiającymi na innowacyjność.

Zapraszamy na stronę naszego projektu na fb

https://www.facebook.com/groups/855782918329663/?ref=share